2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych z terenu Gminy Cedry Wielkie
Beschreibung: Usługa polegająca na odbiorze, transporcie i przekazywaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Cedry Wielkie do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie, z siedzibą przy ul. Rokickiej 5A, 83-110 Tczew, zwanego w dalszej części „ZUOS Tczew”, w szczególności: a) odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Cedry Wielkie, b) odpadów z koszy ulicznych na terenie Gminy Cedry Wielkie, c) odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanym w Cedrach Wielkich przy ul. Leśnej 34B, d) przeterminowanych leków gromadzonych przez mieszkańców gminy w NZOZ ETER-MED w Cedrach Wielkich przy ul. M. Płażyńskiego 18 (w godzinach otwarcia placówki) oraz zużytych baterii i akumulatorów gromadzonych w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu (ŻOKIS) w Cedrach Wielkich przy ul. Osadników Wojskowych 41 oraz w Urzędzie Gminy w Cedrach Wielkich przy ul. M. Płażyńskiego 16 (w godzinach otwarcia), oraz:e) wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne w pojemniki na odpady zmieszane, f) wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych, na których powstają odpady komunalne w worki do segregacji odpadów komunalnych,g) wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych wielorodzinnych (bloków) w pojemniki do segregacji odpadów komunalnych, h) wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w kontenery/pojemniki lub wydzielone segmenty do oddzielnego gromadzenia wyselekcjonowanych odpadów. 7.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2023 r. poz. 129 z późn. zm.) zwanej dalej: „ustawą o szczególnych rozwiązaniach”, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych wyklucza się również: 1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach; 2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady Unii Europejskiej 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach; 3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2023 r. poz. 120 z późn. zm.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach. Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych wyżej. Szczegółowe regulacje oraz konsekwencje prawne złożenia oferty przez Wykonawcę podlegającego wykluczeniu w oparciu o przesłanki wskazane wyżej określono w art. 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach. Zgodnie z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 roku dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.07.2014r, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 08.04.2022r, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 zakazuje się udzielania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w tym w szczególności dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26.02.2014r w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 7 i 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) tej dyrektywy, na rzecz lub z udziałem: 1) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 2) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; 3) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zatem podstawą do wykluczenia w niniejszym postępowaniu jest również wspomniany art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 roku dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.07.2014r, str. 1) ze zmianami,
Interne Kennung: ZP.271.2.3.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych z terenu Gminy Cedry Wielkie”
Beschreibung: usługa polegająca na odbiorze, transporcie i przekazywaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Cedry Wielkie do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie, z siedzibą przy ul. Rokickiej 5A, 83-110 Tczew, zwanego w dalszej części „ZUOS Tczew”, w szczególności: a) odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Cedry Wielkie, b) odpadów z koszy ulicznych na terenie Gminy Cedry Wielkie, c) odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanym w Cedrach Wielkich przy ul. Leśnej 34B, d) przeterminowanych leków gromadzonych przez mieszkańców gminy w NZOZ ETER-MED w Cedrach Wielkich przy ul. M. Płażyńskiego 18 (w godzinach otwarcia placówki) oraz zużytych baterii i akumulatorów gromadzonych w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu (ŻOKIS) w Cedrach Wielkich przy ul. Osadników Wojskowych 41 oraz w Urzędzie Gminy w Cedrach Wielkich przy ul. M. Płażyńskiego 16 (w godzinach otwarcia), oraz: e) wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne w pojemniki na odpady zmieszane, f) wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych, na których powstają odpady komunalne w worki do segregacji odpadów komunalnych, g) wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych wielorodzinnych (bloków) w pojemniki do segregacji odpadów komunalnych, h) wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w kontenery/pojemniki lub wydzielone segmenty do oddzielnego gromadzenia wyselekcjonowanych odpadów.