2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona fizyczna osób i mienia w ZUS Oddział w Białymstoku i podległych terenowych jednostkach organizacyjnych wraz z monitoringiem systemów funkcjonujących w chronionych obiektach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1. Bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów Zakładu Ubezpieczeń SpołecznychOddziału w Białystoku, w tym przebywających na obiektach pracowników i osób trzecich. 2. Dozór obiektów przywykorzystaniu monitoringu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych. 3. Podejmowanie działań grupinterwencyjnych. 4. Zamykanie i otwieranie określonych obiektów i przekazywanie do depozytu kluczy do obiektów.
Vorherige Bekanntmachung: 171468-2025
Interne Kennung: 010000.271.4.2025-ZAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ochrona fizyczna osób i mienia w ZUS Oddział w Białymstoku i podległych terenowych jednostkachorganizacyjnych wraz z monitoringiem systemów funkcjonujących w chronionych obiektach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1. Bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów Zakładu Ubezpieczeń SpołecznychOddziału w Białystoku, w tym przebywających na obiektach pracowników i osób trzecich. 2. Dozór obiektów przywykorzystaniu monitoringu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych. 3. Podejmowanie działań grupinterwencyjnych. 4. Zamykanie i otwieranie określonych obiektów i przekazywanie do depozytu kluczy do obiektów
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opcje : Opis opcji : A. Zamawiający zastrzega możliwość korzystania z prawa opcji. Realizacja prawa opcji polegać będzie na: 1.zwiększeniu przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia ilości zamawianych usług w obiektach objętychprzedmiotem zamówienia: a. przedłużeniu czasu wykonywania usługi stałej ochrony fizycznej w związku zeszczególnymi potrzebami Zamawiającego wynikającymi z wystąpienia alertów pogodowych, awarii systemówzabezpieczających; b. wzmocnieniu ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia, poprzez zwiększenie obsadyw przypadku wprowadzenia stopni alarmowych przez Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego ds.wewnętrznych, wystąpienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. ozarządzaniu kryzysowym (Dz.U. z 2023 r. poz. 122 ze zm.) lub wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnejpaństwa, o których mowa w §4 i §5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowościobronnej państwa (Dz. U. z 2004 r. Nr 219, poz. 2218); c. uzupełnieniu (zwiększeniu) stałej ochrony fizycznej wprzypadku wykonywania w obiektach robót remontowych, a w przypadku modernizacji obiektu ZUS I/w Hajnówce -Wykonawca zobowiązany będzie do wzmocnienia ochrony do 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu w budynkuzastępczym. 2. zmniejszeniu przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia ilości zamawianych usług ochronyfizycznej w okresie ostatnich dwunastu miesięcy obowiązywania umowy (lub krótszym): skróceniu do 15 godz./dobę wdni robocze u Zamawiającego czasu ochrony w Inspektoracie i WRK w Augustowie ul. Hoża 8., przy jednoczesnymwłączeniu monitoringu. B. Zamawiający określa warunki realizacji prawa opcji, zgodnie z poniższym: 1. Zamawiającybędzie mógł skorzystać z prawa opcji, w okresie nie przekraczającym okresu, na który została zawarta umowa, 2. prawoopcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, 3. stawka za jedną roboczogodzinęobjętego opcją będzie taka sama, jak określona w ofercie Wykonawcy dla danej lokalizacji dla zamówieniapodstawowego, 4. warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli oskorzystaniu z prawa opcji, 5. realizacja prawa opcji rozpoczyna się w terminie: a. 3 godzin od telefonicznego lubmailowego złożenia oświadczenia – w przypadku określonym w pkt A.1. a i b, powyżej, b. 5 dni od zgłoszenia pisemnegooświadczenia – w przypadku określonym w pkt A.1. c, oraz A.2. powyżej. C. W przypadku nie skorzystania z prawa opcji,Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. D Maksymalna ilość roboczogodzin z tytułu realizacji prawaopcji zawiera Tabela 7 Opisu Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 9 do OPZ. W przypadkach określonych ppkt A.1. a ib, powyżej Zamawiający może wielokrotnie korzystać z prawa opcji do wyczerpania limitu. E. Prawem opcjizwiększającej objęty zostanie przedmiot umowy o szacowanej wartości ok. 6% podstawowego zakresu zamówieniabrutto. Prawem opcji zmniejszającej objęty zostanie przedmiot umowy o szacowanej wartości ok. 3% podstawowegozakresu zamówienia brutto.