2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyposażenie budynku Branżowego Centrum Umiejętności w Krzeszowicach w modelową maszynownię dydaktyczną OZE oraz instalację fotowoltaiczną i magazyn energii, w ramach projektu "Utworzenie i wsparcie branżowego centrum umiejętności w dziedzinie Energetyka odnawialna (pompy ciepła i geotermia płytka) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach"
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup i dostawa elementów technologicznych systemu modelowej maszynowni dydaktycznej stanowiącej rzeczywiste źródło ciepła i chłodu dla budynku Branżowego Centrum Umiejętności w Krzeszowicach (BCU) – CZĘŚĆ A oraz instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii dostosowanej do już istniejącej infrastruktury energetycznej budynku – CZĘŚĆ B. – zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia – zamówienie podstawowe, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ 2) Prawo opcji - W niniejszym postępowaniu Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (określonego w art. 441 ustawy) w następujący sposób: 1. Realizacja prawa opcji polegać będzie na poszerzeniu przedmiotu zamówienia o instalację urządzeń dostarczonych w ramach zamówienia podstawowego i będzie obejmować wykonanie następujących czynności: • konfigurację systemu sterowania, • uruchomienie instalacji w oparciu o przygotowany projekt, • konfigurację systemu monitoringu i wizualizacji, • przeprowadzenie prób funkcjonalnych systemu. • uruchomienie instalacji tj. doprowadzenie systemu do stanu umożliwiającego jego pracę w trybie demonstracyjnym i eksploatacyjnym, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia – opcja, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. 2. Prawo opcji realizowane będzie na następujących zasadach: a) Wykonawca zobligowany jest podać w formularzu ofertowym cenę za zamówienie podstawowe (dostawa) oraz opcję (instalacja). Ceną oferty będzie cena za całość zamówienia tj. zamówienie podstawowe + prawo opcji. b) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; c) wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będzie identyczna jak określona w formularzu oferty złożonym przez Wykonawcę; d) warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji. Oświadczenie w formie elektronicznej zostanie złożone Wykonawcy do 3 dni od daty podpisania umowy. e) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji termin realizacji umowy (zamówienie podstawowe +prawo opcji) wydłuża się do 20.06.2026 r. f) prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego będzie mógł skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. g) Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) zaciąganego w momencie zawarcia umowy a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 3) Zadanie jest realizowane w ramach projektu nr KPO/25/1/BCU/U/0008 pn. „Utworzenie i wsparcie branżowego centrum umiejętności w dziedzinie Energetyka odnawialna (pompy ciepła i geotermia płytka) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach”. 4) Przedsięwzięcie jest dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponentu A „Odporność i konkurencyjność gospodarki”, Inwestycji A3.1.1. „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”. 5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zawarte są w: a) projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 6 do SWZ, b) opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 7 do SWZ,
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel, 39162110 Lehrbedarf, 09332000 Sonnenenergieanlage, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31420000 Primärbatterien, 51000000 Installation (außer Software), 45315000 Heizungs- und sonstige Elektroinstallationen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup i dostawa elementów technologicznych systemu modelowej maszynowni dydaktycznej stanowiącej rzeczywiste źródło ciepła i chłodu dla budynku Branżowego Centrum Umiejętności w Krzeszowicach (BCU) – CZĘŚĆ A oraz instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii dostosowanej do już istniejącej infrastruktury energetycznej budynku – CZĘŚĆ B. – zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia – zamówienie podstawowe, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ 2) Prawo opcji - W niniejszym postępowaniu Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (określonego w art. 441 ustawy) w następujący sposób: 1. Realizacja prawa opcji polegać będzie na poszerzeniu przedmiotu zamówienia o instalację urządzeń dostarczonych w ramach zamówienia podstawowego i będzie obejmować wykonanie następujących czynności: • konfigurację systemu sterowania, • uruchomienie instalacji w oparciu o przygotowany projekt, • konfigurację systemu monitoringu i wizualizacji, • przeprowadzenie prób funkcjonalnych systemu. • uruchomienie instalacji tj. doprowadzenie systemu do stanu umożliwiającego jego pracę w trybie demonstracyjnym i eksploatacyjnym, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia – opcja, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. 2. Prawo opcji realizowane będzie na następujących zasadach: a) Wykonawca zobligowany jest podać w formularzu ofertowym cenę za zamówienie podstawowe (dostawa) oraz opcję (instalacja). Ceną oferty będzie cena za całość zamówienia tj. zamówienie podstawowe + prawo opcji. b) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; c) wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będzie identyczna jak określona w formularzu oferty złożonym przez Wykonawcę; d) warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji. Oświadczenie w formie elektronicznej zostanie złożone Wykonawcy do 3 dni od daty podpisania umowy. e) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji termin realizacji umowy (zamówienie podstawowe +prawo opcji) wydłuża się do 20.06.2026 r. f) prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego będzie mógł skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. g) Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) zaciąganego w momencie zawarcia umowy a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 3) Zadanie jest realizowane w ramach projektu nr KPO/25/1/BCU/U/0008 pn. „Utworzenie i wsparcie branżowego centrum umiejętności w dziedzinie Energetyka odnawialna (pompy ciepła i geotermia płytka) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach”. 4) Przedsięwzięcie jest dofinansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponentu A „Odporność i konkurencyjność gospodarki”, Inwestycji A3.1.1. „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”. 5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zawarte są w: a) projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 6 do SWZ, b) opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 7 do SWZ. - Obowiązkowa wizja lokalna: 1) Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej obszaru objętego przedmiotem zamówienia; 2) Wykonawca zobligowany jest do uczestnictwa w wizji lokalnej w miejscu wykonania Przedmiotu Zamówienia w celu uwzględnienia w ofercie wszystkich niezbędnych czynności, materiałów i urządzeń także tych, których montaż (wbudowanie) mogą okazać się niezbędne w toku realizacji Umowy. Wizja lokalna jest obowiązkowa. 3) Wizja odbędzie się w dniach 20.04.2026 r. oraz 28.04.2026 r. o godz. 10:00 - zbiórka uczestników przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach, ul. Krakowska 15. 4) Dodatkowo, jeśli Wykonawca nie może uczestniczyć w wizji w terminach wyznaczonych przez Zamawiającego, może zgłosić Zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej w innym dniu, najpóźniej na jeden dzień przed terminem wizji. W takim przypadku chęć udziału w wizji lokalnej należy zgłosić e-mailem na adres: sr@powiat.krakow.pl 5) Zamawiający w trakcie wizji sporządzi protokół. Każdy z przedstawicieli Wykonawców, którzy wzięli udział w wizji ma obowiązek podpisać protokół. Brak podpisu ze wskazaniem nazwy Wykonawcy będzie traktowany jako brak odbycia wizji lokalnej i skutkować będą odrzuceniem oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 Pzp; 6) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wystarczającym będzie udział jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. - Termin wykonania zamówienia 1) Termin wykonania zamówienia podstawowego wynosi do 15.06.2026 r. 2) W przypadku uruchomienia przez Zamawiającego prawa opcji termin wykonania zamówienia podstawowego i opcji wynosi do 20.06.2026 r. 3) Mając na uwadze art. 436 pkt 1 ustawy Zamawiający informuje, iż wskazanie końcowej daty terminu realizacji zamówienia wynika z faktu, iż zamówienie sfinansowane jest ze środków zewnętrznych i musi być wykonane ww. terminie z uwagi na końcowe rozliczenie projektu trwającego do 30.06.2026 r. 4) w ogłoszeniu wskazano termin rozpoczęcia realizacji 1.06.2026 - Zamawiający informuje, że jest do data przybliżona, zależna od przebiegu postępowania.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji - W niniejszym postępowaniu Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (określonego w art. 441 ustawy) w następujący sposób: 1. Realizacja prawa opcji polegać będzie na poszerzeniu przedmiotu zamówienia o instalację urządzeń dostarczonych w ramach zamówienia podstawowego i będzie obejmować wykonanie następujących czynności: • konfigurację systemu sterowania, • uruchomienie instalacji w oparciu o przygotowany projekt, • konfigurację systemu monitoringu i wizualizacji, • przeprowadzenie prób funkcjonalnych systemu. • uruchomienie instalacji tj. doprowadzenie systemu do stanu umożliwiającego jego pracę w trybie demonstracyjnym i eksploatacyjnym, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia – opcja, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. 2. Prawo opcji realizowane będzie na następujących zasadach: a) Wykonawca zobligowany jest podać w formularzu ofertowym cenę za zamówienie podstawowe (dostawa) oraz opcję (instalacja). Ceną oferty będzie cena za całość zamówienia tj. zamówienie podstawowe + prawo opcji. b) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; c) wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będzie identyczna jak określona w formularzu oferty złożonym przez Wykonawcę; d) warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji. Oświadczenie w formie elektronicznej zostanie złożone Wykonawcy do 3 dni od daty podpisania umowy. e) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji termin realizacji umowy (zamówienie podstawowe +prawo opcji) wydłuża się do 20.06.2026 r. f) prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego będzie mógł skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. g) Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) zaciąganego w momencie zawarcia umowy a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji.