2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obsługa Strefy Płatnego Parkowania (SPP) na terenie miasta Dzierżoniowa, wraz z dostawą i montażem urządzeń do pobierania i rozliczania opłat parkingowych.
Beschreibung: Zamawiający powierzy, a Wykonawca przyjmie do wykonania, w sposób ciągły i nieprzerwany, obsługę Strefy Płatnego Parkowania, na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów wraz z dostawą i montażem urządzeń do pobierania i rozliczania opłat parkingowych.
Vorherige Bekanntmachung: 187812-2026
Interne Kennung: ZI-1.271.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie,w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5.W zakresie„części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ,Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa,w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w art. 5k rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w SWZ. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, zgodnie z zapisami w SWZ. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z SWZ. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11.Zapisy dotyczące RODO zostały zawarte w SWZ. 12. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 13. Wykonawca jest związany ofertą przez okres wskazany w SWZ. 14. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia z art. 109 ust. 1ustawy Pzp. 15.Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 16. W niniejszym postępowaniu: a) o udzielenie zamówienia nie mogą się ubiegać wykonawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz mają siedzibę albo miejsce zamieszkania w innych państwach niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, zwanych dalej "państwami trzecimi niebędącymi stronami umów międzynarodowych, b) o udzielenie zamówienia nie mogą się ubiegać wykonawcy wspólnie z wykonawcami pochodzącymi z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; c) wykonawcy nie mogą na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1, pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; d) wykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; e) podwykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych. 17.Informacja o części zamówienia, których realizacja jest zastrzeżona do osobistego wykonania przez Wykonawcę - Zamawiający przewiduje, że do czynności tych należeć będzie w szczególności: a) organizacja i zapewnienie funkcjonowania Biura SPP; b) obsługa użytkowników SPP, w tym przyjmowanie wniosków, prowadzenie obsługi abonamentów, praca w programie EXEK do obsługi SPP oraz przyjmowanie i rozpatrywanie reklamacji; c) zatrudnienie oraz zapewnienie personelu obsługującego SPP, w tym kontrolerów parkingowych, prowadzących czynności kontrolne w SPP oraz wystawiających zawiadomienia o nałożeniu opłaty dodatkowej; d) prowadzenie rozliczeń finansowych z Zamawiającym wynikających z realizacji umowy. Ze względu na ograniczenie w ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający odsyła do zapisów SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63712400 Betrieb von Parkplätzen und Parkhäusern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38730000 Parkuhren, 51214000 Installation von Parkuhren, 50316000 Wartung und Reparatur von Fahrkartenautomaten, 64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste, 79941000 Gebührenerhebung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamawiający powierzy, a Wykonawca przyjmie do wykonania, w sposób ciągły i nieprzerwany, obsługę Strefy Płatnego Parkowania, zwanej dalej SPP, na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów wraz z dostawą i montażem urządzeń do pobierania i rozliczania opłat parkingowych. 2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa powyżej, obejmuje między innymi: 1) administrowanie SPP polegające w szczególności na: planowaniu, organizowaniu, nadzorowaniu i kontroli pracy kontrolerów oraz personelu biura SPP oraz wykonywaniu tych czynności w sposób zapewniający efektywne i poprawne funkcjonowanie SPP; 2) zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie biura SPP na obszarze SPP, dostępnego również dla osób z niepełnosprawnościami, czynnego w dni robocze w godzinach 10:00–16:00; 3) dostawę, montaż oraz uruchomienie parkometrów spełniających wymagania określone w załączniku nr 1 do projektu umowy (Specyfikacja techniczno-eksploatacyjna parkometrów), wyprodukowanych w roku …........., zgodnie z oświadczeniem zawartym w ofercie, rok produkcji każdego urządzenia musi być trwale oznaczony na tabliczce znamionowej, dostarczenie urządzeń wyprodukowanych przed wskazanym rokiem uznaje się za dostarczenie niezgodne z umową i stanowi podstawę do naliczenia kary umownej określonej w § 16 ust. 2 pkt 6 projektu umowy; 4) zapewnienie wysokiego standardu świadczonych usług oraz profesjonalnej obsługi klienta przez kontrolerów i pracowników biura SPP, zgodnie z obowiązującymi przepisami; 5) zapewnienie Zamawiającemu dostępu do Centralnego Systemu Zarządzania Parkometrami, umożliwiającego zdalny odczyt danych z urządzeń, zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 do projektu umowy; 6) umożliwienie wnoszenia opłat za postój pojazdów w SPP za pomocą mobilnych systemów płatności, w szczególności poprzez aplikacje zainstalowane w telefonie komórkowym oraz do prowadzenia działań informacyjnych dotyczących ich używania; 7) dozór techniczny i administracyjny nad parkometrami oraz kompleksowy serwis gwarantujący ich stałą sprawność; 8) pobieranie opłat za postój, opłat abonamentowych i opłat dodatkowych oraz comiesięczne ich rozliczanie i przekazywanie wraz ze sprawozdaniem Zamawiającemu; 9) zapewnienie pełnej kompatybilności oraz prawidłowej współpracy parkometrów oraz Centralnego Systemu Zarządzania Parkometrami dostarczonych przez Wykonawcę z systemem kontroli SPP „EXEK Mobile”, systemem „Karta Mieszkańca Dzierżoniowa” oraz systemami płatności mobilnych, w tym zaprojektowanie, wykonanie, uruchomienie i utrzymanie integracji z wykorzystaniem powszechnie stosowanych mechanizmów wymiany danych, w szczególności poprzez interfejsy API. Integracja musi umożliwiać przekazywanie do systemu „EXEK Mobile” danych niezbędnych do prowadzenia kontroli wnoszenia opłat parkingowych, obejmujących co najmniej numer rejestracyjny pojazdu, czas rozpoczęcia i zakończenia opłaty oraz lokalizację postoju, w czasie rzeczywistym lub z minimalnym opóźnieniem, w sposób umożliwiający bieżącą weryfikację przez kontrolerów SPP. Jednocześnie integracja systemu „Karty Mieszkańca Dzierżoniowa” z parkometrami oraz systemami płatności mobilnych musi zapewniać prawidłowe naliczanie ulg dla posiadaczy „Karty Mieszkańca Dzierżoniowa”, zarówno przy korzystaniu z parkometrów, jak i przy zakupie biletów parkingowych za pomocą aplikacji mobilnej. Wszystkie koszty zaprojektowania, wykonania i utrzymania integracji, obciążają wyłącznie Wykonawcę. Szczegółowa dokumentacja integracyjna w zakresie niezbędnym do realizacji Umowy zostanie udostępniona Wykonawcy po zawarciu Umowy, w terminie do 5 dni od dnia zgłoszenia Zamawiającemu takiej potrzeby”; 10) wyposażenie biura SPP w dostęp do Internetu ze stałym publicznym adresem IP oraz w urządzenie brzegowe (np. router lub zaporę sieciową), umożliwiające zestawienie szyfrowanego tunelu VPN w technologii IPSec w architekturze Site-to-Site w celu zapewnienia bezpiecznej, dwukierunkowej komunikacji między biurem SPP a systemami informatycznymi Zamawiającego; koszty zakupu, konfiguracji, uruchomienia i utrzymania wskazanego urządzenia oraz dostępu do sieci Internet ponosi Wykonawca; 11) wykonywanie operacji w dostarczonym przez Zamawiającego programie do obsługi SPP zgodnie z przekazaną przez producenta instrukcją obsługi oraz wytycznymi Zamawiającego, w szczególności w zakresie rejestracji danych, wystawiania dokumentów oraz sporządzania raportów; 12) bieżącą kontrolę SPP pod kątem uiszczania opłat parkingowych, w tym opłat wniesionych za pomocą mobilnych systemów płatności; 13) zapewnienie równego traktowania wszystkich klientów i odpowiedniego wsparcia osobom o szczególnych potrzebach, takim jak seniorzy czy osoby z trudnościami komunikacyjnymi, tak aby ich obsługa w biurze SPP była efektywna i komfortowa. 3. Współdziałanie Stron: 1) Zamawiający i Wykonawca zobowiązani są do współdziałania w celu należytej realizacji przedmiotu zamówienia, w szczególności w zakresie zapewnienia zgodności wykonania przedmiotu zamówienia z ustalonym zakresem, wymaganą jakością oraz terminami określonymi w projekcie umowy; 2) Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o wszelkich istotnych okolicznościach mogących mieć wpływ na prawidłową realizację zamówienia, w szczególności o zmianie osób wyznaczonych do kontaktu lub realizacji zamówienia, zmianie danych kontaktowych, zmianach organizacyjnych po stronie Wykonawcy, a także o innych zdarzeniach mogących wpływać na terminowość, jakość lub sposób świadczenia usług przez Wykonawcę; 3) w razie powstania przeszkód w wykonaniu przedmiotu zamówienia każda ze Stron, w ramach swoich obowiązków, jest zobowiązana do ich niezwłocznego usunięcia, pod rygorem obowiązku naprawienia szkody wyrządzonej drugiej Stronie; 4) wszelkie przeszkody w realizacji zamówienia, o których mowa powyżej, powinny być zgłaszane w formie elektronicznej, na adres wskazany przez Zamawiającego. (..) Szczegółowy opis znajduje się w SWZ.