42501-2024 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lubichowo w roku 2024. Postępowanie nr 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lubichowo w roku 2024. Postępowanie nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, melioracji agrotechnicznych, utrzymania infrastruktury drogowej, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubichowo w roku 2024. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również usługi z zakresu zagospodarowania łowiska polegające między innymi na: ochronie upraw rolnych na terenach sąsiadujących z obszarami leśnymi w granicach OHZ; wykonywaniu bieżących napraw infrastruktury służącej wykonywaniu polowania; tworzeniu i utrzymaniu pasów zaporowych; wykonywaniu zabiegów agrarnych na gruntach rolnych leżących na terenie OHZ i zgłoszonych do dopłat przez nadleśnictwo oraz na poletkach łowieckich; obsługa polowań zbiorowych (przygotowanie miejsc zakończenia polowania oraz pomoc w ściąganiu i transporcie zwierzyny); preparacja trofeów na terenie Kwatery myśliwskiej; utrzymanie czystości wokół ośrodka wraz z pielęgnacją trawników; opalanie kwatery.
Interne Kennung: ZG.270.100.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy PZP. W dniu 15.09.2023 roku przesłano wstępne ogłoszenie informacyjne 2023/S 181-56564
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10– Gospodarka łowiecka i łąkowo-rolna w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Czarne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu zagospodarowania łowiska polegające między innymi na: ochronie upraw rolnych na terenach sąsiadujących z obszarami leśnymi w granicach OHZ; wykonywaniu bieżących napraw infrastruktury służącej wykonywaniu polowania; tworzeniu i utrzymaniu pasów zaporowych; wykonywaniu zabiegów agrarnych na gruntach rolnych leżących na terenie OHZ i zgłoszonych do dopłat przez nadleśnictwo oraz na poletkach łowieckich; obsługa polowań zbiorowych (przygotowanie miejsc zakończenia polowania oraz pomoc w ściąganiu i transporcie zwierzyny); preparacja trofeów na terenie Kwatery myśliwskiej; utrzymanie czystości wokół ośrodka wraz z pielęgnacją trawników; opalanie kwatery.
Interne Kennung: Pakiet 10
Haupteinstufung (cpv): 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego