See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu komputerowego oraz serwerowego w ramach zadania pn.: „Rozwój usług cyfrowych oraz poprawa bezpieczeństwa IT w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Dostawa sprzętu komputerowego oraz serwerowego w podziale na 4 części/pakiety, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ - FORMULARZ CENOWY WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Vorherige Bekanntmachung: 332226-2026
Interne Kennung: SZP/24/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1. Obecnie prowadzone jest postępowanie nr SZP/11/2026 na zakup oprogramowania klasy AV/EDR, które w ramach pakietu nr 1 obejmuje instalację oprogramowania na 5 stacjach roboczych oraz 30 serwerach i środowiskach wirtualnych, a w ramach pakietu nr 4 – instalację i wstępną konfigurację systemu do zarządzania zasobami IT szpitala. Zakupione oprogramowanie musi zostać zainstalowane na serwerach oraz komputerach stanowiących przedmiot niniejszego postępowania. 2. W wyniku rozstrzygniętych postępowań przetargowych dotyczących zakupu sprzętu medycznego oraz jego integracji z funkcjonującym w szpitalu systemem PACS, brakuje przestrzeni na dane i obrazy diagnostyczne. Powoduje to problemy z płynnością przesyłu danych oraz negatywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie systemów szpitalnych. 3. Sprzęt komputerowy i serwerowy był objęty postępowaniem nr SZP/32/2025, które w zakresie pakietów nr 1–3 zostało unieważnione z uwagi na uchylenie się wykonawcy od podpisania umowy. W odniesieniu do pakietu nr 4 (płyty CD/DVD) zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, z uwagi na konieczność udostępniania wyników badań (badania są nagrywane na płyty). 4. Dostawa serwerów konieczna jest również ze względu na przygotowywane postępowanie przetargowe z wolnej ręki na rozbudowę PACS/RIS/HIS. Planowane są prace znacznie zwiększające obciążenie serwerów (między innymi komunikacja z P1 oraz PUI), co spowoduje znaczne utrudnienia w pracy szpitala poprzez spowolnienie pracy systemu, a tym samym pracy lekarzy oraz możliwe zawieszenia się systemów, co przełoży się na możliwość i jakość obsługi pacjentów.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30234000 Speichermedien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - Dostawa serwerów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ - FORMULARZ CENOWY WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Interne Kennung: Pakiet 1
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2- Dostawa komputerów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ - FORMULARZ CENOWY WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3- Dostawa skanerów do digitalizacji dokumentacji medycznej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa skanerów do digitalizacji dokumentacji medycznej, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ - FORMULARZ CENOWY WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Interne Kennung: Pakiet 3
Haupteinstufung (cpv): 30216110 Scanner für Computeranwendungen
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 - Dostawa płyt CD/DVD dla RTG
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa płyt CD/DVD dla RTG, zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM NR 2 do SWZ - FORMULARZ CENOWY WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Interne Kennung: Pakiet 4
Haupteinstufung (cpv): 30234000 Speichermedien
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przypadku niewyczerpania w całości środków, o których mowa w §3 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik do SWZ, w okresie obowiązywania Umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na wydłużeniu terminu wykonywania umowy o dodatkowe 6 miesięcy. Wykonawca nie może odmówić wykonania umowy w zakresie objętym opcją, o ile tylko Zamawiający złoży oświadczenie (pisemne albo w postaci elektronicznej – opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, pod rygorem nieważności) o skorzystaniu z niej, na co najmniej 1 miesiąc przed upływem terminu obowiązywania umowy wskazanym w ust. 1. Realizacja umowy w terminie opcjonalnym będzie się odbywała w zakresie asortymentowym i na podstawie cen jednostkowych obowiązujących w dacie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji.