2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 3: w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem)
Beschreibung: Przedmiotem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 3: w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem). Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę, wybudowaniu odcinka drogi ekspresowej S6, przebudowaniu odcinka drogi krajowej nr 6, uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi ekspresowej S6, oddaniu do użytkowania drogi ekspresowej S6 na odcinku w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem) oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.
Interne Kennung: O.GD.KP-11.2410.10.2020
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45221243 Bau von Fußgängertunnels, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zakres projektowania i budowy obejmuje w szczególności: — opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, — budowę odcinka drogi ekspresowej długości ok. 13,152 km, — budowę węzłów drogowych: „Rzechcino” i „Skórowo”, — budowę przepustów pod drogą ekspresową S6 pozostałymi drogami oraz zjazdami, — budowę/przebudowę dróg innych niż droga ekspresowa w tym zmianę przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości, — budowę dodatkowych jezdni w pasie drogowym drogi ekspresowej, — budowę/przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, — przejazdy i wjazdy awaryjne na drogę ekspresową, — utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania, — budowę obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową, — system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy, — urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne, zieleń, ogrodzenie, — infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze ekspresowej zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym: sieci energetyczne zasilające, oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki, kanalizację deszczową i inne, — przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, urządzeń melioracyjnych, hydrologicznych i innych, — budowę kanału technologicznego, kanalizacji teletechnicznej, — rozbiórkę obiektów budowlanych, w tym budynków mieszkalnych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych, — sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego, — oświetlenie drogowe, — organizację ruchu i urządzenia BRD, — wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi ekspresowej i pozostałych dróg, oraz wyposażenie ich w urządzenia BRD, — oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników, — po zakończeniu robót wykonanie pełnej rekultywacji terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę, — wykonanie napraw dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy, — wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych, — wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną rozbudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań, — system zarządzania ruchem, — dostosowanie parametrów istniejącej drogi DK6 do potrzeb lokalnych, — wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych, — opracowanie dokumentacji powykonawczej, — wykonanie wszelkich innych robót i opracowań, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45221243 Bau von Fußgängertunnels, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen