42563-2024 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych stałych niesegregowanych oraz odpadów segregowanych w 2024 r. z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gminy Limanowa
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych stałych niesegregowanych oraz odpadów segregowanych w 2024 r. z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gminy Limanowa
Beschreibung: Gmina Limanowa zajmuje obszar 152 km2, 23 sołectwa. Rozciąga się południkowo na przestrzeni 40 kilometrów. Ilość gospodarstw domowych (stan na 31.07.2022r.) - 6166 Ilość osób z deklaracji ( stan na 31.07.2022 r) - 22398 Odbiór, wywóz i zagospodarowanie odpadów powinno odbywać się zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 888 ze zm.) oraz innymi przepisami wykonawczymi dotyczącymi odpadów komunalnych. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych stałych niesegregowanych oraz odpadów segregowanych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Limanowa w ilości ok. 4.100 Mg w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
Interne Kennung: ZP.271.31.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych niesegregowanych i segregowanych, zgromadzonych w workach z tworzyw sztucznych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Limanowa z następujących miejscowości: Bałażówka, Kanina, Kisielówka, Kłodne, Koszary, Lipowe, Łososina Górna, Makowica, Męcina, Młynne, Mordarka, Nowe Rybie, Pasierbiec, Pisarzowa, Rupniów, Siekierczyna I, Siekierczyna II, Sowliny, Stara Wieś I, Stara Wieś II, Stare Rybie, Walowa Góra, Wysokie. Porządkowanie terenu w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia z powodu czynników atmosferycznych np.: wiatr, inne: np. ingerencji zwierząt, z winy wykonawcy np.: podczas załadunku. Odbiorowi i zagospodarowaniu podlegają w szczególności następujące frakcje odpadów: 1) Worków koloru niebieskiego z napisem „Papier”; 2) Worków koloru zielonego z napisem „Szkło; 3) Worków koloru żółtego z napisem „Metale i tworzywa sztuczne; 4) Worków koloru brązowego z napisem „Bio”; 5) Worków koloru czarnego, w skład którego wchodzą pozostałości z sortowania lub niesegregowane (zmieszane odpady komunalne). 2. Odbiór i zagospodarowanie z nieruchomości niezamieszkałych zgromadzonych w workach z tworzyw sztucznych i pojemnikach usytuowanych w zakładach pracy, punktach handlowych i punktach usługowych, szkołach, instytucjach i innych podmiotach, które złożyły deklaracje. Porządkowanie terenu w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia. 3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów zgromadzonych w koszach ulicznych na przystankach komunikacji publicznej - sprzątanie wiat przystankowych. 4. Częstotliwość odbioru: Od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli terenów niezamieszkałych . 1) pojemniki (worki) koloru czarnego, żółtego i brązowego: dwa razy w miesiącu 2) pojemniki (worki) koloru niebieskiego, zielonego : jeden raz w miesiącu 3) odpady o kodach: 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 170106* 20 01 31* leki cytotoksyczne i cytostatyczne oraz 200132 leki inne niż wymienione w 200131* i opakowania, 20 03 07 - odpady wielkogabarytowe, 20 01 36 - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121,200123, 200135, 20 01 27* - farby, tusze, farby drukarskie , kleje, lepiszcze, i żywice zawierające substancje niebezpieczne i opakowania, 20 01 28 - farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze, i żywice inne niż wymienione w 200127* i opakowania, 16 01 03 - zużyte opony powstające w gospodarstwach domowych od samochodów osobowych, rowerów, motocykli niepochodzące z działalności gospodarczej i (lub) działalności rolniczej), 17 03 80 - odpadowa papa, 17 06 04- materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03, 20 01 10 - odzież, 20 01 11 - tekstylia - co najmniej 2 razy w roku. Szczegółowy harmonogram wywozu stanowi załącznik do SWZ 5. Wyposażenie na zasadzie użyczenia w pojemniki - szkół i jednostek użyteczności publicznej minimum 3 pojemniki na odpady segregowane o poj. min. 240l/obiekt oraz 1 pojemnik na odpady niesegregowane (pozostałości z sortowania) 1100l/ obiekt 6. Termin wykonania zamówienia w pkt.5 do 04.01.2023 r. 7. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i zagospodarowania podana zostanie w załączniku do opisu stanowiącym załącznik do SWZ. 8. Ilość wytworzonych odpadów na terenie gminy Limanowa nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego uwzględniając ilość odpadów wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych. Podana wyżej ilość odpadów komunalnych jest wielkością orientacyjną.9. Rozliczenie za wykonanie usługi będzie się odbywało fakturami przejściowymi miesięcznymi za wykonaną usługę z dołu. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załączniku do SWZ.
Interne Kennung: ZP.31.2023
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu w okresie trwania umowy szacowanego zakresu odbierania wytworzonych odpadów określonego w SWZ. Przewidywane zmiany nie są zależne od Zamawiającego, a wynikają ze zmieniających się potrzeb wytwórców odpadów i ilości wytworzonych odpadów. W związku z tym wprowadzone przez Zamawiającego a spowodowane zwiększeniem produkcji odpadów przez odbiorców, zmianami deklaracji odbiorców lub przystąpieniem nowych odbiorców zmiany mogą spowodować, że szacowana ilość wytwarzanych odpadów jak i wynagrodzenia określone w ust. 1 mogą ulec zwiększeniu o iloczyn ilości wywiezionych odpadów i ceny zawartej w ofercie. Wprowadzone zmiany spowodują, że maksymalny zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji nie może przekroczyć 4 500 Mg/rok. Skorzystanie z prawa opcji i realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zwiększenie zakresu zamówienia. Realizacja dodatkowego zakresu zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi na zasadach i w cenach identycznych jak realizacja zamówienia podstawowego.