42668-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigungs- und Hygienedienste – Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach oraz utrzymanie czystości wokół budynków Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe utrzymanie czystości w budynkach oraz utrzymanie czystości wokół budynków Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje: Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach oraz utrzymanie czystości wokół budynków Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do niniejszej SWZ.
Interne KennungZP/1/TP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensObowiązująca umowa na świadczenie usług objętych przedmiotem zamówienia obowiązuje do końca lutego 2026 r. Usługi te mają charakter ciągły i są niezbędne dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania jednostki oraz realizacji jej ustawowych zadań. Brak ciągłości świadczenia usług sprzątania mógłby skutkować zakłóceniem pracy Sądu, w tym naruszeniem standardów sanitarnych i porządkowych w obiektach użyteczności publicznej. Z uwagi na powyższe Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, skraca termin składania ofert, kierując się obiektywną potrzebą zapewnienia ciągłości realizacji zamówienia oraz koniecznością zawarcia umowy przed wygaśnięciem obowiązującej umowy. Okoliczności te są niezależne od Zamawiającego i wynikają z charakteru przedmiotu zamówienia oraz jego znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania jednostki. Skrócenie terminu składania ofert jest proporcjonalne do zaistniałych okoliczności, nie narusza zasad równego traktowania wykonawców ani uczciwej konkurencji, a jednocześnie pozwala na terminowe zawarcie umowy i przygotowanie Wykonawcy do realizacji zamówienia. Zamawiający zapewnia, że skrócony termin pozostaje wystarczający dla wykonawców na przygotowanie ofert, biorąc pod uwagę typowy charakter zamówienia oraz powszechne doświadczenie rynku w świadczeniu usług sprzątania.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90921000 Desinfektion und Schädlingsbekämpfung
5. Los
LosLOT-0001