424984-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – „Wykoszenie poboczy przy drogach leśnych na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykoszenie poboczy przy drogach leśnych na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska”
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu utrzymania dróg lesnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2025. 2) Prace polegają na wykoszeniu roślin porastających trasy dróg leśnych w pasie nawierzchni drogi, poboczach, na skarpach nasypów, skarpach wewnętrznej i zewnętrznej przydrożnego rowu oraz jego dna, kosiarką bijakową. W miejscach niedostępnych należy wykoszenie wykonać kosami. W przypadku braku nasypów i rowów wykoszeniu podlegają jedynie oba pobocza o szerokości min. 1m licząc od krawędzi jezdni. Jednocześnie należy w przypadku nie usunięcia przez kosiarkę bijakową odrośli gat. drzewiastych - wyciąć je i usunąć z rowu poprzez odniesienie w głąb lasu. 3) Przewidywany zakres prac wynosi ok. 160,97 km (na terenie 13 leśnictw), przy czym zwracamy uwagę, że ilości nie są ostateczne i zostały podane po to, aby dać Wykonawcy podstawę do sporządzenia oferty. Podstawą płatności będą rzeczywiste ilości zamówionych i wykonanych prac, obmierzone przez Wykonawcę i sprawdzone przez Zamawiającego. 4) Zakres prac obejmuje koszenie w następujących lokalizacjach: - leśnictwo Świętobór - długość poboczy do koszenia, ok. 18 300 mb., - leśnictwo Radosławice - długość poboczy do koszenia, ok. 11 000 mb., - leśnictwo Sabinówka – długość poboczy do koszenia, ok. 16 200 mb., - leśnictwo Tarnów - długość poboczy do koszenia, ok. 9 250 mb., - leśnictwo Dąbrówno - długość poboczy do koszenia, ok. 22 500 mb., - leśnictwo Grochowice - długość poboczy do koszenia, ok. 6 800 mb., - leśnictwo Strzeszków – długość poboczy do koszenia, ok. 9 700 mb., - leśnictwo Stare Strącze – długość poboczy do koszenia, ok. 13 800 mb., - leśnictwo Przydroże – długość poboczy do koszenia, ok. 8 000 mb., - leśnictwo Wilcze - długość poboczy do koszenia, ok. 11 880 mb., - leśnictwo Świętno - długość poboczy do koszenia, ok. 15 400 mb., - leśnictwo Polanica - długość poboczy do koszenia, ok. 14 680 mb., - leśnictwo Kolsko – długość poboczy do koszenia, ok. 3 460 mb. 5) Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. 6) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. 7) Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem elektronicznej platformy eZamówienia, dostępnej pod adresem: https://eZamowienia.gov.pl. 8) Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z platformy eZamówienia określa Regulamin korzystania z Platformy eZamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulaminserwisu). 9) Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta na platformie eZamówienia), akceptuje warunki korzystania z platformy eZamówienia, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. Korzystanie z Platformy eZamówienia jest równoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu. 10) Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) przez osobę działającą w imieniu wykonawcy. 11) Szczegółowy sposób sporządzania ofert, oświadczeń, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych, oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w niniejszym postępowaniu określa rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 12) Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, oraz zobowiązania podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, a także pełnomocnictwa, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne – tj. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r.w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności.
Interne KennungS.270.8.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 77312100 Unkrautvernichtung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu utrzymania dróg leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2025. 2) Prace polegają na wykoszeniu roślin porastających trasy dróg leśnych w pasie nawierzchni drogi, poboczach, na skarpach nasypów, skarpach wewnętrznej i zewnętrznej przydrożnego rowu oraz jego dna, kosiarką bijakową. W miejscach niedostępnych należy wykoszenie wykonać kosami. W przypadku braku nasypów i rowów wykoszeniu podlegają jedynie oba pobocza o szerokości min. 1m licząc od krawędzi jezdni. Jednocześnie należy w przypadku nie usunięcia przez kosiarkę bijakową odrośli gat. drzewiastych - wyciąć je i usunąć z rowu poprzez odniesienie w głąb lasu. 3) Przewidywany zakres prac wynosi ok. 160,97 km (na terenie 13 leśnictw), przy czym zwracamy uwagę, że ilości nie są ostateczne i zostały podane po to, aby dać Wykonawcy podstawę do sporządzenia oferty. Podstawą płatności będą rzeczywiste ilości zamówionych i wykonanych prac, obmierzone przez Wykonawcę i sprawdzone przez Zamawiającego. 4) Zakres prac obejmuje koszenie w następujących lokalizacjach: - leśnictwo Świętobór - długość poboczy do koszenia, ok. 18 300 mb., - leśnictwo Radosławice - długość poboczy do koszenia, ok. 11 000 mb., - leśnictwo Sabinówka – długość poboczy do koszenia, ok. 16 200 mb., - leśnictwo Tarnów - długość poboczy do koszenia, ok. 9 250 mb., - leśnictwo Dąbrówno - długość poboczy do koszenia, ok. 22 500 mb., - leśnictwo Grochowice - długość poboczy do koszenia, ok. 6 800 mb., - leśnictwo Strzeszków – długość poboczy do koszenia, ok. 9 700 mb., - leśnictwo Stare Strącze – długość poboczy do koszenia, ok. 13 800 mb., - leśnictwo Przydroże – długość poboczy do koszenia, ok. 8 000 mb., - leśnictwo Wilcze - długość poboczy do koszenia, ok. 11 880 mb., - leśnictwo Świętno - długość poboczy do koszenia, ok. 15 400 mb., - leśnictwo Polanica - długość poboczy do koszenia, ok. 14 680 mb., - leśnictwo Kolsko – długość poboczy do koszenia, ok. 3 460 mb.
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do przedmiotu zamówienia Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będzie wartość wyliczona na podstawie ceny jednostkowej zawartej w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej.