427440-2026 - Wettbewerb
Polen – Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten – Eliminacja zagrożeń środowiskowych i poprawa wizerunku rzeki Radomki – etap I
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEliminacja zagrożeń środowiskowych i poprawa wizerunku rzeki Radomki – etap I
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn. „Eliminacja zagrożeń środowiskowych i poprawa wizerunku rzeki Radomki – etap I . 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności : 1) odbudowę (regulację) koryta rzeki Radomki do projektowanych parametrów na odcinku o długości L=1,808 km tj. od km 7+238 (wlot mostu drogowego w ul. Reymonta) do km 9+046 (wlot przepustu w ul. Kraszewskiego) wraz z odwozem gruntu z wykopu na składowisko odpadów w miejscowości Jadwinówka niedaleko Radomska, 2) wykonanie lokalnej przebudowy koryta rzeki do parametrów koryta dwudzielnego w celu umożliwienia czasowego retencjonowania wód opadowych – odcinek rzeki pomiędzy ul. Zgoda i Kraszewskiego w Radomsku, 3) wykonanie umocnień koryta rzeki (kiszki faszynowe, umocnienia kamienne, grodzice stalowe lub PCV) na całym odcinku rzeki objętej przedsięwzięciem, 4) wykonanie umocnień koryta rzeki pod mostem drogowym w km 7+565 – ul. Kościuszki (Bud. Nr 31), 5) wykonanie budowli regulacyjnej (stopień kaskadowy) w km 7+580 ÷ 7+590 (Bud. Nr 33) 6) wykonanie nowej budowli przelewowo – upustowej istniejącego zbiornika „Metalurgia” (Bud. Nr 35) wraz umocnieniem skarp zbiornika i odmuleniem czaszy, 7) wykonanie umocnień koryta rzeki pod i w rejonie mostku w km 8+024 (Bud. Nr 36) 8) przebudowę mostu drogowego w km 8+562 w ciągu ul. Zgoda (Bud. Nr 39) polegającą na rozbiórce istniejącego mostu z uwagi na zły stan techniczny i wykonanie w jego miejscu nowego przepustu, o lepszych parametrach hydraulicznych i technicznych, 9) wykonanie budowli przelewowo – upustowej w km 8+593 rz. Radomki (Bud. Nr 40), 10) rozbiórkę istniejącej budowli piętrząco – upustowej zbiornika „Metalurgia” w km 7+775 (Bud. Nr 34) oraz rozbiórkę zastawki piętrzącej w km 8+340 (Bud. Nr 37), 11) wykonanie w korycie rzeki obiektów „ekoinżynieryjnych” (bystrza kamienne, pola żwirowe, pojedyncze kamienie itp.) urozmaicających morfologię koryta i dynamikę przepływu wody w cieku w celu stworzenia siedlisk i miejsc rozrodu dla reofilnych organizmów wodnych oraz pozostałych hydrobiontów, 12) przebudowę wylotu rowu odprowadzającego wody deszczowe i opadowe z ul. Dolnej w Radomsku, 13) rozbiórkę (likwidację) nieczynnych wylotów kanalizacyjnych w km 7+752 (Ф 1000 mm) oraz w km 7+818 (Ф 800 mm) rzeki Radomki, 14) umocnienie koryta wylotu kanalizacyjnego w km 8+768 rz. Radomki, 15) rozbiórkę (likwidację) pomostu drewnianego w km 8+352 (Bud. Nr 38), 16) wycinkę drzew i krzewów wraz z wykonaniem nasadzeń kompensacyjnych olsza czarna (obwód 14-16 cm na wys. 1,0 m) w ilości 35 szt i brzoza brodawkowata (obwód 14-16 cm na wys. 1,0 m) w ilości 35 szt. Nasadzenia kompensacyjne wykonać na działkach ewid. nr 182/5 i 182/8 obręb 0010 M. Radomsko) 17) wykoszenie roślinności w korycie rzeki (m.in. trzciny pospolitej, mozgi trzcinowatej, manny mielec) oraz w pasie planowanych robót, wzdłuż rzeki, 18) podkrzesanie wybranych drzew, 19) wykonanie nasadzeń roślinności – barwinek pospolity vinca minor (P9) w ilości 2464 szt., 20) oczyszczenie koryta rzeki ze śmieci (butelki szklane i typu pet, opony, gruz, itp.) 21) budowę nowego odcinka kolektora deszczowego wraz z wylotem do rz. Radomki na działkach nr 241/1, 241/2 i 182 (obręb 10) związaną ze zmianą dotychczasowej trasy i wylotu kanału, która obecne przebiega przez Oczyszczalnię Ścieków Przemysłowych w Radomsku, należącą do firmy A.S.A. Radomsko – Eko – Radomsko sp. z o.o. 22) przebudowę przyłącza gazowego pod korytem rzeki Radomki w km 7+981. 23) likwidację i zaślepienie sieci gazowej w km 8+640.5, 24) pełna i kompleksowa obsługa geodezyjna. Uwaga! Poza zakresem niniejszego zamówienia jest: 1) budowa kładki pieszo - rowerowej w km 7+386 rz. Radomki (Bud. Nr 30), 2) budowa stawu parkowego o powierzchni F = 460 m2 połączonego z rzeką Radomką budowlą upustową wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego do stawu w formie tzw. Parku „Polderów”, w rejonie al. Jana Pawła II w Radomsku, 3) budowa przyłącza wodociągowego DN 63 mm L = 128,20 m do projektowanego stawu parkowego, 4) budowa kolektora deszczowego w śladzie rowu przydrożnego w ul. Dolnej na odcinku od skrzyżowania ulic Krasickiego, Sucharskiego i Dolnej do ul. Młodzowskiej i dalej przebudowę sztucznego koryta na terenie PKP do wlotu do rzeki Radomki wraz ze zjazdami na posesje i przebudową infrastruktury kolidującej (zakres już wykonany) 5) budowa kolektora deszczowego dla odwodnienia ulic Piłsudskiego i Żeromskiego z odprowadzeniem wód do rzeki Radomki (zakres już wykonany) 6) przebudowa odcinka sztucznego koryta (rowu) zlokalizowanego na obszarze kolejowym i terenie zamkniętym (zakres już wykonany), 7) przebudowa przepustu drogowego w km 9+035 w ciągu ul. Kraszewskiego (Bud. Nr 41).
Interne KennungPZP.271.1.14.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn. „Eliminacja zagrożeń środowiskowych i poprawa wizerunku rzeki Radomki – etap I . 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności : 1) odbudowę (regulację) koryta rzeki Radomki do projektowanych parametrów na odcinku o długości L=1,808 km tj. od km 7+238 (wlot mostu drogowego w ul. Reymonta) do km 9+046 (wlot przepustu w ul. Kraszewskiego) wraz z odwozem gruntu z wykopu na składowisko odpadów w miejscowości Jadwinówka niedaleko Radomska, 2) wykonanie lokalnej przebudowy koryta rzeki do parametrów koryta dwudzielnego w celu umożliwienia czasowego retencjonowania wód opadowych – odcinek rzeki pomiędzy ul. Zgoda i Kraszewskiego w Radomsku, 3) wykonanie umocnień koryta rzeki (kiszki faszynowe, umocnienia kamienne, grodzice stalowe lub PCV) na całym odcinku rzeki objętej przedsięwzięciem, 4) wykonanie umocnień koryta rzeki pod mostem drogowym w km 7+565 – ul. Kościuszki (Bud. Nr 31), 5) wykonanie budowli regulacyjnej (stopień kaskadowy) w km 7+580 ÷ 7+590 (Bud. Nr 33) 6) wykonanie nowej budowli przelewowo – upustowej istniejącego zbiornika „Metalurgia” (Bud. Nr 35) wraz umocnieniem skarp zbiornika i odmuleniem czaszy, 7) wykonanie umocnień koryta rzeki pod i w rejonie mostku w km 8+024 (Bud. Nr 36) 8) przebudowę mostu drogowego w km 8+562 w ciągu ul. Zgoda (Bud. Nr 39) polegającą na rozbiórce istniejącego mostu z uwagi na zły stan techniczny i wykonanie w jego miejscu nowego przepustu, o lepszych parametrach hydraulicznych i technicznych, 9) wykonanie budowli przelewowo – upustowej w km 8+593 rz. Radomki (Bud. Nr 40), 10) rozbiórkę istniejącej budowli piętrząco – upustowej zbiornika „Metalurgia” w km 7+775 (Bud. Nr 34) oraz rozbiórkę zastawki piętrzącej w km 8+340 (Bud. Nr 37), 11) wykonanie w korycie rzeki obiektów „ekoinżynieryjnych” (bystrza kamienne, pola żwirowe, pojedyncze kamienie itp.) urozmaicających morfologię koryta i