425976-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Usługa transportu i dalszego zagospodarowania odpadów – rozdrobnionych odpadów wielkogabarytowych i balastowych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa transportu i dalszego zagospodarowania odpadów – rozdrobnionych odpadów wielkogabarytowych i balastowych.
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest usługa transportu i dalszego zagospodarowania odpadów – rozdrobnionych odpadów wielkogabarytowych i balastowych (kod odpadu 19 12 12) pochodzących z instalacji komunalnej znajdującej się w Poświętnem ul. Pułtuska 5, gm. Płońsk. 2) Oferowany sposób zagospodarowania odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa przy założeniu, że ciepło spalania tych odpadów jest większe niż 6MJ/kg s.m. 3) W składzie morfologicznym odpadów występują tworzywa sztuczne, papier, tekstylia, drewno i inne typowe odpady pochodzące z rozdrabniania komunalnych odpadów wielkogabarytowych i balastowych. Odpady przeznaczone do dalszego zagospodarowania powstają podczas rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 oraz na linii sortowniczej, na której sortowane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01) oraz odpady surowcowe (z grupy 15 i 20). 4) Określa się maksymalną ilość odpadów, którą Zamawiający zamierza przekazać w okresie obowiązywania umowy na 4 000 Mg, przy czym minimalna masa odpadów w okresie realizacji zamówienia wyniesie 1 500 Mg, a dodatkowa maksymalna masa odpadów przewidziana w ramach opcji wyniesie 2 500 Mg.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest usługa transportu i dalszego zagospodarowania odpadów – rozdrobnionych odpadów wielkogabarytowych i balastowych (kod odpadu 19 12 12) pochodzących z instalacji komunalnej znajdującej się w Poświętnem ul. Pułtuska 5, gm. Płońsk. 2) Oferowany sposób zagospodarowania odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa przy założeniu, że ciepło spalania tych odpadów jest większe niż 6MJ/kg s.m. 3) W składzie morfologicznym odpadów występują tworzywa sztuczne, papier, tekstylia, drewno i inne typowe odpady pochodzące z rozdrabniania komunalnych odpadów wielkogabarytowych i balastowych. Odpady przeznaczone do dalszego zagospodarowania powstają podczas rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 oraz na linii sortowniczej, na której sortowane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01) oraz odpady surowcowe (z grupy 15 i 20).
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
Menge4 000 Tonnen
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Określa się maksymalną ilość odpadów, którą Zamawiający zamierza przekazać w okresie obowiązywania umowy na 4 000 Mg, przy czym minimalna masa odpadów w okresie realizacji zamówienia wyniesie 1 500 Mg, a dodatkowa maksymalna masa odpadów przewidziana w ramach opcji wyniesie 2 500 Mg. 2) W ramach przedmiotu umowy, Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej. 3) Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie będzie stanowić podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać. 5) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 6) Zamawiający skorzysta z opcji wtedy, gdy: a) w okresie trwania umowy podstawowej (12 miesięcy) wyczerpie się limit minimalnej masy odpadów określony powyżej lub b) termin obowiązywania umowy podstawowej (12 miesięcy) upłynie – zamawiający skorzysta z prawa opcji przez okres nie dłuższy niż 9 kolejnych miesięcy. 7) Skorzystanie z opcji nie będzie miało wpływu na treść zawartej umowy.