428365-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – KAB - indkøb af forsikringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKAB - indkøb af forsikringer
BeschreibungKAB ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: 15 Boligselskabet AKB Rødovre - Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 2: 33 RKE - Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 3: 35 Avedøre Boligselskab - Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 4: 41 Nordsjællands Almene Boligselskab - Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 5: 43 Lyngby Boligselskab - Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 6: 47 Ballerup EjendomsselskabDelaftale 6: 54 Fredensborg Boligselskab - Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung283208822
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Titel15 - Boligselskabet AKB Rødovre
BeschreibungBoligselskabet AKB Rødovre ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygning-, løsøre-, teknisk, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung286199371-0
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen
Beschreibung der OptionenJf. udbudsmateriale
LosLOT-0002
Titel33 - RKE
BeschreibungRKE ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung286199457-1
LosLOT-0003
Titel35 - Avedøre Boligselskab
BeschreibungAvedøre Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung286199482-2
LosLOT-0004
Titel41 - Nordsjællands Almene Boligselskab
BeschreibungNordsjællands Almene Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung286199507-3
LosLOT-0005
Titel43 - Lyngby Boligselskab
BeschreibungLyngby Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung286199525-4
LosLOT-0006
Titel47 - Ballerup Ejendomsselskab
BeschreibungBallerup Ejendomsselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung286199544-5
LosLOT-0007
Titel54 - Fredensborg Boligselskab
BeschreibungFredensborg Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung286373860-6