42864-2025 - Ergebnis
Polen – Reparatur von Personenwagen – Naprawa uszkodzonych silników we wszystkich pojazdach służbowych o DMC do 3,5t w całym garnizonie Policji województwa śląskiego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNaprawa uszkodzonych silników we wszystkich pojazdach służbowych o DMC do 3,5t w całym garnizonie Policji województwa śląskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług napraw uszkodzonych silników we wszystkich pojazdach służbowych o DMC do 3,5t w całym garnizonie Policji województwa śląskiego z podziałem na dwa zadania: Szczegółowy sposób świadczenia usług określa załącznik nr 3 do SWZ opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 2 do SWZ projektowane postanowienia umowy. Usługi będą realizowane sukcesywnie w terminie maksymalnie do 20 dni roboczych licząc od dnia następującego po dniu odebrania samochodu do naprawy. Wykonawca udzieli min. gwarancji 24 m-cy na wykonaną naprawę od dnia dopuszczenia pojazdu do ruchu, gwarancja na części i materiały użyte podczas naprawy winna wynosić co najmniej 24 m-ce lecz nie krócej niż gwarancja producenta. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował: stosownym potencjałem technicznym tj. maszyny do obróbki głowic, bloków silnika oraz turbosprężarek, sprzęt elektroniczny do diagnostyki silnika; ogrodzonym placem o pow. gwarantującej jednoczesne zaparkowanie co najmniej 7 pojazdów Zamawiającego, oświetlonym, objętym całodobowym dozorem, urządzeniami alarmowymi lub monitoringiem (w przypadku kilku warsztatów /lokalizacji/ Wykonawcy liczona będzie łączna suma miejsc parkingowych, przy czym każda z lokalizacji musi spełniać wymogi dozorowe i alarmowe); odpowiednim zapleczem technicznym, obejmującym stanowisko, znajdujące się w pomieszczeniu zamkniętym, umożliwiające naprawę mechaniczną pojazdu; osobami zdolnymi do wykonania zamówienia i zapewniającymi należyte wykonanie zamówienia zarówno ze względu na posiadane przeszkolenie i umiejętności, jak również z uwagi na ilość tych osób oraz posiadał aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 150 000,00 PLN lub jej równowartość. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przez Wykonawcę posiadającego swoją siedzibę poza terenem woj.śląskiego lecz nie dalej niż 200 km od siedziby Zamawiającego Katowice ul.Lompy 19 liczonej po trasie (najkrótsza trasa). Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy przedłożenia źródłowych faktur zakupu części użytych do naprawy silników w całym okresie gwarancji na przedmiotowe części. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, w przypadku braku ekonomicznego uzasadnienia naprawy, odstąpienia od jej realizacji, bez ponoszenia żadnych kosztów. Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli w warsztacie Wykonawcy, sposobu realizacji na każdym etapie oraz ingerencji w zakres i sposób naprawy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli wyposażenia warsztatu i poprawności przechowywania pojazdów oczekujących na naprawę. Użyte do wykonania usługi części zamienne/materiały eksploatacyjne będą fabrycznie nowe i kompletne oraz oznakowane logo/znakiem towarowym producenta. Zamawiający dopuszcza stosowanie w naprawie części regenerowanych z wyłączeniem wymienionych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 (Dz.U 2005 nr 201 poz. 1666).Zamawiający może zażądać faktur źródłowych lub zaświadczenia producenta części stwierdzającego, że zostały one wyprodukowane ze specyfikacjami i standardami produkcyjnymi ustalonymi przez producenta danych pojazdów i są to części nie gorszej jakości niż stosowane przy fabrycznej produkcji pojazdów. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt dokona utylizacji pozostałych po naprawie odpadów. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy zwrotu wymontowanych części zamiennych. Naprawy pojazdów służbowych Policji powinny odbywać się poza kolejnością. Zamawiający nie dopuszcza podwykonawców w zakresie naprawy silników. Na podstawie art. 95 ust.1 ustawy PZP Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące czynności wchodzące w zakres naprawy silników były zatrudnione na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 Kodeks Pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465, z 2024 r. poz. 878, 1222).Rozliczanie etapów umowy następować będzie na podstawie faktycznie zrealizowanych usług zgodnie z zaakceptowanym kosztorysem według stawki roboczogodziny oraz zaoferowanego upustu na części zamienne i materiały eksploatacyjne podanych w załączniku nr 1 do SWZ - formularzu ofertowym dla danego zadania. Wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia tj. na zadanie nr 1 – 500000,00 złotych brutto, zadanie nr 2 – 440000,00 złotych brutto. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung652681-2024
