2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Miasta i Gminy Sienno w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027 oraz 2027/2028
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Miasta i Gminy Sienno w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027 oraz 2027/2028. 1) Zamówienie obejmuje wykonanie usługi dowozu uczniów, dzieci do placówek oświatowych szkół na zajęcia lekcyjne oraz odwozu po zajęciach lekcyjnych na terenie Miasta i Gminy Sienno w okresie od 1 września 2025 r. do 30 czerwca 2028 r. w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027 oraz 2027/2028 na podstawie zakupu biletów miesięcznych. 2) Uczniowie będą dowożeni do placówek: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Siennie przy ul. Szkolnej 6 oraz Szkoła Podstawowa w Jaworze Soleckim nr 68. 3) Przewóz odbywać się będzie na podstawie biletów miesięcznych szkolnych wg. wykazu uczniów na poszczególnych trasach uprawnionych do przewozu oraz sporządzonego przez Zamawiającego rozkładu jazdy. 4) Usługi dowozu i odwozu będą świadczone w komunikacji regularnej środkami transportu przystosowanymi do przewozu młodzieży szkolnej spełniającymi wymagania bezpieczeństwa, higieny i kodeksu drogowego, przez osoby mający odpowiednie uprawniania do świadczenia tych usług. Opiekę podczas dowozu i odwozu zapewnia Zamawiający. Osobom sprawującym opiekę - np. opiekun - Wykonawca zapewni bezpłatny przejazd. 5) Wykonawca jest zobowiązany zapewnić odpowiednią liczbę pojazdów do przewozu dzieci oraz miejsc siedzących w pojazdach. W przypadku awarii pojazdu Wykonawca jest zobowiązany bezzwłocznie zapewnić zastępczy środek transportu w taki sposób aby nie powodować opóźnień w dowozie dzieci na zajęcia (maksymalnie do 40 minut). 6) Z przewozów będą korzystać uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolne, na podstawie biletów miesięcznych wydawanych przez Wykonawcę na podstawie otrzymanych od dyrektorów placówek oświatowych imiennych list uczniów uprawionych do dowozu. Zamawiający dopuszcza możliwość zakupu ½ biletu (do lub ze szkoły) jednak przy wycenie wykonawca powinien skalkulować zakup całych biletów. 7) Podana liczba uczniów dowożonych autobusami na podstawie biletów miesięcznych oraz ilość przejechanych kilometrów w trakcie obowiązywania umowy będzie ulegać zmianie na co zamawiający nie ma wpływu. Wynagrodzenie wykonawcy będzie uzależnione od ilości sprzedanych biletów w danym miesiącu. Zmiana liczby uczniów, zmniejszenie lub zwiększenie nie będzie stanowiła zmiany istotnych warunków zawartej umowy. Liczba tras: 13, szacunkowa liczba dzieci: 307 (wg stanu na czerwiec 2025 r) 8) Dyrektorzy szkół będą składać zamówienia na bilety w formie imiennych list uczniów oraz poświadczać będą Wykonawcy ilość dowożonych dzieci autobusami, co stanowić będzie załącznik do wystawionej w skali miesiąca faktury za świadczone usługi przewozowe. 9) Wykonawca będzie przestrzegał regularności i punktualności kursowania zgodnie z ustalonym z dyrektywami placówek oświatowych harmonogramem przewozów. 10) Wszystkie dzieci, które rozpoczynają zajęcia lekcyjne muszą być przywiezione do poszczególnych szkół przynajmniej na 5 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. 11) Odwożenie dzieci do miejsca zamieszkania będzie odbywało się w godzinach ustalonych szczegółowo z dyrektorami szkół. 12) Wykonawca usługi zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy. 13) Przewóz dzieci będzie realizowany w oparciu o załącznik nr 6 do SWZ – Planowane trasy dowozu uczniów. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skrócenia lub wydłużenia tras przewozu, zmiany godzin rozpoczynania zajęć oraz liczby uczniów. 14) Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania Uchwały Nr XIII/83/2019 Rady Gminy Sienno z dnia 16 września 2019 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Sienno oraz warunków i zasad korzystania z przystanków (Dz.U. Woj. Maz. Z 2019 r. poz. 10794) wraz z późniejszymi zmianami. 15) Wymagania stawiane wykonawcy: a) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy, b) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy. c) Określenie przez wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia. d) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Dotyczy kierowców: Z uwagi na fakt, iż zamówienie dotyczy pracy z dziećmi, zgodnie z ustawą z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniem przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, Zamawiający nie dopuszcza realizacji zamówienia osób figurujących w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (RSPTS) oraz w Krajowym Rejestrze Karnym w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.
Interne Kennung: KIR.271.1.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001