2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rekonstrukce veřejného osvětlení ve městě Neveklov
Beschreibung: (1) Předmětem veřejné zakázky je rekonstrukce stávajícího veřejného osvětlení (dále jen “VO“) pro zlepšení kvality osvětlení na komunikacích nacházejících se ve městě a snížení světelného znečištění a energetické náročnosti soustavy. Zhotovitel se zavazuje zajistit realizaci díla/akce „Rekonstrukce veřejného osvětlení ve městě Neveklov“. V řešené části je provozováno 437 světelných míst s celkovým instalovaným příkonem cca 37,521kW, přičemž soustava využívá kombinaci sodíkových výbojek, starších typů svítidel a nejednotných LED svítidel bez centrální regulace. Systém je energeticky neefektivní, s vysokou spotřebou elektrické energie a omezenou možností řízení provozu. Technický stav části svítidel, výložníků a stožárů je nevyhovující, místy na hranici životnosti. Soustava je navíc zatížena neoptimálně dimenzovanými hlavními jističi v rozvaděčích VO, což zvyšuje fixní platby za distribuci. Stávající řešení rovněž nedostatečně omezuje světelné znečištění a neodpovídá současným požadavkům na kvalitu, efektivitu a udržitelnost veřejného osvětlení. Výchozí stav tak představuje provozně nákladný provoz bez možnosti dalšího rozvoje. Napájení světelných míst je provedeno převážně kabelovým vedením. Při výměně svítidel bude nejprve odpojeno napájení jednotlivých svítidel v jejich svorkovnicích od rozvodu VO. Poté bude provedena demontáž stávajících svítidel z výložníků. Nové LED svítidlo bude napájeno z nového přívodního kabelu CYKY-J 3x1,5mm2. Podle stavu stávajícího výložníku bude nové svítidlo instalováno buď na nový nebo stávající výložník. Následně bude napájecí kabel ve svorkovnici připojen k rozvodu VO. Podle technického stavu (stáří, funkčnost, opotřebení) může být tato svorkovnice vyměněna za novou. Výměna svítidel bude probíhat na betonovém nebo ocelovém stožáru. V rámci projektu budou dozbrojeny rozvaděče VO o spínací prvky, které zamezí nechtěnému vybavování nadproudových ochran vlivem nárazových proudů napájecích zdrojů LED osvětlení. V rámci projektu bude také provedena výměna celé trasy v ulici Za Radnicí, a to mezi 4.45 – 4.55. Dále bude provedena výměna stožárů 1:1 a napojení na stávající rozvody v rozsahu 19 kusů. Po dokončení výměny všech svítidel podle projektu bude vyhotovena revizní zpráva, protokol o měření osvětlenosti a pasportizace veřejného osvětlení. Zakázka bude realizována v rozsahu, kvalitě a parametrech v souladu s podmínkami provádění díla, stanovenými v zadávací dokumentaci, s projektovou dokumentací a technickou specifikací vypracovanou společností Enerdesign, s.r.o., Na Srážku 2071/8, Praha 4, 143 00, IČ: 196 94 415.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nadlimitní otevřené řízení
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31527200 Außenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31527200 Außenbeleuchtungen, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2026_04_03
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen