See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de intretinere si reparatii aparatura medicala inclusiv piese de schimb
Beschreibung: Tipurile de servicii ce vor fi prestate: - Revizie periodică anuală/semestrială/trimestrială/lunară, în funcție de recomandările producătorilor, cu emitere de Buletin de verificare; - Service lunar/trimestrial/semestrial/anual, în funcție de recomandările producătorului; - Intervenție la orice solicitare a autorității contractante; - La cererea autorității contractante prestatorul va elibera “Aviz de casare” gratuit la echipamentele ce fac obiectul acordului cadru daca sunt întrunite condițiile și sunt respectate normele in vigoare. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9524980/2026/AP-1-2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație ECOGRAF CU TRANSDUCTOR SUPLIMENTAR COPII PROSOUND ALPHA 7
Beschreibung: Acord cadru: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă pentru fiecare lot în parte este în conformitate cu prevederile Caiet de sarcini – Anexa 1 Cantități-Valori; Contract subsecvent: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă pentru fiecare lot în parte este în conformitate cu prevederile Caiet de sarcini – Anexa 1 Cantități-Valori; valoarea estimată minimă și valoarea estimată maximă pentru fiecare lot în parte este în conformitate cu prevederile Caiet de sarcini – Anexa 1 Cantități-Valori; cantitatea celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot în parte = cantitatea maximă a contractului subsecvent pentru fiecare lot în parte, în conformitate cu prevederile Caiet de sarcini – Anexa 1 Cantități-Valori; valoarea celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot în parte = valoarea maximă a contractului subsecvent pentru fiecare lot în parte, în conformitate cu prevederile Caiet de sarcini – Anexa 1 Cantități-Valori.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație ECOGRAF DOPLER COLOR MOBIL
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ecograf Portabil Te7 Cu Sonde Mindray
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Sonda Transesofagiana Pt. Ecograf Mobil P7-3Ts
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ecograf Portabil
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ecograf Cu Sonda Elastografie Philips Affiniti 70
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat Ventilatie Mecanica Servo-I
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat Ventilatie Mecanica Cu Turbina Servo-Air
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație APARAT VENTILATIE NONINVAZIVA CU FLUX INALT PRECISION FLOW
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație APARAT VENTILATIE ADULTI CU MODUL FUNCTII METABOLICE CARESCAPE R860
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ventilator Mecanic Mindray Sv 600
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ventilator Mecanic Mindray Sv 800
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ventilator Trilogy Evo Fio 2
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ventilator Mecanic Cu Compresor Pt. Copii
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ventilator Ati Pt. Copii Si Adulti
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ventilator Ati Pt. Toate Categoriile De Pacienti
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Special Ati Cu Accesorii Multicare
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Prescolar Platforma Ajustabila Tom Cu Saltea Si Noptiera Eleganza Mano
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Ati Eleganza 2
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Spitalizare (143)
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Nou-Nascuti Mimi/Linet
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Contempora
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Spital Electric Cu 4 Motoare Tm 4059
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Spital Electric Tm 4060
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Mecanic/Electric Aty Pe Coloana Invent In41-H10
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Copii Cu Noptiera Pe-51-H10
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Spitalizare Ple Le 42-H10 Cu Stativ Perfuzie, Tija Ridicare Noptiera Sn 160162-1-45/14
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Special Ati V142-Ht10 Proma Rehacehia
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pat Bariatric De Terapie Intensiva Sk002
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Sistem De Incalzire Pacient Cws 4000 Cocoon
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Frigider De Laborator 400L Frl 360 V
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Frigider Mic De Laborator Tsg 505 Gv
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Frigider De Laborator Tsx 3005 Gv
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Congelator De Laborator Tsx 3030 Fv
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Frigider Vertical Tip Banca De Sange
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație COMBINA STOCARE SANGE+4C SI PLASMA-35C,PLASMA SUPERARTIC 2T
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație SISTEM CRDIOHELP (AP SUPORT CARDIO ) format din 3 aparate ( Cardiohelp, control temperatura sange si stabilizator )
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat Ekg Mac 600
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Electrocardiograf Mac 800
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Ecocardiograf 4D
