2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żagań o statusie miejskim oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zagospodarowaniu niesegregowanych (zmieszanych odpadów komunalnych) i segregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żagań o statusie miejskim oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w instalacji komunalnej lub instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów. Wykonawca będzie realizował zamówienie zgodnie z przepisami prawa, w szczególności: a) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach ( Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.),b) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. 2024 r., poz.399). Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych o kodach: 20 03 01 - Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury,15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury (zanieczyszczone),15 01 07 - Opakowania ze szkła, 15 01 07 - Opakowania ze szkła (zanieczyszczone),15 01 02 - Opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 02 - Opakowania z tworzyw sztucznych (zanieczyszczone), 20 01 10 - Odzież, 20 01 11 - Tekstylia,20 01 40 - Metale, 20 02 01 - Odpady ulegające biodegradacji, 20 02 01 - Odpady ulegające biodegradacji (zanieczyszczone),20 03 07 - Odpady wielkogabarytowe, 16 01 03 - Zużyte opony, 17 01 01 - Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów,17 01 02 - Gruz ceglany,17 01 07 - Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06,17 09 04 – Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust.1, 109 ust.1 pkt. 2, pkt. 8 i pkt.10 ustawy Pzp, oraz o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art. 112 ust.2 ustawy Pzp, w zakresie: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie, b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej , o ile wynika to z odrębnych przepisów : Zamawiający oczekuje aby Wykonawca posiadał : - aktualne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zagospodarowania odpadów tj. składowanie, przetwarzanie w instalacji komunalnej na podstawie ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz.U. 2023r. poz. 1587ze zm.), - aktualną informację o statusie instalacji komunalnej do przetwarzania odpadów, - wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r, o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm. ); c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej- Zamawiający oczekuje posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia 500 000 zł. ( pięćset tysięcy złotych), d) zdolności technicznej lub zawodowej - Wykonawca spełni ten warunek jeżeli : - wykaże się doświadczeniem w realizacji w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, co najmniej jednej usługi obejmującej zagospodarowanie odpadów komunalnych o łącznej masie co najmniej 6000 Mg, przez okres co najmniej 12 miesięcy. Warunek ten uważa się za spełniony, kiedy Wykonawca wykaże wykonanie wymienionych usług łącznie w jednym zamówieniu lub oddzielnie w kilku odrębnych zamówieniach; - prowadzi instalację komunalną wskazaną w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubuskiego, zgodnie z uchwałą nr VIII/118/25 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 10 marca 2025 r, w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla Województwa Lubuskiego na lata 2024-2030 wraz z planem inwestycyjnym ; - dysponuje osobami zdolnymi do realizacji zamówienia tj. minimum 1 osobą obsługującą wagę samochodową najazdową.
Interne Kennung: BZP.271.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zagospodarowaniu niesegregowanych (zmieszanych odpadów komunalnych) i segregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żagań o statusie miejskim oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w instalacji komunalnej lub instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów. Wykonawca będzie realizował zamówienie zgodnie z przepisami prawa, w szczególności: ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach ( Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.) , ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. 2024 r., poz.399). Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania następujących frakcji odpadów komunalnych o kodach: 20 03 01 - Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury, 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury (zanieczyszczone), 15 01 07 - Opakowania ze szkła, 15 01 07 - Opakowania ze szkła (zanieczyszczone), 15 01 02 - Opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 02 - Opakowania z tworzyw sztucznych (zanieczyszczone), 20 01 10 - Odzież, 20 01 11 - Tekstylia, 20 01 40 - Metale, 20 02 01 - Odpady ulegające biodegradacji, 20 02 01 - Odpady ulegające biodegradacji (zanieczyszczone), 20 03 07 - Odpady wielkogabarytowe, 16 01 03 - Zużyte opony, 17 01 01 - Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, 17 01 02 - Gruz ceglany 17 01 07 - Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, 17 09 04 – Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03. Odpady komunalne w celu ich zagospodarowania będą przekazywane sukcesywnie w ilościach zależnych od ilości odpadów wytworzonych na terenie miasta Żagań i odebranych przez podmiot świadczący usługę odbioru i transportu odpadów komunalnych z terenu Gminy Żagań o statusie miejskim. Odpady podlegające obowiązkowi zagospodarowania w instalacji komunalnej mogą zostać zagospodarowane wyłącznie w instalacji komunalnej. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zapewnił realizację zamówienia w zakresie zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych przy użyciu instalacji komunalnej do przetwarzania odpadów objętych przedmiotem zamówienia, wskazanej na liście, o której mowa w art. 38b ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach ( Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Jeżeli instalacja komunalna prowadzona przez Wykonawcę i wskazana w ofercie nie będzie w stanie przyjąć odpadów podczas realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać inną instalację komunalną, która przyjmie odpady komunalne na koszt Wykonawcy w takim samym terminie jak przewidziano ich dostarczenie do Wykonawcy. W tej sytuacji w przypadku konieczności transportu odpadów komunalnych do innej instalacji na odległość od Gminy Żagań o statusie miejskim większą niż odległość instalacji Wykonawcy, Wykonawca pokryje różnicę w kosztach wynikającą z konieczności transportu odpadów komunalnych na większą odległość.Wykonawca powiadomi podmiot, który będzie dostarczał Wykonawcy odpady w celu zagospodarowania w ramach niniejszego przedmiotu zamówienia o fakcie, że nie jest w stanie przyjąć odpadów, a także wskaże temu podmiotowi inną instalację komunalną oraz dni i godziny przyjmowania przez nią odpadów najpóźniej w pierwszym dniu okresu, w którym nie będzie w stanie przyjąć odpadów. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o wszelkich awariach instalacji, przestojach w przyjmowaniu odpadów, zmianach w funkcjonowaniu instalacji, ograniczeniach wynikających z decyzji organów nadzorczych w terminie do 24 godzin od momentu zaistniałych zdarzeń, ograniczeń, przestojów. Wykonawca zobowiązuje się przyjmować odpady na instalację komunalną w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 21:00 (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy). Instalacja komunalna powinna być wyposażona w wagę najazdową. Wykonawca każdorazową dostawę odpadów potwierdzać będzie w systemie BDO. Dane dotyczące Gminy Żagań o statusie miejskim: a) powierzchnia Gminy Żagań o statusie miejskim wynosi 4038 ha; b) dane wg stanu na dzień 06.10.2025 r. : ● liczba nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Żagań – 2679, ● liczba mieszkańców miasta Żagań segregujących odpady, objęta systemem gospodarki odpadami – 19 704 osoby. c) ilość odpadów komunalnych odebrana od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta Żagań w I półroczu 2025 r. – 3 372,22 Mg, z tego: - niesegregowane (zmieszane odpady komunalne) – 1 890,78 Mg, - selektywnie zebrane odpady komunalne – 1 481,44 Mg (z tego: opakowania z papieru i tektury – 152,54 Mg, opakowania ze szkła – 195,32 Mg, opakowania z\ tworzyw sztucznych –282,68 Mg, bioodpady – 700,60 Mg, tekstylia - 9.60 Mg, meble i inne odpady wielkogabarytowe – 140,70 Mg, oraz odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych -0,00 Mg, zużyte opony – 0,0 Mg); d) ilość odpadów segregowanych zebrana w PSZOK w I półroczu 2025 r. – 673,38 Mg: − opady wielkogabarytowe (kod 20 03 07) – 219,42 Mg − odpady ulegające biodegradacji (kod 20 02 01) – 25,96 Mg − opakowania z papieru i tektury (kod 15 01 01) – 13,32 Mg − opakowania z tworzyw sztucznych (kod 15 01 02) – 4,14 Mg − opakowania ze szkła (kod 15 01 07) –17,82 Mg − zużyte opony (kod 16 01 03) – 30,40 Mg − odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów (kod 17 01 01) – 198,54 Mg, - gruz ceglany pochodzący z rozbiórek, remontów i budowy obiektów budowlanych ( kod 17 01 02 )- 156,16 Mg, - baterie ( kod 20 01 34)- 0,024 Mg, − zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (kod 20 01 35, kod 20 01 36) –7,596 Mg. Szczegółowe informacje w zakresie opisu przedmiotu zamówienia znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia- w rozdziale 3.