See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leje af industrigasflasker og gasbatterier inkl. gas til HOFOR
Beschreibung: Rammeaftalen vedrører og omfatter leje af industrigasflasker og -batterier inkl. gas til HOFORs lokationer i henhold til kravspecifikationen, jf. bilag 1 og tilbudslisten, jf. bilag 2.
Interne Kennung: 24.02.11533
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Efter modtagelse af de indledende tilbud afholder ordregiver individuelle forhandlingsmøder med alle tilbudsgivere, der rettidigt har afleveret et indledende tilbud. Forhandlingerne gennemføres i overensstemmelse med ligebehandlingsprincippet, og alle tilbudsgivere får tildelt den samme tid til forhandlinger med ordregiver. Der anvendes ikke successive faser med henblik på at begrænse antallet af tilbud der skal forhandles. Efter forhandlingerne kan ordregiver udsende et revideret udbudsmateriale med henblik på et yderligere indledende eller endeligt tilbud. Tilbudsgivere vil på samme tid blive informeret herom med opfordring til at afgive indledende eller endeligt tilbud. Ordregiver forbeholder sig ret til at tildele aftalen på grundlag af det indledende tilbud. Ordregiver yder ikke deltagelsesvederlag til tilbudsgiverne. Forhandlingsforløbet er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne jf. pkt. 6 i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24100000 Gase
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24110000 Technische Gase, 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter, 44612100 Gasflaschen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er option på forlængelse af Rammeaftalen som beskrevet i udbudsbekendtgørelsen.