428628-2026 - Wettbewerb
Finnland – Handdesinfektionsmittel – Käsidesinfiointiaineet
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Käsidesinfiointiaineet
Beschreibung: Käsidesinfiointiaineet. Ryhmät 1-9. Sopimuskausi on suunniteltu alkavaksi 01.11.2026. Aloitusaikataulu on arvio ja sopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. Sopimus voidaan allekirjoittaa myös ennen sopimuskauden alkamista, jolloin sopimuskausi astuu voimaan suunnitellusti 01.11.2026 ja sopimus päättyy ilman eri irtisanomista 31.10.2028. Sopimusta on oikeus jatkaa optiovuosille ajalle 1.11.2028-31.10.2029 ja 1.11.2029-31.10.2030. Mukana olevat tilaajat: Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue Soite, Oulun kaupungin teattri Oy, Muhoksen kunta, Iin kunta, Limingan kunta, Lumijoen kunta, Kempeleen kunta, Kajaanin kaupunki, PPP-Köökki Oy, Tyrnävän kunta, Kainuun hyvinvointialue, Lapin hyvinvointialue, Oulun tuotantokeittiö Oy, Koulutuskuntayhtymä OSAO, Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialue, Kuusamon kaupunki, Oulun kaupunki.
Interne Kennung: TP 77/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista. Rinnakkaistarjouksia ei hyväksytä, tarjoaja voi jättää vain yhden tarjouksen. Yhteenliittymän jäsenen yksin antamaa tarjousta pidetään rinnakkaistarjouksena yhteenliittymän tarjouksen kanssa. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33741300 Handdesinfektionsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Käsidesinfiointiaineet (Jokaiselle riville tarjotut tuotteet tulee olla samaa tuoteperhettä ja saman valmistajan tuotteita, eri pakkauskoot.)
Beschreibung: Monetra Oulu Oy Hankintapalvelut pyytää tarjoustanne käsidesinfiointiaineista asiakkailleen (jäljempänä myös "tilaajat") tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinta on jaettu useaan osatarjousryhmään. Tarjoaja voi valita mihin osatarjousryhmään tarjouksen jättää. Ryhmien tarkemmat tiedot löytyvät kohdista ”osia koskevat tiedot” sekä ”hankinnan kohteen kriteerit”.
Interne Kennung: 1.-0
Los: LOT-0002
Titel: Käsidesinfiointiaineet, kirurgiseen käsiendesinfektioon 1.
Interne Kennung: 6.-1
Los: LOT-0003
Titel: Käsidesinfiointiaineet, kirurgiseen käsiendesinfektioon 2.
Interne Kennung: 7.-2
Los: LOT-0004
Titel: Käsidesinfiointiaineet , alkoholiton 1.
Interne Kennung: 2.-3
Los: LOT-0005
Titel: Käsidesinfiointiaineet, Sterisol annostelijaan.
Interne Kennung: 4.-4
Los: LOT-0006
Titel: Käsidesinfiointiaineet, kirurgiseen käsiendesinfektioon 3.
Interne Kennung: 8.-5
Los: LOT-0007
Titel: Käsidesinfiointiaineet, Erisan Pro Safe Point.
Interne Kennung: 5.-6
Los: LOT-0008
Titel: Käsidesinfiointiaineet, alkoholiton 2.
Interne Kennung: 3.-7
Los: LOT-0009
Titel: Käsidesinfiointiautomaatti ja käsihuuhde
Interne Kennung: 9.-8