See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa technicznych środków materiałowych do KTO Rosomak
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa technicznych środków materiałowych do KTO Rosomak w zakresie 23 zadań. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty.
Vorherige Bekanntmachung: 332439-2026
Interne Kennung: 82/2026/D-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku rozpoczęciem powtórzenia procedury zakupu tśm do KTO ROSOMAK z powodu unieważnienia postępowania dnia 13.04.2026r. wynikającego z braku ofert. Zachodzi potrzeba skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 10 dni zgodnie z zapisami art. 411 ust. 7 ustawy z dnia 28 września 2023r. Pzp oraz terminu składania ofert do 10 dni, zgodnie z zapisami art. 411 ust. 16 ustawy z dnia 28 września 2023r. Pzp w celu zawarcia i realizacji umowy z terminem realizacji określonym jako 180 dni kalendarzowych od podpisania umowy, nie później jednak niż do 30 listopada 2026 r. w zależności od tego, który z terminów upłynie wcześniej. Przedmiot zamówienia obejmuje elementy sprzętu wojskowego jakim jest kołowy transporter opancerzony (KTO) ROSOMAK i kwalifikuje się jako uzbrojenie zdefiniowane we „Wspólnym wykazie uzbrojenia Unii Europejskiej” przyjętego przez Radę w dniu 21 lutego 2022 r. sprzęt objęty wspólnym stanowiskiem Rady 2008/944/WPZiB określającym wspólne zasady kontroli wywozu technologii wojskowych i sprzętu wojskowego (2022/C100/03 DZ.U.UE.C z dnia 1 marca 2022r., pkt ML 6 ppkt a) oraz został ujęty w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 26 czerwca 2023r. w sprawie wykazu uzbrojenia na obrót którym jest wymagane zezwolenie (DZ. U.2023, poz. 1344). Zgodnie z informacją otrzymaną podczas wyceny asortymentu przez znanego Zamawiającemu Wykonawcę firmę ROSOMAK S. A. termin realizacji zamówienia został określony na 170 dni od daty zawarcia umowy. W przypadku postępowania w trybie zwykłym szacowany czas składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu to 30 dni oraz czas składania ofert to 40 dni przyjmując że w żadnym etapie nie wpłyną pytania, których odpowiedź spowoduje wydłużenie powyższego czasu. Zamawiający zdecydował się na skrócenie terminów 10 dni na wnioski, 10 dni na ofertę. Na skrócenie terminu składania ofert ma również wpływ analiza szacunkowych terminów w trybie zwykłym liczonym od wysłania ogłoszenia o zamówienie do publikacji na platformie zakupowej tj. od 04.05.2026r. • Szacowany Termin otwarcia I etapu 05.06.2026 r. • Szacowany Termin sprawdzenia złożonych wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu 09.06.2026r. • Szacowany Termin otwarcia II etapu 28.07.2026 r. • Ewentualne uzupełnienie dokumentów 31.07.2026 r. • Szacowany Termin wyboru ofert 05.08.2026 r. • Oczekiwanie na ewentualne odwołanie – 10 dni; 17.08.2026 r. • Szacowany Termin zawarcia umowy 18.08.2026 r. Zawarcie umowy w trybie zwykłym skutkowało by brakiem czasu na realizację dostaw technicznych środków materiałowych w dużych ilościach we wskazanych powyżej terminach, a co za tym idzie brakiem możliwości zabezpieczenia generowanych przez użytkowników potrzeb w zakresie usprawnienia kołowych transporterów opancerzonych ROSOMAK, a tym samym utrzymania wymaganych wskaźników sprawności SpW co bezpośrednio wpłynie w sposób negatywny na zdolności bojowe i gotowość jednostek wojskowych oraz zabezpieczenia zadań realizowanych przez Polskie Kontyngenty Wojskowe w ramach misji organizowanych przez NATO. Aktualny konflikt na Ukrainie ma istotny wpływ na utrzymanie sprawności bojowej, użytkowanych kołowych transporterów opancerzonych ROSOMAK. Zamawiający nie posiada wymaganego asortymentu w swoich magazynach aby móc zrealizować naprawy kołowych transporterów opancerzonych ROSOMAK. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, w ocenie Zamawiającego zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w niniejszej sprawie. W tym miejscu należy wskazać że uprzednio prowadzone w roku 2026 w tej samej sprawie postępowanie (nr 23/2026/D-OiB) zostało unieważnione w zakresie zad. 1 z powodu braku ofert.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający nie ogranicza liczby Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert i zaprosi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35420000 Teile für Militärfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 1 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zespół wahacza - zestaw części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - zespół wahacza - zestaw części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 2 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zespół wahacza - zestaw części
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - amortyzator
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - amortyzator. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 3 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - amortyzator
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 4 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Interne Kennung: Zadanie nr 5 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń kulowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń kulowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 6 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń kulowy
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zacisk hamulcowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - zacisk hamulcowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 7 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zacisk hamulcowy
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zacisk hamulcowy
Interne Kennung: Zadanie nr 8 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zacisk hamulcowy
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - pompa hydrauliczna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - pompa hydrauliczna. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 9 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - pompa hydrauliczna
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie nr 10 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - pompa hydrauliczna
Interne Kennung: Zadanie nr 10 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - pompa hydrauliczna
Los: LOT-0011
Titel: Zadanie nr 11 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - elektryczna pompa hydrauliczna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - elektryczna pompa hydrauliczna. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 11 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - elektryczna pompa hydrauliczna
Los: LOT-0012
Titel: Zadanie nr 12 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - szyba przednia kierowcy - zestaw
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - szyba przednia - zestaw. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 12 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - szyba przednia kierowcy - zestaw
Los: LOT-0013
Titel: Zadanie nr 13 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - przewód giętki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - przewód giętki. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 13 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - przewód giętki
Los: LOT-0014
Titel: Zadanie nr 14 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zawór nadmiaru ciśnienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - zawór nadmiaru ciśnienia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 14 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zawór nadmiaru ciśnienia
Los: LOT-0015
Titel: Zadanie nr 15 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - pierścień łączący
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - pierścień łączący. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 15 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - pierścień łączący
Los: LOT-0016
Titel: Zadanie nr 16 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń
Interne Kennung: Zadanie nr 16 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń
Los: LOT-0017
Titel: Zadanie nr 17 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń
Interne Kennung: Zadanie nr 17 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - sworzeń
Los: LOT-0018
Titel: Zadanie nr 18 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - uszczelka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - uszczelka. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 18 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - uszczelka
Los: LOT-0019
Titel: Zadanie nr 19 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - piasta sworznia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - piasta sworznia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 19 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - piasta sworznia
Los: LOT-0020
Titel: Zadanie nr 20 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Interne Kennung: Zadanie nr 20 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Los: LOT-0021
Titel: Zadanie nr 21 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Interne Kennung: Zadanie nr 21 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - wspornik wahacza
Los: LOT-0022
Titel: Zadanie nr 22 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - moduł hamulcowy - zestaw
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa TŚM do KTO Rosomak - moduł hamulcowy - zestaw. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia udostępniony zostanie na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty. 4. System zarządzania jakością wykonawcy spełnia wymagania zawarte w PN EN ISO 9001:2015. 5. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu zgodnie z AQAP 2131 wydanie C wersja 1.
Interne Kennung: Zadanie nr 22 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - moduł hamulcowy - zestaw
Los: LOT-0023
Titel: Zadanie nr 23 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zespół wahacza - zestaw części
Interne Kennung: Zadanie nr 23 - Dostawa TŚM do KTO Rosomak - zespół wahacza - zestaw części