Interne KennungZP-2380-493/2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrenszgodnie z art. 138 ust. 4 Zamawiający może wyznaczyć termin krótszy o 5 dni krótszy niż wyznaczony w art. 138 ust. 1 jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. Dokument sporządzony w języku obcym wraz z tłumaczeniem na język polski stanowią komplet. Zamawiający nie wyraża zgody, w przypadkach, o których mowa w art. 20 ust. 3 ustawy (§ 5 rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie Dz.U. z 2020 poz. 2452). Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Załączniki”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. do konkretnego Wykonawcy. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na https://slaska-policja.eb2b.com.pl. tj.:a) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;b) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; c) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;d) Włączona obsługa JavaScript;e) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.f) Dopuszczalny format przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 50 MB w formatach: .pdf;g) Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, jest w Systemie zaszyfrowany. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert;h) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi przypiętą do dokumentu elektronicznego datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss), znajdującą się po lewej stronie dokumentu w kolumnie „Data przesłania”. Poniżej została określona instrukcja korzystania z Platformy, tj.: a) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu. Po wprowadzeniu danych użytkownika tj. adresu e-mail oraz hasła zgłoszenie jest automatycznie akceptowane przez system;b) w zakładce „Postępowania”, „Lista postępowań otwartych” należy wybrać niniejsze postępowanie oraz korzystając z polecenia „zgłoś się do udziału w postępowaniu” przejść do Formularza rejestracyjnego – w przypadku, gdy Wykonawca nie posiada konta na Platformie lub panelu logowania użytkownika do Systemu;c) po wypełnieniu Formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzyma e-maila informującego, że może dokonać pierwszego logowania do Platformy. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z 09.11.2017r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg). W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip i .7Z. Zaleca się, aby komunikacja z Wykonawcami odbywała się tylko na Platformie za pośrednictwem formularza “Pytania/Informacje”, a nie za pośrednictwem adresu email. RODO: Informujemy, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach z siedzibą przy ul. J. Lompy 19, 40-038 Katowice. RODO: KLAUZULA INFORMACYJNA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KATOWICACH dla uczestników postępowań o udzielenie zamówień publicznych, Wykonawców oraz innych osób których dane osobowe pozyskano w związku z ubieganiem się o udzielenie zamówienia bądź w związku z realizacją zamówienia przez Wykonawcę znajduje się pod adresem: https://slaska.bip.policja.gov.pl/KWK/rodo/wydzial-zamowien-publicznych/44266,Wydzial-Zamowien-Publicznych.html.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112100 Reparatur von Personenwagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 - świadczenie usług napraw uszkodzonych silników spalinowych w pojazdach służbowych o DMC do 3,5t użytkowanych przez KWP w Katowicach oraz jednostki terenowe i komórki organizacyjne podległe KWP typu osobowego (kombi, kombi-van, sedan, hatchback, kabriolet i coupe)
