2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Żyraków wraz z prowadzeniem i obsługą PSZOK
Beschreibung: Część I zamówienia: Odbieranie i przekazanie do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Żyraków wraz z pełnym udostępnieniem i obsługą Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Część II zamówienia: Porządkowanie i przekazanie do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów z miejsc użyteczności publicznej.
Interne Kennung: IiGK.271.17.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Część I zamówienia: Odbieranie i przekazanie do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Żyraków wraz z pełnym udostępnieniem i obsługą Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Część II zamówienia: Porządkowanie i przekazanie do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów z miejsc użyteczności publicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia: Odbieranie i przekazanie do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Żyraków wraz z pełnym udostępnieniem i obsługą Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Beschreibung: Zakres: 1) odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym: a) odpadów segregowanych, b) odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), c) popiołów i żużli z domowych palenisk, d) odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon (wyłącznie od samochodów osobowych) - zbiórka doraźna z zastrzeżeniem, że Wykonawca odbierze każdą ilość wystawionych odpadów komunalnych określonych powyżej. (zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Żyraków – Uchwała nr XXI/232/20 Rady Gminy Żyraków z dnia 02 grudnia 2020r. (wraz z późniejszymi zmianami) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Żyraków – załącznik do SWZ oraz Uchwały nr XIX/215/20 Rady Gminy Żyraków z dnia 11.09.2020 r. (wraz z późniejszymi zmianami) wraz ze zmianą Uchwała Nr Uchwały nr XXI/233/20 z dnia 02.12.2020 r.(wraz z późniejszymi zmianami) w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczaną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi – załącznik do SWZ. 2) odbieranie odpadów typu przeterminowane i zbędne leki z dotychczasowo funkcjonujących punktów stacjonarnych (zlokalizowane przy Ośrodkach Zdrowia w Żyrakowie, Straszęcinie i Bobrowej) - w każdym z w/w punktów znajduje się 1 pojemnik typu KONFISKATOR, lecz Zamawiający zastrzega, że liczba ww. punktów i/lub pojemników w czasie realizacji umowy może ulec zmianie (nie więcej niż o 1 pojemnik typu KONFISKATOR i 1 punkt stacjonarny). 3) Odbieranie odpadów typu zużyte baterie z punktów zlokalizowanych w placówkach oświatowych gminy Żyraków (14 obiektów Szkół Podstawowych i Przedszkoli), w Urzędzie Gminy w Żyrakowie i siedzibie Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie – każdy z obiektów posiada jeden pojemnik. POPRZĄDKOWANIE I PRZEKAZANIE ODEBRANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH DO INSTALACJI ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW, powinno odbywać się ZGODNIE Z HIERARCHIĄ SPOSOBÓW POSTĘPOWANIA Z ODPADAMI o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. ustawy o odpadach. Odbieranie i przekazanie do zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zakres: Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od dnia 1 marca 2024 r. (zwanego dalej „PSZOK”). W PSZOK zbierane i odbierane będą w sposób selektywne odpady komunalne powstające w gospodarstwach domowych: papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe oraz bioodpady, odpady niebezpieczne przeterminowane leki i chemikalia, niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz odpady tekstyliów i odzieży, popiół i żużel z domowych palenisk - w każdej ilości.
Interne Kennung: LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia: Porządkowanie i przekazanie do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów z miejsc użyteczności publicznej.
Beschreibung: Zakres: W zakres zamówienia wchodzi: a) sprzątanie zatok autobusowych i przystanków wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia w promieniu ok. 10 m licząc od krawędzi wiaty przystankowej w określonych terminach wskazanych w specyfikacji oraz dodatkowo jeśli to będzie niezbędne. b) opróżnianie koszy na śmieci o pojemności 60 i 70 l c) opróżnianie worków 80 l na zgłoszenie Zamawiającego. PORZĄDKOWANIE I PRZEKAZANIE ODEBRANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH DO INSTALACJI ODZYSKU LUB UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW, powinno odbywać się ZGODNIE Z HIERARCHIĄ SPOSOBÓW POSTĘPOWANIA Z ODPADAMI o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach.
Interne Kennung: LOT-0002