dynamikę przepływu wody w cieku w celu stworzenia siedlisk i miejsc rozrodu dla reofilnych organizmów wodnych oraz pozostałych hydrobiontów, 12) przebudowę wylotu rowu odprowadzającego wody deszczowe i opadowe z ul. Dolnej w Radomsku, 13) rozbiórkę (likwidację) nieczynnych wylotów kanalizacyjnych w km 7+752 (Ф 1000 mm) oraz w km 7+818 (Ф 800 mm) rzeki Radomki, 14) umocnienie koryta wylotu kanalizacyjnego w km 8+768 rz. Radomki, 15) rozbiórkę (likwidację) pomostu drewnianego w km 8+352 (Bud. Nr 38), 16) wycinkę drzew i krzewów wraz z wykonaniem nasadzeń kompensacyjnych olsza czarna (obwód 14-16 cm na wys. 1,0 m) w ilości 35 szt i brzoza brodawkowata (obwód 14-16 cm na wys. 1,0 m) w ilości 35 szt. Nasadzenia kompensacyjne wykonać na działkach ewid. nr 182/5 i 182/8 obręb 0010 M. Radomsko) 17) wykoszenie roślinności w korycie rzeki (m.in. trzciny pospolitej, mozgi trzcinowatej, manny mielec) oraz w pasie planowanych robót, wzdłuż rzeki, 18) podkrzesanie wybranych drzew, 19) wykonanie nasadzeń roślinności – barwinek pospolity vinca minor (P9) w ilości 2464 szt., 20) oczyszczenie koryta rzeki ze śmieci (butelki szklane i typu pet, opony, gruz, itp.) 21) budowę nowego odcinka kolektora deszczowego wraz z wylotem do rz. Radomki na działkach nr 241/1, 241/2 i 182 (obręb 10) związaną ze zmianą dotychczasowej trasy i wylotu kanału, która obecne przebiega przez Oczyszczalnię Ścieków Przemysłowych w Radomsku, należącą do firmy A.S.A. Radomsko – Eko – Radomsko sp. z o.o. 22) przebudowę przyłącza gazowego pod korytem rzeki Radomki w km 7+981. 23) likwidację i zaślepienie sieci gazowej w km 8+640.5, 24) pełna i kompleksowa obsługa geodezyjna. Uwaga! Poza zakresem niniejszego zamówienia jest: 1) budowa kładki pieszo - rowerowej w km 7+386 rz. Radomki (Bud. Nr 30), 2) budowa stawu parkowego o powierzchni F = 460 m2 połączonego z rzeką Radomką budowlą upustową wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego do stawu w formie tzw. Parku „Polderów”, w rejonie al. Jana Pawła II w Radomsku, 3) budowa przyłącza wodociągowego DN 63 mm L = 128,20 m do projektowanego stawu parkowego, 4) budowa kolektora deszczowego w śladzie rowu przydrożnego w ul. Dolnej na odcinku od skrzyżowania ulic Krasickiego, Sucharskiego i Dolnej do ul. Młodzowskiej i dalej przebudowę sztucznego koryta na terenie PKP do wlotu do rzeki Radomki wraz ze zjazdami na posesje i przebudową infrastruktury kolidującej (zakres już wykonany) 5) budowa kolektora deszczowego dla odwodnienia ulic Piłsudskiego i Żeromskiego z odprowadzeniem wód do rzeki Radomki (zakres już wykonany) 6) przebudowa odcinka sztucznego koryta (rowu) zlokalizowanego na obszarze kolejowym i terenie zamkniętym (zakres już wykonany), 7) przebudowa przepustu drogowego w km 9+035 w ciągu ul. Kraszewskiego (Bud. Nr 41). 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z umową, projektami budowlanymi, wykonawczymi, decyzjami/pozwoleniami, opiniami, dokumentacją geologiczno-inżynierską, projektem geotechnicznym, inwentaryzacją zieleni, instrukcją gospodarowania wodą, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają - szczegóły w SWZ. 5. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy - szczegóły w SWZ. 6. Zamawiający przewidział, że istnieje możliwość, że o udzielenie zamówienia będzie ubiegał się podmiot, który był zaangażowany w przygotowanie postępowania o udzielenie tego zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, ustalenia wartości szacunkowej zamówienia - szczegóły w SWZ.