2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sukcesywne dostarczanie artykułów farmaceutycznych do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi” – znak sprawy: 31/2026”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie leków różnych: Pakiet I - LEKI Pakiet II - OPATRUNKI Pakiet III - PREPARATY PIELĘGNACYJNE/KREMY 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w w/w Pakietach, tj. z możliwością składania ofert na poszczególne pozycje. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: 31/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z unieważnieniem większości pozycji w postępowaniu prowadzonym na leki w 2025 (30/2025), opatrunki w 2026 (07/2026) z uwagi na fakt, że na pozycje te nie zostały złożone oferty (art.255 okt.1 ustawy Pzp.), oraz w związku z wejściem w życie z dniem 14 kwietnia 2026 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2026 r. (Dz.U. 2026 poz. 429), określającego nowy obowiązkowy skład zestawów przeciwwstrząsowych w podmiotach udzielających świadczeń zdrowotnych, zachodzi konieczność niezwłocznego uzupełnienia i dostosowania posiadanego wyposażenia medycznego do aktualnych wymogów prawnych. Zakup wskazanych produktów leczniczych ma charakter pilny, ponieważ jest niezbędny do zapewnienia zgodności działalności placówki z obowiązującymi przepisami, utrzymania gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych oraz zagwarantowania bezpieczeństwa pacjentów w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia, w szczególności w przypadku wystąpienia reakcji anafilaktycznych i innych stanów wymagających natychmiastowego leczenia przeciwwstrząsowego. Koniecznym zatem staje się uruchomienie przedmiotowego postępowania jako pilnego, w tym uwzględnienie konieczności maksymalnego, dopuszczalnego prawem skrócenia terminów prowadzonego postępowania. Podkreślania wymaga, że zgodnie z art. 138 ust 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. 2026 poz. 793 ze zm.) „Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej”
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial, 33711540 Parapharmazeutische Cremes oder Lotionen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I
Beschreibung: Leki
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II
Beschreibung: Opatrunki
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III
Beschreibung: PREPARATY PIELĘGNACYJNE/KREMY
Interne Kennung: 3