See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Boligkontoret, Århus AFD. 84, NØRRE BOULEVARD 5
Beschreibung: Boligkontoret Århus (herefter ”Bygherre”) udbød ved udbudsbekendtgørelse nr. 91420-2026 en totalentreprisekonkurrence vedrørende projektering og udførelse af ca. 66 almene boliger med fællesfaciliteter. Udbuddet blev gennemført som et begrænset udbud. Efter udløbet af tilbudsfristen kunne Bygherre konstatere, at der alene var indkommet ukonditionsmæssige tilbud. På den baggrund har Bygherre besluttet at overgå til udbud med forhandling uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse i henhold til udbudslovens § 80, stk. 1, nr. 2. Ved nærværende bekendtgørelse meddeles det, at Bygherre har indgået den udbudte totalentreprisekontrakt med én af de tre entreprenører, som afgav tilbud under det begrænsede udbud.
Vorherige Bekanntmachung: 377751-2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211340 Bau von Mehrfamilienhäusern, 45211000 Bauarbeiten für Mehrfamilienhäuser und Einfamilienhäuser, 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Der henvises til beskrivelsen i bekendtgørelsens pkt. 2.1 Procedure.