2. Verfahren
Verfahren
Titel: Seulontatutkimuksiin liittyvä tulostus ja näytteenottosettien kokoaminen ja lähettäminen, esitietolomakkeiden valmistus
Beschreibung: Fimlab Laboratoriot Oy kilpailuttaa seulontapalveluihin liittyvät kutsu- ja näytteenottosetit sekä seulonnoissa käytettävät tarralliset esitietolomakkeet. Osa yksi sisältää suolistosyövän seulonnassa asiakkaalle lähetettävien kutsusettien kokoamisen ja postittamisen. Hankinnan kohteena olevassa tuotteessa/palvelussa Toimittaja kokoaa asiakkaalle kotiin lähetettävän kutsusetin. Toimittaja hankkii itse settiin kuuluvat tarvikkeet, pois lukien näyteastia/näyteputki, imuliina ja esipainettu tarrallinen esitietolomake, jotka Fimlab toimittaa Toimittajalle. Toimittaja maksaa kutsusetin postittamisen asiakkaalle. Tilaaja maksaa vastauslähetyksenä asiakkaan palauttaman näytteen postimaksun. Hankintaan sisältyy optiona kohdunkaulan syövän seulontapalveluihin liittyvän näytteenottosetin kokoaminen ja lähettäminen. Osassa kaksi tilaaja kilpailuttaa seulonnoissa käytettävät tarralliset esitietolomakkeet. Tarkemmin hankinnan kohde kuvattu tarjouspyynnön liitteessä 1 Palvelukuvaus ja vaatimukset.
Interne Kennung: 619333
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79571000 Postversand
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Seulontatutkimusten tulostus, kokoamis- ja lähettämispalvelu
Beschreibung: Fimlab Laboratoriot Oy kilpailuttaa seulontapalveluihin liittyvät kutsu- ja näytteenottosetit sekä seulonnoissa käytettävät tarralliset esitietolomakkeet. Osa yksi sisältää suolistosyövän seulonnassa asiakkaalle lähetettävien kutsusettien kokoamisen ja postittamisen. Hankinnan kohteena olevassa tuotteessa/palvelussa Toimittaja kokoaa asiakkaalle kotiin lähetettävän kutsusetin. Toimittaja hankkii itse settiin kuuluvat tarvikkeet, pois lukien näyteastia/näyteputki, imuliina ja esipainettu tarrallinen esitietolomake, jotka Fimlab toimittaa Toimittajalle. Toimittaja maksaa kutsusetin postittamisen asiakkaalle. Tilaaja maksaa vastauslähetyksenä asiakkaan palauttaman näytteen postimaksun. Hankintaan sisältyy optiona kohdunkaulan syövän seulontapalveluihin liittyvän näytteenottosetin kokoaminen ja lähettäminen. Tarkemmin hankinnan kohde kuvattu tarjouspyynnön liitteessä 1 Palvelukuvaus ja vaatimukset.
Interne Kennung: 1-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Hankintaan sisältyy optiona kohdunkaulan syövän seulontapalveluihin liittyvän näytteenottosetin kokoaminen ja lähettäminen.
Los: LOT-0002
Titel: Tarrallisen esitietolomakkeen valmistus
Beschreibung: Fimlab Laboratoriot Oy kilpailuttaa seulontapalveluihin liittyvät kutsu- ja näytteenottosetit sekä seulonnoissa käytettävät tarralliset esitietolomakkeet. Osassa kaksi tilaaja kilpailuttaa seulonnoissa käytettävät tarralliset esitietolomakkeet. Tarkemmin hankinnan kohde kuvattu tarjouspyynnön liitteessä 1 Palvelukuvaus ja vaatimukset.
Interne Kennung: 2-1