425067-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kalkmehl – FILER DE CALCAR, COD CPV 44921210-7
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FILER DE CALCAR, COD CPV 44921210-7
Beschreibung: Achiziția produselor a fost solicitata prin Referatul de necesitate si oportunitate nr. 10449/05,06,2026, referat întocmit de către Compartimentul Tehnic UCC, Investitii si ISCIR, din cadrul Societatii Electrocentrale Craiova SA. Cerințele tehnice pentru produsul solicitat sunt precizate in caietul de sarcini nr. 10451/05,06,2026, întocmit de către Compartimentul Tehnic UCC, Investitii si ISCIR, al Societatii Electrocentrale Craiova . Achiziția produsului este necesară pentru sigurarea functionarii fara intrerupere a instalatiei de desulfurare a gazelor arse din procesul tehnologic. Respectarea legislației de mediu impune funcționarea continuă a acestei instalații cu un consum de aproximativ 70 până la 200 tone/zi reactiv tehnologic în funcție de numărul de blocuri energetice aflate în funcționare și încărcarea acestora. Solicitarile de clarificari se vor face cu 18 zile inainte de data de depunere a ofertelor la sectiunea intrebari in SEAP, iar raspunsul entitatii contractante se va transmite cu cel putin 11 zile inainte de data de depunere a ofertelor, entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari depuse pana la termenul stabilit pe primirea acestora.
Interne Kennung: 46943133-2026-78.1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44921210 Kalkmehl
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția produselor a fost solicitata prin Referatul de necesitate si oportunitate nr. 10449/05,06,2026, referat întocmit de către Compartimentul Tehnic UCC, Investitii si ISCIR, din cadrul Societatii Electrocentrale Craiova SA. Cerințele tehnice pentru produsul solicitat sunt precizate in caietul de sarcini nr. 10451/05,06,2026, întocmit de către Compartimentul Tehnic UCC, Investitii si ISCIR, al Societatii Electrocentrale Craiova . Achiziția produsului este necesară pentru sigurarea functionarii fara intrerupere a instalatiei de desulfurare a gazelor arse din procesul tehnologic. Respectarea legislației de mediu impune funcționarea continuă a acestei instalații cu un consum de aproximativ 70 până la 200 tone/zi reactiv tehnologic în funcție de numărul de blocuri energetice aflate în funcționare și încărcarea acestora.
Interne Kennung: 1