428638-2026 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten – Budowa sal dydaktycznych modułowych dla Szkoły Podstawowej w Kosakowie, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa sal dydaktycznych modułowych dla Szkoły Podstawowej w Kosakowie, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
BeschreibungI. Opis Przedmiotu Zamówienia: 1) Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w ramach realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa sal dydaktycznych modułowych dla Szkoły Podstawowej w m. Kosakowo”. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę szkoły podstawowej o dodatkowe 4 sale lekcyjne modułowe (kontenerowe) oraz niezbędną komunikację (korytarz) wraz z instalacjami wewnętrznymi. Zakłada się połączenie inwestycji z istniejącym budynkiem szkoły poprzez wykonanie łącznika również w technologii modułowej. Realizacja inwestycji zakłada także przebudowę istniejącego miejsca gromadzenia odpadów stałych. 3) Zakłada się wykończenie sal „pod klucz” wraz z pełnym wyposażeniem niezbędnym do ich użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. W ramach zadania należy uzyskać pozwolenie na użytkowanie. 4) Ze względu na tymczasowy charakter przedmiotowej inwestycji, planuje się realizację ww. przedsięwzięcia w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, przy zastosowaniu rozwiązań modułowych. Zakłada się, że projektowane skrzydło będzie jednokondygnacyjne. Dodatkowo planuje się zagospodarowanie terenu wokół budynku po zakończeniu robót budowlanych. Inwestycja będzie uwzględniała zasady projektowania oraz usuwanie barier w zakresie dostępności. 5) Rozbudowana część budynku zostanie przyłączona do instalacji w budynku istniejącym (instalacja elektryczna) – nie planuje się budowy nowych przyłączy. 6) Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie: 6.1) ETAP I (cz. projektowa) prac projektowych związanych z: a) Opracowaniem Dokumentacji projektowo-kosztorysowej wg wskazań i wytycznych przedstawionych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), b) Uzyskanie wymaganych zezwoleń niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy; c) Konsultowanie i Uzyskiwanie akceptacji Zamawiającego dla każdego proponowanego rozwiązania i każdego materiału przed jego zastosowaniem. 6.2) ETAP II (roboty budowlane) robót budowlanych związanych z : a) Budową budynku, m. in.: wykonanie fundamentów, konstrukcji kontenerowej, pokrycie dachu, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, posadzek, stolarki okiennej i drzwiowej, robót wykończeniowych wewnętrznych, elewacji, wyposażenia stałego i ruchomego wewnętrznego, instalacje wewnętrzne elektryczne: wewnętrzna linia zasilania, przeciwpożarowy wyłącznik prądu, oświetlenia ogólnego, gniazd wtyczkowych, ochrona przeciwprzepięciowa, ochrona od porażeń, odgromowa, uziemiająca, połączeń wyrównawczych, ogrzewanie z elektrycznych grzejników, wentylacja, instalacje niskoprądowe związane z zainstalowanymi urządzeniami. b) Przebudową ścian istniejącego budynku sąsiadujących z projektowaną rozbudową poprzez doprowadzenie ich do wymaganej odporności ogniowej (wymiana istniejącego ocieplenia), w tym wymiana drzwi wyjściowych na drzwi o wymaganej klasie odporności ogniowej. c) Zagospodarowaniem terenu szkolnego, w tym w szczególności: - przebudowa terenów utwardzonych, - likwidacja części terenów zielonych, - wydzielenie przestrzeni, w której zlokalizowane będą pojemniki na odpady stałe, - odtworzenie nawierzchni po wykonaniu robót ziemnych. d) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu robót wydanej/nego przez PINB w zakresie zamówienia oraz pełnienia nadzoru autorskiego na budowie podczas realizacji zadania zgodnie z wymogami prawa budowlanego. e) Dostawa kompletnego wyposażenia meblowego do budynku szkoły: - stoły i krzesła dla uczniów (łącznie 120 szt. krzeseł i 60szt. stołów dwuosobowych o wymiarach 130x50 z regulowaną wysokością od 4-6), - szafka na pomoce dydaktyczne zamykana na klucz wysokość 180 cm. z półkami w środku (łącznie 4 szt.), oraz regał otwarty z półkami (łącznie 4 szt.) - biurka o szerokości 60 cm. i długości 140 cm z szufladami i krzesła obrotowe dla nauczycieli (łącznie po 4 szt. krzeseł i biurek), - 4 komputery dla nauczycieli ALL IN ONE, - 4 monitory interaktywne min. 75", oraz 4 białe tablice magnetyczne do pisania, 8 tablic tekstylnych w aluminiowych ramach o wymiarach w kolorze niebieskim 170x100 cm. 7) Zakres zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego. O ile dla wykonania dokumentacji i robót budowlanych wchodzących w zakres Przedmiotu zamówienia będzie konieczne wykonanie innych robót, czynności lub uzyskanie zezwoleń, to Wykonawca wykona te roboty i czynności oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem. 8) W zakresie zamówienia znajduje się wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego i technicznego branży konstrukcyjnej i elektrycznej we własnym zakresie przez Wykonawcę – tzn. zaprojektowanie i wykonanie wszystkich elementów na podstawie przekazanego Programu Funkcjonalno-Użytkowego. W szczególności zaprojektowania sposobu posadowienia kontenerów na fundamentach, połączenia kontenerów, przekrycia dachu, mocowania płyt elewacyjnych itp. 9) Zakłada się budowę sal modułowych z kontenerów robionych na zamówienie z zachowaniem wymiarów, wszystkich parametrów (w tym m.in. wymaganej klasy odporności pożarowej, wymaganej wysokości pomieszczeń w świetle, wymaganej izolacyjności akustycznej, itp.) oraz sposobu ich wykończenia, jak przyjęto w PFU. Połączenia kontenerów, ich posadowienie na stopach fundamentowych – wg rozwiązań systemowych wybranego producenta. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy i wymagania Zamawiającego zawiera Program Funkcjonalno- Użytkowy stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ oraz Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung121080-2026
Interne KennungZP.271.10.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensKonieczność skrócenia terminu wynika z pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, spowodowanej obiektywnymi okolicznościami, których Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć w zakresie ich skutków czasowych. Poprzednie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione, co skutkowało istotnym przesunięciem harmonogramu realizacji inwestycji. Realizacja przedmiotowego zadania jest niezbędna dla zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc edukacyjnych w Szkole Podstawowej w Kosakowie w związku z rosnącą liczbą uczniów oraz obowiązkiem gminy zapewnienia warunków do realizacji obowiązku szkolnego. Brak terminowej realizacji inwestycji może skutkować brakiem możliwości zapewnienia uczniom odpowiednich warunków nauki, w tym spełnienia wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny w placówkach oświatowych. Z uwagi na konieczność zakończenia robót budowlanych oraz uzyskania wymaganych odbiorów przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego (ewentualnie w możliwie najkrótszym terminie), zachodzi potrzeba maksymalnego skrócenia czasu trwania procedury przetargowej, przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Skrócony termin składania ofert jest adekwatny do stopnia złożoności zamówienia oraz umożliwia przygotowanie i złożenie ofert przez wykonawców działających profesjonalnie na rynku robót budowlanych realizowanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ocenie Zamawiającego wskazane okoliczności uzasadniają zastosowanie skróconego terminu składania ofert, przy zachowaniu zgodności z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71420000 Landschaftsgestaltung, 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation