See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sydhavnsgade Plejecenter - Fagentrepriseudbud - Udbud I
Beschreibung: Udbud for realisering af Plejecentret Sydhavnsgade Projektet består af almene plejeboliger og servicearealer, der opføres med offentlig støtte og er underlagt den for sådanne sager gældende lovgivning med tilhørende cirkulærer og vejledninger. Sydhavnsgade Plejecenter udbydes i fagentrepriser i to udbudspakker: UDBUD I og UDBUD II. Disse udbudsbetingelser gælder for UDBUD I. UDBUD I omhandler følgende entrepriser: • Entreprise C, Elementvægge, dæk, bjælker og søjler, heri indgår o Entreprise C, Elementvægge, dæk, bjælker og søjler o Entreprise C1, Elementleverance trapper o Entreprise C3, Elementleverance Altan o Entreprise C4, Elementmontagen beton og stålkonstruktioner • Entreprise E, Tømrer- snedker • Entreprise E1, Facadelukning • Entreprise K, EL og Alarm • Entreprisen H, VVS, heri indgår o Entreprisen H, VVS o Entreprise H1, Blik
Vorherige Bekanntmachung: 345969-2023
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Entreprise C, Elementvægge, dæk, bjælker og søjler
Beschreibung: Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt vedrører udførelse af projekt Sydhavnsgade Plejecenter i fagentrepriser. Krav til opgaven fremgår af de tekniske beskrivelser, der indgår i udbudsmaterialet.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Entreprise E, Tømrer-snedker
Los: LOT-0003
Titel: Entreprise E1, Facadelukning
Los: LOT-0004
Titel: Entreprise K - El og Alarm
Los: LOT-0005
Titel: Entreprise H, VVS