425909-2026 - Wettbewerb
Polen – Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial – Przetarg nieograniczony na dostawę materiałów ochronnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzetarg nieograniczony na dostawę materiałów ochronnych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów ochronnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami
Interne KennungDZP.2344.17.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSkrócenie terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie pilnego zakupu materiałów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. Pilna konieczność udzielenia zamówienia oraz wynikające z niej skrócenie terminu składania ofert we wszczętym postępowaniu są podyktowane potrzebą zapewnienia niezakłóconego i prawidłowego funkcjonowania szpitala. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Uwzględniając charakter przedmiotu zamówienia, Zamawiający stoi na stanowisku, że przygotowanie ofert przez wykonawców nie będzie czasochłonne. W konsekwencji każdy zainteresowany wykonawca jest obiektywnie zdolny do przygotowania i złożenia oferty w warunkach skróconego terminu. W świetle powyższego opisane okoliczności należy uznać za ważny interes Zamawiającego, mieszczący się w pojęciu „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy. Jednocześnie należy zauważyć, że zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy nie zostało uzależnione przez ustawodawcę od tego, czy stan pilnej potrzeby wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, ani od tego, czy zaistnienie pilnej potrzeby można było przewidzieć, o czym świadczy wykładnia literalna powołanego przepisu.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1
BeschreibungPrześcieradła w zwoju, podkłady higieniczne, fartuch foliowy, czepek, maska chirurgiczna - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2
BeschreibungRękawice diagnostyczne, foliowe - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3
BeschreibungPrześcieradła fizelinowe, podkłady higieniczne, spodnie fizelinowe - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
LosLOT-0004
TitelPakiet nr 4
BeschreibungFartuchy j.u., fartuch fizelinowy, półmaska ochronna - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
LosLOT-0005
TitelPakiet nr 5
BeschreibungCzepek medyczny, chirurgiczny - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
LosLOT-0006
TitelPakiet nr 6
BeschreibungOchraniacze na obuwie foliowe - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
LosLOT-0007
TitelPakiet nr 7
BeschreibungKoc grzewczy, poduszka j.u., komplet pościeli medycznej, koszula operacyjna, ubranie operacyjne, pokrowiec - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