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Injectomat Mindray Sp5
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Infuzomat Benefusion Vp5
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Pompa Nutritie Enterala
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Volumat Agilia Vp Mc
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Kit Format Din Consola, Injectomat 3 Buc Si Infuzomat 1 Buc
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Sistem Automat Pt. Determinarea Aeromicroflorei Airwel Bcl01070
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Videolaringoscop
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Fibroendoscop Orl
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Sistem De Videoendoscopie Cu Accesorii
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Fibrobronhoscop Portabil Pt. Intubatii Dificile Adulti
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Fibroscan-sistem de diagnosticare prin elastrografie
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Monitor Aview Advance 2
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Monitor Complex Multiparametri Benvision N15
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație MONITOR FUNCTII VITALE CMS 8000
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Platforma De Monitorizare A Pacientului (Oximetru Regional Masimo-Kit)
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Monitor functii vitale CMS 8000
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Sistem Intravascular De Management Al Temperaturii - Zoll
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat Terapie Epurare Extracorporeala Renala Cu Algoritm
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat Terapie Epurare Extracorporeala Renala Cu Algoritm (Doza Renala)
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație APARAT DE DIALIZA PRISMAFLEX-GAMBRO-BAXTER
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Incubator Nou Nascuti
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Incubator Nou Nascuti C2000
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Platforma Integrata Laser Dermatologic
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Laser Co2
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Sterilizator Cu Aburi
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Echipament curatat inst.sterilizare ultrasunete
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat apa sterila
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat de sigilat pungi HD470MS8
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Aparat de sigilat pungi HM 2010
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Compresor De Aer Cu Accesorii
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație BIDISTILATOR DE APA DIN STICLA,CAPACITATE 4L/H
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Trinocular Inclusiv Camera Video Cx43
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Binocular Cu Camera Video Bx46
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Optic Binocular Cu Led S/N 1732162
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Dm 4M
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Cu Doua Capete De Examinare Si Imunoflorescenta Dm4P
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Direct Pt Examinare In Lumina Transmisa, Camp Luminos Si Camera Digitala
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Direct
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Biocular Digi
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Microscop Binocular
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Hota Biologica Clasa Ii Bioptima 4
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Hota Bacteriologica Cu Flux Laminar Vert. Clasa2 Sc2-4E1
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Hota Microbiologica Streamline 4Ft Uv Suport G -Sn 159901
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Hota Chimica Model Ascent Max Adc-4C1 Esco
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Echipament Real Time Pcr Quant Studio 7 Pro
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Citometru In Flux Aquios Cl
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Spectofotometru De Masa Tip Malditof Microflex Lt/Sh
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Analizator-Linie Automata Ptr Analiza Urinii Sysmex Un,Uc 3500,Uf 400 Si Ud 10
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație ANALIZATOR AUTOMAT IMUNOLOGIE ARHCHITET I 1000 SERIA CU NR SR 50195
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Analizor De Determinare Markeri Cardiaci Ramp 200
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Analizor Automat Quickread Go + Statie De Lucru Quick Read + Imprimanta Tehnica Dymo Lw 450
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Minicentrifuga Multispin Vortex Msc-6000
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație CENTRIFUGA DE MASA CU ROT UNGH EBA 20
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Centrifuga De Mare Viteza Pt. Microtuburi 5430 G
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Centrifuga Eppendorf Cu Racire 5804R Cu Accesorii
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Centrifuga Cu Racire Eppendorf 5804 R
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație Termobloc Cu Incalzire Pt. Microtuburi / Termostat Cu Bloc Uscat Tdb 100
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Servicii De Întreținere Și Reparație SISTEM ORTHO WORKSTATION BIOVUE
Interne Kennung: 98