See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Flytteudbud Sct. Olaiparken og Klosterparken
Beschreibung: Nærværende udbudsbekendtgørelse gælder for hermed udbudte flytteopgaver for Kalundborg almennyttige Boligselskab Sct. Olaiparken, afd. 1506 og Klosterparken, afd. 1501. Der henvises til udbudsmaterialet for yderligere information om afdelingerne. Udbuddet af flytteopgaven gennemføres som et begrænset udbud i overensstemmelse med §§ 58-60 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt er opdelt i to delkontrakter. Der kan bydes på begge kontrakter. Delkontrakt 1 vedrører flytning af indbo for DAB Klosterparken, afd. 1501 (”Klosterparken”) Delkontrakt 2 vedrører flytning af indbo for DAB Sct. Olaiparken, afd. 1506 (”Sct. Olaiparken”) Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet. En økonomisk aktør udelukkes fra deltagelse, hvis den økonomiske aktør er omfattet af en af de obligatoriske udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 134 a, 135, stk. 1-3 og § 136, stk. 1, nr. 1.-4. En økonomisk aktør udelukkes ligeledes, hvis den økonomiske aktør er omfattet af en af de frivillige udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 137, stk. 1, nr. 1-2. Rådets forordning (EU) 2022/576 gælder tilsvarende: Der kan ikke tildeles kontrakt til følgende virksomheder, jf. Rådets forordning (EU) 2022/576 af 8. April 2022 om ændring af forordning (EU) nr. 833/2014 om restriktive foranstaltninger på baggrund af Ruslands handlinger, der destabiliserer situationen i Ukraine: A. Russiske statsborgere eller fysiske eller juridiske personer, enheder eller organer, der er etableret i Rusland B. Juridiske personer, enheder eller organer, hvoraf en enhed som omhandlet i nærværende stykkes litra a) direkte eller indirekte ejer over 50%, eller C. fysiske eller juridiske personer, enheder eller organer, der handler på vegne af eller efter anvisning fra en enhed som omhandlet i nærværende stykkes litra a) eller b), Ligeledes kan der ikke anvendes underleverandører eller støttende enheder, der er omfattet af overstående, hvis denne aktørs bidrag udgør mere end 10% af kontraktværdien
Vorherige Bekanntmachung: 139131-2025
Interne Kennung: Flytteudbud Sct. Olaiparken og Klosterparken
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nærværende udbud gennemføres som et begrænset udbud jf. udbudsloven §§ 58-60.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63121100 Lagerung, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1 - Klosterparken, afd. 1501
Beschreibung: Nærværende udbudsbekendtgørelse gælder for nedenfor beskrevne og hermed udbudte flytteopgaver for Kalundborg almennyttige Boligselskab Sct. Olaiparken, afd. 1506 og Klosterparken, afd. 1501. Der henvises til udbudsmaterialet for yderligere information om afdelingerne. Udbuddet af flytteopgaven gennemføres som et begrænset udbud i overensstemmelse med §§ 58-60 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt er opdelt i to delkontrakter. Der kan bydes på begge kontrakter. Delkontrakt 1 vedrører flytning af indbo for DAB Klosterparken, afd. 1501 (”Klosterparken”) Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet.
Interne Kennung: Delkontrakt 1 - Klosterparken, afd. 1501
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 63120000 Lagerung und Lagerhaltung
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2 - Sct. Olaiparken afd. 1501
Beschreibung: Nærværende udbudsbekendtgørelse gælder for nedenfor beskrevne og hermed udbudte flytteopgaver for Kalundborg almennyttige Boligselskab Sct. Olaiparken, afd. 1506 og Klosterparken, afd. 1501. Der henvises til udbudsmaterialet for yderligere information om afdelingerne. Udbuddet af flytteopgaven gennemføres som et begrænset udbud i overensstemmelse med §§ 58-60 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt er opdelt i to delkontrakter. Der kan bydes på begge kontrakter. Delkontrakt 2 vedrører flytning af indbo for DAB Sct. Olaiparken, afd. 1506 (”Sct. Olaiparken”) Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet.
Interne Kennung: Delkontrakt 2 - Sct. Olaiparken afd. 1501