426933-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Multimediaausrüstung – Dostawa sprzętu ICT służącego informatyzacji i cyfryzacji Szpitala
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu ICT służącego informatyzacji i cyfryzacji Szpitala
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu ICT i oprogramowania służącego do informatyzacji i cyfryzacji Szpitala wraz z powiązanymi usługami integracji w ramach realizacji przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach inwestycji D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w trybie konkurencyjnym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (Załącznik nr 1 do Zaproszenia) oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 2 do Zaproszenia 3. W przypadku, gdy w Opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w Zaproszeniu. 4. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca przedstawia wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 5. Wszędzie tam, gdzie przy opisie przedmiotu zamówienia, powołane są normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia, bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), postanowienia te należy traktować jako przykładowe, a Wykonawca ma każdorazowo prawo zastosowania rozwiązania równoważnego z tym zastrzeżeniem, iż zaproponowane rozwiązania/ parametry równoważne muszą być nie gorsze od referencyjnych. 1. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://szpitalpolanki.ezamawiajacy.pl 2. Pełną obsługę techniczną Platformy zakupowej świadczy firma Simplifae Poland S.A. z siedzibą w Warszawie (02-672), ul. Domaniewska 49. W przypadku ewentualnych problemów technicznych prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod numerem +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00), lub pod adresem e-mail: oneplace@marketplanet.pl. Zmiany umowy 1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zmian umowy zgodnie z art. 455 ustawy pzp. 2. Zmiany postanowień umowy mogą dotyczyć: 1) terminu realizacji zamówienia, 2) przedmiotu umowy (zmiany parametrów technicznych, wersji oprogramowania, modelu urządzenia), 3) osób wskazanych w oświadczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do Zaproszenia. 3. Zmiany, o których mowa w ust. 2 nastąpią: 1) w przypadku wystąpienia „siły wyższej”. Pod pojęciem siły wyższej Zamawiający rozumie okoliczności, które pomimo zachowania należytej staranności są nieprzewidywalne oraz, którym nie można zapobiec lub przeciwstawić się skutecznie. O braku możliwości dotrzymania terminu Wykonawca obowiązany jest niezwłocznie powiadomić Zamawiającego, określając jednocześnie nowy termin realizacji zamówienia, 2) w zakresie pkt 2 w przypadku, gdy nastąpi zmiana nazwy handlowej lub innego oznaczenia towaru wskazanego w Załączniku nr 4 do Umowy nie powodująca zmiany przedmiotu umowy, 3) w zakresie pkt 2 w przypadku, gdy zmiana parametrów lub wersji oprogramowania przyczyni się do poprawy jakości zamówienia, przy czym zmiana ta nie spowoduje zwiększenia kosztów realizacji zamówienia, 4) w zakresie pkt 2 , gdy zakończyła się produkcja danego urządzenia, lub wycofano dany model z produkcji pod warunkiem, iż nowe urządzenie będzie posiadać parametry nie gorsze od urządzenia zaproponowanego w Załączniku nr 4 do Umowy i będzie spełniać wszystkie wymogi OPZ oraz zmiana ta nie spowoduje zwiększenia kosztów realizacji zamówienia, 5) w zakresie pkt 2, jeśli rozwiązania zaproponowane przez Zamawiającego lub Wykonawcę przyczynią się do uzyskania wyższej jakości końcowej zamówienia, przy czym zmiana ta nie będzie miała wpływu na wysokość wynagrodzenia Wykonawcy, 6) w zakresie pkt 3, w przypadku, gdy osoba wskazana oświadczeniu, którego wzór stanowił Załącznik nr 5 do Zaproszenia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, nie może uczestniczyć w realizacji zamówienia, zaś osoba ją zastępująca spełnia warunki udziału w postępowaniu wskazane w Zaproszeniu w zakresie, w jakim spełniała je osoba zastępowana. 7) w przypadku gdy nastąpi zmiana przepisów prawa powszechnie obowiązującego, która ma wpływ na termin lub zakres realizacji przedmiotu umowy. 3. Wykonawca wnioskujący o zmianę umowy, przedkłada zamawiającemu pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmian do umowy. 4. Wszelkie zmiany treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w przypadkach określonych powyżej i wymagają pisemnego aneksu pod rygorem nieważności takiej zmiany.
Interne KennungSZP/ZPZ/169/2026/KP
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32322000 Multimediaausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 30214000 Arbeitsplätze, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48820000 Server, 32420000 Netzausrüstung, 48821000 Netzwerkserver, 48219000 Diverses Netzsoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu ICT i oprogramowania służącego do informatyzacji i cyfryzacji Szpitala wraz z powiązanymi usługami integracji w ramach realizacji przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach inwestycji D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w trybie konkurencyjnym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (Załącznik nr 1 do Zaproszenia) oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 2 do Zaproszenia).