BeschreibungSzczegółowy sposób świadczenia usług określa załącznik nr 3 do SWZ opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 2 do SWZ projektowane postanowienia umowy. Usługi będą realizowane sukcesywnie w terminie maksymalnie do 20 dni roboczych licząc od dnia następującego po dniu odebrania samochodu do naprawy. Wykonawca udzieli min. gwarancji 24 m-cy na wykonaną naprawę od dnia dopuszczenia pojazdu do ruchu, gwarancja na części i materiały użyte podczas naprawy winna wynosić co najmniej 24 m-ce lecz nie krócej niż gwarancja producenta. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował: stosownym potencjałem technicznym tj. maszyny do obróbki głowic, bloków silnika oraz turbosprężarek, sprzęt elektroniczny do diagnostyki silnika; ogrodzonym placem o pow. gwarantującej jednoczesne zaparkowanie co najmniej 7 pojazdów Zamawiającego, oświetlonym, objętym całodobowym dozorem, urządzeniami alarmowymi lub monitoringiem (w przypadku kilku warsztatów /lokalizacji/ Wykonawcy liczona będzie łączna suma miejsc parkingowych, przy czym każda z lokalizacji musi spełniać wymogi dozorowe i alarmowe); odpowiednim zapleczem technicznym, obejmującym stanowisko, znajdujące się w pomieszczeniu zamkniętym, umożliwiające naprawę mechaniczną pojazdu; osobami zdolnymi do wykonania zamówienia i zapewniającymi należyte wykonanie zamówienia zarówno ze względu na posiadane przeszkolenie i umiejętności, jak również z uwagi na ilość tych osób oraz posiadał aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 150 000,00 PLN lub jej równowartość. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przez Wykonawcę posiadającego swoją siedzibę poza terenem woj.śląskiego lecz nie dalej niż 200 km od siedziby Zamawiającego Katowice ul.Lompy 19 liczonej po trasie (najkrótsza trasa). Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy przedłożenia źródłowych faktur zakupu części użytych do naprawy silników w całym okresie gwarancji na przedmiotowe części. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, w przypadku braku ekonomicznego uzasadnienia naprawy, odstąpienia od jej realizacji, bez ponoszenia żadnych kosztów. Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli w warsztacie Wykonawcy, sposobu realizacji na każdym etapie oraz ingerencji w zakres i sposób naprawy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli wyposażenia warsztatu i poprawności przechowywania pojazdów oczekujących na naprawę. Użyte do wykonania usługi części zamienne/materiały eksploatacyjne będą fabrycznie nowe i kompletne oraz oznakowane logo/znakiem towarowym producenta. Zamawiający dopuszcza stosowanie w naprawie części regenerowanych z wyłączeniem wymienionych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 (Dz.U 2005 nr 201 poz. 1666).Zamawiający może zażądać faktur źródłowych lub zaświadczenia producenta części stwierdzającego, że zostały one wyprodukowane ze specyfikacjami i standardami produkcyjnymi ustalonymi przez producenta danych pojazdów i są to części nie gorszej jakości niż stosowane przy fabrycznej produkcji pojazdów. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt dokona utylizacji pozostałych po naprawie odpadów. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy zwrotu wymontowanych części zamiennych. Naprawy pojazdów służbowych Policji powinny odbywać się poza kolejnością. Zamawiający nie dopuszcza podwykonawców w zakresie naprawy silników. Na podstawie art. 95 ust.1 ustawy PZP Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące czynności wchodzące w zakres naprawy silników były zatrudnione na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 Kodeks Pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465, z 2024 r. poz. 878, 1222). Umowa obowiązuje przez okres 24 miesięcy lub do wyczerpania środków finansowych, z zastrzeżeniem § 8 projektowanych postanowień umowy. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu obowiązywania zawartej umowy w przypadku nie wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na jej realizację do czasu wykorzystania tych środków, nie dłużej niż o 6 miesięcy.
Interne KennungZP-2380-493/2024 zadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 - świadczenie usług napraw uszkodzonych silników spalinowych w pojazdach służbowych o DMC do 3,5t użytkowanych przez KWP w Katowicach oraz jednostki terenowe i komórki organizacyjne podległe KWP typu furgon, SUV, osobowo-terenowe.
Interne KennungZP-2380-493/2024 zadanie nr 2