2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie konieczne do jego uruchomienia
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie konieczne do jego uruchomienia, w ilości i asortymencie określonym w Załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba pakietów: 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w: • Załączniku Nr 2 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne wraz z formularzem asortymentowo – cenowym. Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 13 do SWZ - wzór umowy (dotyczy Pakietów Nr 1-4) oraz Załącznik Nr 14 do SWZ - wzór umowy (dotyczy Pakietów Nr 5-6) Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r. poz. 1320) zwanej dalej „ustawą PZP”. Postępowanie prowadzone jest wg. procedury obowiązującej dla postępowań na dostawy których wartość szacunkowa przekracza kwoty określonej w art. 4 lit. c) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28.03.2014, str. 65, z późn. zm) zmienionej rozporządzeniem Komisji (UE) 2021/1952 z dnia 10 listopada 2021r. (Dz. Urz. UE L 398 z 11.11.2021 str. 23) tj. powyżej 221.000 euro co stanowi równowartość kwoty 1 024 799,10 zł. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, wobec których brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 5), 7), 8) ustawy PZP, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024r. poz. 507) oraz art. 5k ust. 1 rozporządzenia 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz spełniają poniżej określone warunki tj.: 1) posiadają właściwe zdolności techniczne lub zawodowe: Zrealizowali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) jedną dostawę sprzętu medycznego (dla Pakietów Nr 1-4) lub wyposażenia (dla Pakietów Nr 5-6), o wartości brutto minimum: - dla Pakietu Nr 1 – 490 000,00 zł - dla Pakietu Nr 2 – 300 000,00 zł - dla Pakietu Nr 3 – 120 000,00 zł - dla Pakietu Nr 4 – 80 000,00 zł - dla Pakietu Nr 5 – 32 000,00 zł - dla Pakietu Nr 6 – 160 000,00 zł. Przedmiot umowy finansowany jest w ramach umowy nr KPOD.07.08-IP.10-0088/24/KPO/2702/2025/3 o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Ogólnym w Kolnie” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy PZP zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Realizacja zamówienia odbywać się będzie do 4 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie później niż dnia 10.06.2026r. Obowiązek informacyjny RODO - zgodnie z zapisami pkt. 16 SWZ. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Informacje na temat zabezpieczenia znajdują się w pkt 13 SWZ. Informacje dotyczące zasad DNSH znajdują się w Załączniku Nr 11 do SWZ. Informacje dla Wykonawcy, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP opisano w pkt. 6.5. SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne pakiety. Pakiet stanowi niepodzielną całość i nie podlega podziałowi. Zgodnie z treścią art. 107 ust. 2 Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania Wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie ww. przedmiotowych środków dowodowych w przypadku, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne.
Vorherige Bekanntmachung: 71000-2026
Interne Kennung: Sz.O./ZP/24/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel, 39300000 Diverse Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet Nr 1
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie konieczne do jego uruchomienia, w ilości i asortymencie określonym w Załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba pakietów: 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w: • Załączniku Nr 2 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne wraz z formularzem asortymentowo – cenowym. Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 13 do SWZ - wzór umowy (dotyczy Pakietów Nr 1-4) oraz Załącznik Nr 14 do SWZ - wzór umowy (dotyczy Pakietów Nr 5-6) Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r. poz. 1320) zwanej dalej „ustawą PZP”. Postępowanie prowadzone jest wg. procedury obowiązującej dla postępowań na dostawy których wartość szacunkowa przekracza kwoty określonej w art. 4 lit. c) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28.03.2014, str. 65, z późn. zm) zmienionej rozporządzeniem Komisji (UE) 2021/1952 z dnia 10 listopada 2021r. (Dz. Urz. UE L 398 z 11.11.2021 str. 23) tj. powyżej 221.000 euro co stanowi równowartość kwoty 1 024 799,10 zł.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet Nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet Nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet Nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet Nr 5
Haupteinstufung (cpv): 39300000 Diverse Ausrüstungen
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet Nr 6
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel