428213-2026 - Wettbewerb
Schweden – Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen – Slamtömning och spolning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Slamtömning och spolning
Beschreibung: Upphandlingen omfattar tömning av slam från enskilda brunnar och tankar, bajamajor mm., tömning av fettavskiljare, rengöring av reningsverk och pumpstationer, tömning /rensning av dagvattenbrunnar samt hämtning, spolning och rotskärning av kommunala ledningar och brunnar.
Interne Kennung: KS/2026:1377
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513900 Schlammentsorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: -
Interne Kennung: Slamtömning och spolning
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamtömning och spolning
Intern identifierare: KS/2026:1377
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: -
Intern identifierare: Slamtömning och spolning