See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i sukcesywna dostawa nabiału
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa nabiału wyszczególnionego w częściach na potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotów zamówienia oraz ilości dostaw w okresie objętym zamówieniem określono w Formularzach cenowo – ofertowych dla części nr 1 i 2 (Załącznik nr 1 do SWZ), będących integralną częścią SWZ. Informacje w zakresie zasad realizacji dostaw zawiera Załącznik nr 9 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych dla poszczególnych części (Załącznik nr 1 do SWZ), będących integralną częścią SWZ, na okres 12 miesięcy. 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, gdzie częścią jest każda kompletna część. Ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. W tym postępowaniu występują 2 Części. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert: a) wariantowych. b) równoważnych 6. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: a) Dostawy sukcesywne wg. bieżących potrzeb zamawiającego do Magazynu Żywnościowego Szpitala, ul. Szopena 2 na bieżąco przez okres 12 miesięcy od daty zawarcia umowy. b) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu obowiązywania umowy w przypadku nie zrealizowania w okresie umowy całości przedmiotu umowy wskutek realizacji niższych zamówień. Zmiana umowy wymaga aneksu, z tym, że Zamawiający jednostronnie zawiadamia Wykonawcę o proponowanym przedłużeniu umowy przed upływem terminu, na jaki została ona zawarta.
Vorherige Bekanntmachung: 117739-2026
Interne Kennung: Postępowanie nr 8, ZP.261.2-Z.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15510000 Milch und Rahm, 15542100 Hüttenkäse, 15530000 Butter, 15431100 Margarine, 15551000 Joghurt und andere fermentierte Milcherzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Mleko pasteryzowane
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa nabiału wyszczególnionego w częściach na potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, w tym: Mleko pasteryzowane 2. Szczegółowy opis przedmiotów zamówienia oraz ilości dostaw w okresie objętym zamówieniem określono w Formularzu cenowo – ofertowym dla części nr 1 (Załącznik nr 1 do SWZ), będącym integralną częścią SWZ. Informacje w zakresie zasad realizacji dostaw zawiera Załącznik nr 9 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzu cenowo – ofertowym dla części nr 1 (Załącznik nr 1 do SWZ), będącym integralną częścią SWZ, na okres 12 miesięcy. 4.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert równoważnych. 5. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: a) Dostawy sukcesywne wg. bieżących potrzeb zamawiającego do Magazynu Żywnościowego Szpitala, ul. Szopena 2 na bieżąco przez okres 12 miesięcy od daty zawarcia umowy. b) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu obowiązywania umowy w przypadku nie zrealizowania w okresie umowy całości przedmiotu umowy wskutek realizacji niższych zamówień. Zmiana umowy wymaga aneksu, z tym, że Zamawiający jednostronnie zawiadamia Wykonawcę o proponowanym przedłużeniu umowy przed upływem terminu, na jaki została ona zawarta.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15510000 Milch und Rahm
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji (zamówienia opcjonalnego 30%), o którym mowa w art. 31 ust. 1 i art. 441 ust. 1 ustawy Pzp na zasadach i trybie opisanym poniżej: a) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji skorzystać w całości lub w części wielokrotnie w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i zakup dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb, jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji (30% zgodnie z Formularzem cenowo-ofertowym dla danej Części); b) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego, jak również Wykonawca nie może domagać się jego realizacji; c) rozpoczynając korzystanie z prawa opcji Zamawiający złoży zamówienie wraz z oświadczeniem, że będzie korzystał z prawa opcji. Wzór powyższego oświadczenia stanowi Załącznik do SWZ. Brak powyższego oświadczenia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego; d) w momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw; zakres dostaw będzie określany w zamówieniach składanych na bieżąco po przesłaniu oświadczenia o korzystaniu z prawa opcji; e) zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy, za wyjątkiem sytuacji opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, f) Wykonawca ma obowiązek zrealizowania dostaw w zakresie opcji w terminie obowiązywania umowy.