42760-2025 - Wettbewerb
Polen – Bau von Heizzentralen – Budowa Zakładu Geotermalnego w Sochaczewie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Zakładu Geotermalnego w Sochaczewie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj części zadania inwestycyjnego pn. „Budowa zakładu geotermalnego w Sochaczewie” obejmującego: • wykonanie w budynku nieczynnej ciepłowni, będącego własnością Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sochaczew Sp. z o.o. (PEC) i zlokalizowanego w Sochaczewie przy al. 600-lecia 70 (dz. nr ew. 175/9 i 3396/2 obręb ewidencyjny Sochaczew Wschód), ciepłowni geotermalnej wyposażonej w dwie absorpcyjne pompy ciepła zasilane ciepłem wysokotemperaturowym, • wykonanie instalacji technologicznych i zabudowę dwóch otworów geotermalnych, tj. otworu wydobywczo-chłonnego Sochaczew GT-1 zlokalizowanego przy ulicy Okrężne (dz. nr ew. 24/4 obręb ewidencyjny Sochaczew Centrum) i otworu geotermalnego chłonno-wydobywczego Sochaczew GT-2 zlokalizowanego przy ulicy Energetycznej (dz. nr ew. 453/8 obręb ewidencyjny Sochaczew Wschód). Otwór Sochaczew GT-2 znajduje się obecnie w trakcie realizacji, której zakończenie planowane jest na styczeń 2025 roku; • wykonanie preizolowanego rurociągu wody geotermalnej od otworu Sochaczew GT-1 do ciepłowni geotermalnej oraz od ciepłowni geotermalnej do otworu Sochaczew GT-2; • wykonanie rurociągu zrzutowego schłodzonej wody geotermalnej biegnącego od ciepłowni geotermalnej do granicy terenu na którym zlokalizowany jest otwór Sochaczew GT-1; • wykonanie preizolowanych sieci ciepłowniczych łączących ciepłownię geotermalną z lokalnymi obecnie eksploatowanymi systemami ciepłowniczymi miasta o łącznej długości nieprzekraczającej 2600m, • wykonanie węzła rozdzielczego w budynku ciepłowni przy al. 600-lecia 25, • wykonanie węzła wymiennikowego w ciepłowni przy ulicy Żeromskiego 23, w oparciu o sporządzoną przez Wykonawcę kompleksową dokumentację projektową i pozyskane niezbędne decyzje administracyjne, pozwolenia i uzgodnienia umożliwiające wykonanie, rozruch i uzyskanie stosownych pozwoleń na użytkowanie. Całość zamierzenia inwestycyjnego objętego zamówieniem zlokalizowana będzie na terenie miasta Sochaczew, powiat Sochaczew, województwo mazowieckie. Ideą zamierzenia inwestycyjnego jest wykorzystanie odnawialnej energii cieplnej pozyskanej z wody geotermalnej do zasilania miejskiego systemu ciepłowniczego, co spowoduje ograniczenie zużycia paliw kopalnych i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza.
Interne Kennung: 14/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251200 Bau von Heizzentralen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001