See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de transport aerian pentru senatori, Secretarul General și Secretarii Generali Adjuncți, curse (zboruri) regulate directe, pe rutele naționale interne, operabile de către companii aeriene, pentru perioada august 2026 – decembrie 2026.
Beschreibung: Servicii de transport aerian pentru senatori, Secretarul General și Secretarii Generali Adjuncți, pe curse (zboruri) regulate directe, pe rute naționale interne, zboruri operate după un orar prestabilit de către companii aeriene, pentru perioada august 2026 – decembrie 2026, defalcate pe 6 loturi, astfel: - Lot 1 - Bucureşti spre Baia Mare şi retur; - Lot 2 - Bucureşti spre Cluj Napoca şi retur; - Lot 3 - Bucureşti spre Iaşi şi retur; - Lot 4 - Bucureşti spre Oradea şi retur; - Lot 5 - Bucureşti spre Suceava şi retur; - Lot 6 - Bucureşti spre Timişoara şi retur; Valoarea totală estimată, în lei fără TVA, este între 573.704,22 și 1.032.667,62. Valoarea minimă estimată a contractului ( 573.704,22 lei fără TVA) reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri pentru perioada august-decembrie 2026 (în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele). Valoarea maximă estimată a contractului ( 1.032.667,62 lei fără TVA) reprezintă valoarea estimată ce conține și valoarea posibilelor suplimentări până la data de 30.04.2027. Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a încheia un singur contract pentru 1, 2 sau mai multe (maxim 6) loturi, în situația în care un operator economic va fi declarat câștigător pe 1, 2 sau mai multe dintre loturi. Dreptul autorității contractante de a opta pentru suplimentare este condiționat de existența resurselor financiare alocate cu această destinație (conform art. 165 alin. (1) lit. b) din HG nr. 395/2016). Conform art. 165 alin. (1) lit. d) din HG nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare, prelungirea contractului inițial de servicii de regularitate nu poate depăși o durata de 4 luni de la data expirarii duratei inițiale de îndeplinire a acestuia. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi dinaintea termenului limita stabilit in Anuntul de participare, pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: PAAP_2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60410000 Linienflugverkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: - Servicii de transport aerian intern pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Baia Mare si retur
Beschreibung: Servicii de transport aerian pe curse regulate interne, directe (fără escală), pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Baia Mare si retur, operabila de catre companii aeriene, pentru perioada august-decembrie 2026, conform cerintelor Caietului de sarcini. Valoarea estimată între 45.808,53 lei fara TVA și 82.455,37 lei fara TVA. Valoarea minimă estimată a contractului (45.808,53 lei) reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri pentru perioada august- decembrie 2026 (în funcție de care se vor elabora și departaja ofertele). Valoarea maximă estimată a contractului (82.455,37 lei) reprezintă valoarea estimată ce conține și valoarea posibilelor suplimentări pana la 30.04.2027.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractanta are posibilitatea de a opta pentru prelungirea contractului până la data de 30 aprilie 2027, conform art. 165 alin. (1) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare (condiţionată de existenţa resurselor financiare) și implicit suplimentarea valorii contractului ce nu va putea depăși un maxim de 36.646,84 lei fără TVA.
Los: LOT-0002
Titel: -Servicii de transport aerian intern pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Cluj Napoca si retur
Beschreibung: Servicii de transport aerian pe curse regulate interne, directe (fără escală), pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Cluj Napoca si retur, operabila de catre companii aeriene, pentru perioada august-decembrie 2026, conform cerintelor Caietului de sarcini. Valoarea estimată între 204.034,50 lei fara TVA și 367.262,10 lei fara TVA. Valoarea minimă estimată a contractului (204.034,50 lei) reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri pentru perioada august- decembrie 2026 (în funcție de care se vor elabora și departaja ofertele). Valoarea maximă estimată a contractului (367.262,10 lei) reprezintă valoarea estimată ce conține și valoarea posibilelor suplimentări pana la 30.04.2027.
Interne Kennung: 2
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractanta are posibilitatea de a opta pentru prelungirea contractului până la data de 30 aprilie 2027, conform art. 165 alin. (1) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare (condiţionată de existenţa resurselor financiare) și implicit pentru suplimentarea valorii contractului ce nu va putea depăși un maxim de 163.227,60 lei fără TVA.
