428172-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w 2027 i 2028 roku, polegająca na sprzedaży i świadczeniu usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów Gminy Boguchwała
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa energii elektrycznej w 2027 i 2028 roku, polegająca na sprzedaży i świadczeniu usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów Gminy Boguchwała
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej w 2027 i 2028 roku, polegająca na sprzedaży i świadczeniu usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów Gminy Boguchwała. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do sprzedaży energii elektrycznej oraz świadczenia usługi w zakresie dystrybucji energii elektrycznej dla punktów poboru określonych w załączniku nr 1 do SWZ - Wykaz PPE. 2) Szacowane zużycie energii w okresie obowiązywania umowy wynosi: 6 144,091 MWh. 3) Podane w wykazie obiekty oraz przyjęte do umowy zużycie energii elektrycznej ma jedynie charakter orientacyjny, służący do obliczenia szacunkowej wartości zamówienia i porównania ofert. Nie stanowi ono zobowiązania dla Zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. Rozliczanie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży energii elektrycznej odbywać się będzie wg wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych. Powyższe dane obliczone są na podstawie dotychczasowych poborów energii elektrycznej. Prognoza zużycia energii elektrycznej wskazana powyżej stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w stosunku do prognoz. Niezależnie od wielkości zużycia Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny energii. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń finansowych, jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą ilość energii elektrycznej niż prognozowana, w szczególności jeżeli taka sytuacja została spowodowana zmniejszeniem ilości punktów poboru energii elektrycznej, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych punktów poboru energii, faktycznym poborem energii w ramach poszczególnych punktów poboru energii. 4) Rozliczenia za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg stawek opłat wynikających ze złożonej oferty oraz Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego, Taryfy Sprzedawcy. 5) Wykonawca składając ofertę musi posiadać zawartą umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z operatorem systemu dystrybucyjnego działającym na terenie Zamawiającego lub oświadczenie, że posiada umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego umożliwiającą świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego bądź oświadczenie o zapewnieniu zawarcia takiej umowy. 6) Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne [Dz. U. z 2026 r., poz. 43] oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klima-tu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 roku w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną [Dz. U. z 2022, poz. 2505] oraz zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23.04.1964r. - Kodeks cywilny [Dz.U. z 2025 r. poz. 1071]. 7) Standardy jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy PZP zostały określone w ustawie Prawo energetyczne oraz aktach wykonawczych i polskich normach. 8) Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do wypowiedzenia dotychczas obowiązujących umów sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej w ramach obowiązujących przepisów i w zakresie obustronnie uzgodnionym przez Zamawiającego i Wykonawcę oraz reprezentowanie Zamawiającego oraz jego jednostek przed właściwym OSD w sprawach związanych z zawarciem nowych umów kompleksowych. Do wykonania ww. czynności Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo. 9) Zamawiający ma podpisaną obecnie umowę na kompleksową dostawę energii elektrycznej z Wykonawcą PGE Obrót Spółka Akcyjna ul. 8-go Marca 6, 35-959 Rzeszów. Termin obowiązywania umowy do 31.12.2026 r.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelKompleksowa dostawa energii elektrycznej w 2027 i 2028 roku, polegającą na sprzedaży i świadczeniu usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów Gminy Boguchwała
BeschreibungKompleksowa dostawa energii elektrycznej w 2027 i 2028 roku, polegającą na sprzedaży i świadczeniu usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów Gminy Boguchwała
428172-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά - Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09310000 Ηλεκτρισμός
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 65300000 Διανομή ηλεκτρικού και συναφείς υπηρεσίες
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
428172-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
Additional classification (cpv): 65300000 Electricity distribution and related services
5. Lot
LotLOT-0001
428172-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros - Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Naturaleza complementaria del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 09310000 Electricidad
Clasificación adicional (cpv): 65300000 Distribución de electricidad y servicios conexos
5. Lote
LoteLOT-0001
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Lepingu täiendav olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 09310000 Elekter
Täiendav liigitus (cpv): 65300000 Elektrijaotus- ja seonduvad teenused
Lepingu täitmise koht
Linn: Gmina Boguchwała
Sihtnumber: 36-040
428172-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí - Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
Cineál breise an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 09310000 Electricity
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
428172-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba - Usluge
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Dodatna priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 09310000 Električna energija
Dodatna klasifikacija (cpv): 65300000 Distribucije električne struje i srodne usluge
5. Grupa
GrupaLOT-0001
428172-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture - Servizi
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Natura aggiuntiva dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 09310000 Elettricità
Classificazione aggiuntiva (cpv): 65300000 Erogazione di energia elettrica e servizi connessi
5. Lotto
LottoLOT-0001
428172-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės - Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Kiti sutarties objektaiPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09310000 Elektra
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 65300000 Elektros skirstymo ir susijusios paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
428172-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti - Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Natura addizzjonali tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09310000 Elettriku
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 65300000 Servizzi tad-distribuzzjoni ta' l-elettriku u dawk relatati magħhom
5. Lott
LottLOT-0001
428172-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen - Diensten
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Aanvullende aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 09310000 Elektriciteit
Aanvullende classificatie (cpv): 65300000 Elektriciteitsdistributie en aanverwante diensten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
428172-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy - Usługi
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Dodatkowy charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 65300000 Przesył energii elektrycznej i podobne usługi
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
428172-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos - Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Natureza adicional do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 09310000 Electricidade
Classificação adicional (cpv): 65300000 Serviços de distribuição de electricidade e serviços conexos
428172-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago - Storitve
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Dodatna vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09310000 Elektrika
Dodatna klasifikacija (cpv): 65300000 Distribucija električne energije in s tem povezane storitve
5. Sklop
SklopLOT-0001