428515-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse – Dostawa 6 sztuk fabrycznie nowych zeroemisyjnych autobusów międzymiastowych kategorii M3 klasy II z napędem elektrycznym na potrzeby Podlaskiej Komunikacji Nova Spółka Akcyjna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 6 sztuk fabrycznie nowych zeroemisyjnych autobusów międzymiastowych kategorii M3 klasy II z napędem elektrycznym na potrzeby Podlaskiej Komunikacji Nova Spółka Akcyjna
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 6 sztuk takich samych fabrycznie nowych autobusów zeroemisyjnych, elektrycznych, kategorii M3 klasy II (autobusy międzymiastowe), o długości od 10,6 m do 11,0 m, zgodnie ze specyfikacją techniczną określoną w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”). 2. Główny przedmiot CPV: 34121100-1 Autobusy i autokary, 34121100-2 Autobusy transportu publicznego, 34144910-0 Autobusy elektryczne. 3. Będące przedmiotem niniejszego zamówienia autobusy muszą być pojazdami fabrycznie nowymi (wg definicji ustawy z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) tzn. nie mogą być wcześniej rejestrowane, a przebieg dostarczanych autobusów nie może być większy niż 1 000 km. Ponadto autobusy nie mogą być wcześniej używane do jazd testowych i pokazowych. Autobusy nie mogą być prototypem i muszą być produkowane seryjnie tzn. zostały sprzedane przewoźnikom na terenie Unii Europejskiej lub krajów stowarzyszonych w co najmniej 10 egzemplarzach. 4. Zamówienie obejmuje także: 1) przeprowadzenie szkoleń z obsługi autobusów wyznaczonych pracowników Zamawiającego; 2) dostarczenie dokumentacji technicznej; 3) przekazanie niezbędnych narzędzi (w tym urządzenia diagnostycznego) z niezbędnymi interfejsami i oprogramowaniem wraz z licencjami w ilości i w zakresie pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich funkcjonalności autobusów EV; 4) udzielenie Zamawiającemu wewnętrznej autoryzacji serwisowania i obsługi autobusów EV (ASO). 5) Pomalowanie 6 sztuk autobusów, będących przedmiotem zamówienia, zgodnie z wzorem graficznym określonym przez Zamawiającego przed dostarczeniem do Zamawiającego (projekt wzoru graficznego jest zawarty w Załączniku nr 1 – Opis Przedmiotu Zamówienia). Farba, którą zostaną pomalowane autobusy musi być specjalistycznym produktem, spełniającym wymagania dotyczące trwałości, odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, a także zgodnym z normami ekologicznymi i bezpieczeństwa. 5. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia objętego wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.09.05-IW.02-0002/25 – przedsięwzięcie pn. „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w woj. podlaskim poprzez zakup 6 szt. autobusów elektrycznych – Etap II” w ramach Inwestycji: E1.1.2. Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 6. Przedmiot Zamówienia będzie realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności i musi być zgodny z zasadą DNSH (Do No Significant Harm –nie czyń znaczącej szkody). Zastosowane rozwiązania powinny być zgodne z każdym z sześciu celów środowiskowych zasady DNSH: 1. Łagodzenie zmian klimatu; 2. Adaptacja do zmian klimatu; 3. Odpowiednie użytkowanie i ochrona zasobów wodnych i morskich; 4. Gospodarka o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganie powstawaniu odpadów i recykling; 5. Zapobieganie i kontrola zanieczyszczeń powietrza, wody lub ziemi; 6. Ochrona i odtwarzanie bioróżnorodności i ekosystemów. 7. Stroną internetową prowadzonego postępowania, a także stroną, na której udostępniane są zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia jest strona dostępna pod adresem: https://pksnova.ezamawiajacy.pl/. 8. Zgodnie z art. 257 uPzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 11. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 12. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia jest dokonywane w PLN. 13. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki na poczet wykonania zamówienia. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 uPzp tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 15. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy - opisane zostały w Rozdziale XX. 16. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 uPzp. 17. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 uPzp. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względu na to, że wymaga dostawy pojazdów jednorodnych (tej samej marki i tego samego typu). Dysponowanie pojazdami od jednego Wykonawcy ma pozytywny wpływ na obniżenie kosztów utrzymania i eksploatacji pojazdów (np. te same części zamienne) oraz zwiększa możliwość ich optymalnego ich wykorzystania. 18. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 19. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 20. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
Interne KennungPKS NOVA - PT/5/2025/3
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse, 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 6 sztuk takich samych fabrycznie nowych autobusów zeroemisyjnych, elektrycznych, kategorii M3 klasy II (autobusy międzymiastowe), o długości od 10,6 m do 11,0 m, zgodnie ze specyfikacją techniczną określoną w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”). 2. Główny przedmiot CPV: 34121100-1 Autobusy i autokary, 34121100-2 Autobusy transportu publicznego, 34144910-0 Autobusy elektryczne. 3. Będące przedmiotem niniejszego zamówienia autobusy muszą być pojazdami fabrycznie nowymi (wg definicji ustawy z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) tzn. nie mogą być wcześniej rejestrowane, a przebieg dostarczanych autobusów nie może być większy niż 1 000 km. Ponadto autobusy nie mogą być wcześniej używane do jazd testowych i pokazowych. Autobusy nie mogą być prototypem i muszą być produkowane seryjnie tzn. zostały sprzedane przewoźnikom na terenie Unii Europejskiej lub krajów stowarzyszonych w co najmniej 10 egzemplarzach. 4. Zamówienie obejmuje także: 1) przeprowadzenie szkoleń z obsługi autobusów wyznaczonych pracowników Zamawiającego; 2) dostarczenie dokumentacji technicznej; 3) przekazanie niezbędnych narzędzi (w tym urządzenia diagnostycznego) z niezbędnymi interfejsami i oprogramowaniem wraz z licencjami w ilości i w zakresie pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich funkcjonalności autobusów EV; 4) udzielenie Zamawiającemu wewnętrznej autoryzacji serwisowania i obsługi autobusów EV (ASO). 5) Pomalowanie 6 sztuk autobusów, będących przedmiotem zamówienia, zgodnie z wzorem graficznym określonym przez Zamawiającego przed dostarczeniem do Zamawiającego (projekt wzoru graficznego jest zawarty w Załączniku nr 1 – Opis Przedmiotu Zamówienia). Farba, którą zostaną pomalowane autobusy musi być specjalistycznym produktem, spełniającym wymagania dotyczące trwałości, odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, a także zgodnym z normami ekologicznymi i bezpieczeństwa. 5. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia objętego wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.09.05-IW.02-0002/25 – przedsięwzięcie pn. „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w woj. podlaskim poprzez zakup 6 szt. autobusów elektrycznych – Etap II” w ramach Inwestycji: E1.1.2. Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 6. Przedmiot Zamówienia będzie realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności i musi być zgodny z zasadą DNSH (Do No Significant Harm –nie czyń znaczącej szkody). Zastosowane rozwiązania powinny być zgodne z każdym z sześciu celów środowiskowych zasady DNSH: 1. Łagodzenie zmian klimatu; 2. Adaptacja do zmian klimatu; 3. Odpowiednie użytkowanie i ochrona zasobów wodnych i morskich; 4. Gospodarka o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganie powstawaniu odpadów i recykling; 5. Zapobieganie i kontrola zanieczyszczeń powietrza, wody lub ziemi; 6. Ochrona i odtwarzanie bioróżnorodności i ekosystemów.