Los: LOT-0003
Titel: - Servicii de transport aerian intern pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Iasi si retur
Beschreibung: Servicii de transport aerian pe curse regulate interne, directe (fără escală), pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Iasi si retur, operabila de catre companii aeriene, pentru perioada august-decembrie 2026, conform cerintelor Caietului de sarcini. Valoarea estimată între 38.729,58 lei fara TVA și 69.713,26 lei fara TVA. Valoarea minimă estimată a contractului (38.729,58 lei) reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri pentru perioada august- decembrie 2026 (în funcție de care se vor elabora și departaja ofertele). Valoarea maximă estimată a contractului (69.713,26 lei) reprezintă valoarea estimată ce conține și valoarea posibilelor suplimentări pana la 30.04.2027.
Interne Kennung: 3
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractanta are posibilitatea de a opta pentru prelungirea contractului până la data de 30 aprilie 2027, conform art. 165 alin. (1) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare (condiţionată de existenţa resurselor financiare) și implicit suplimentarea valorii contractului ce nu va putea depăși un maxim de 30.983,68 lei fără TVA.
Los: LOT-0004
Titel: - Servicii de transport aerian intern pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Oradea si retur
Beschreibung: Servicii de transport aerian pe curse regulate interne, directe (fără escală), pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Oradea si retur, operabila de catre companii aeriene, pentru perioada august-decembrie 2026, conform cerintelor Caietului de sarcini. Valoarea estimată între 89.360,82 lei fara TVA și 160.849,46 lei fara TVA. Valoarea minimă estimată a contractului (89.360,82 lei) reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri pentru perioada august- decembrie 2026 (în funcție de care se vor elabora și departaja ofertele). Valoarea maximă estimată a contractului (160.849,46 lei) reprezintă valoarea estimată ce conține și valoarea posibilelor suplimentări pana la 30.04.2027.
Interne Kennung: 4
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractanta are posibilitatea de a opta pentru prelungirea contractului până la data de 30 aprilie 2027, conform art. 165 alin. (1) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare (condiţionată de existenţa resurselor financiare) și implicit suplimentarea valorii contractului ce nu va putea depăși un maxim de 71.488,64 lei fără TVA.
Los: LOT-0005
Titel: - Servicii de transport aerian intern pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Suceava si retur
Beschreibung: Servicii de transport aerian pe curse regulate interne, directe (fără escală), pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Suceava si retur, operabila de catre companii aeriene, pentru perioada august-decembrie 2026, conform cerintelor Caietului de sarcini. Valoarea estimată între 40.332,83 lei fara TVA și 72.599,11 lei fara TVA. Valoarea minimă estimată a contractului (40.332,83 lei) reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri pentru perioada august- decembrie 2026 (în funcție de care se vor elabora și departaja ofertele). Valoarea maximă estimată a contractului (72.599,11 lei) reprezintă valoarea estimată ce conține și valoarea posibilelor suplimentări pana la 30.04.2027.
Interne Kennung: 5
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractanta are posibilitatea de a opta pentru prelungirea contractului până la data de 30 aprilie 2027, conform art. 165 alin. (1) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare (condiţionată de existenţa resurselor financiare) și implicit suplimentarea valorii contractului ce nu va putea depăși un maxim de 32.266,28 lei fără TVA.
Los: LOT-0006
Titel: - Servicii de transport aerian intern pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Timișoara si retur
Beschreibung: Servicii de transport aerian pe curse regulate interne, directe (fără escală), pentru senatori, Secretar General și Secretari Generali Adjuncți, pe ruta Bucuresti-Timișoara retur, operabila de catre companii aeriene, pentru perioada august-decembrie 2026, conform cerintelor Caietului de sarcini. Valoarea estimată între 155.437,96 lei fara TVA și 279.788,32 lei lei fara TVA. Valoarea minimă estimată a contractului (155.437,96 lei) reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri pentru perioada august- decembrie 2026 (în funcție de care se vor elabora și departaja ofertele). Valoarea maximă estimată a contractului (279.788,32 lei) reprezintă valoarea estimată ce conține și valoarea posibilelor suplimentări pana la 30.04.2027.
Interne Kennung: 6
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractanta are posibilitatea de a opta pentru prelungirea contractului până la data de 30 aprilie 2027, conform art. 165 alin. (1) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare (condiţionată de existenţa resurselor financiare) și implicit suplimentarea valorii contractului ce nu va putea depăși un maxim de 124.350,36 lei fără TVA.