430068-2026 - Ergebnis
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych, usuwania skutków zjawisk katastrofalnych i poważnych awarii chemiczno-ekologicznych na terenie Gminy Drzewica”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych, usuwania skutków zjawisk katastrofalnych i poważnych awarii chemiczno-ekologicznych na terenie Gminy Drzewica”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo gaśniczego w ramach projektu „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych, usuwania skutków zjawisk katastrofalnych i poważnych awarii chemiczno-ekologicznych na terenie Gminy Drzewica”.
Vorherige Bekanntmachung126037-2026
Interne KennungGKBI.271.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Ustawy, oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. W zakresie nieuregulowanym przez ww. akty prawne stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (tj. Dz. U. z 2025 poz. 1071 z późn. zm.). 2. Zamawiający, zgodnie z art. 139 Ustawy, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Wykonawca może złożyć jedną ofertę w niniejszym postępowaniu. Oferta, oświadczenia oraz dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie załączników do niniejszej SWZ, winny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami co do treści oraz opisu kolumn i wierszy. 4. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace dostępnej pod adresem: https://drzewica.ezamawiajacy.pl w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Bieżące informacje dla Wykonawców, dotyczące korzystania z platformy, zawarte zostały w sekcji „Regulacje i procedury procesu zakupowego” na Platformie. Ponadto w przypadku problemów, wątpliwości związanych z korzystaniem z Platformy Wykonawca winien bezpośrednio kontaktować się z operatorem Platformy tj. Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. Złożenie oferty w przedmiotowym postępowaniu, załączników do oferty (wymaganych zapisami SWZ czy ustawy), dokumentów lub oświadczeń, wyjaśnień składanych na wezwanie zamawiającego wiąże się z koniecznością posiadania bezpłatnego aktywnego konta wykonawcy na portalu ONEPLACE, dostępnego pod adresem: https://oneplace.marketplanet.pl. 5. Oferta musi być sporządzona w języku polskim. Do przygotowania oferty zaleca się skorzystanie z Formularza oferty, stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru Formularza oferty, oferta powinna zawierać wszystkie informacje wymagane we wzorze. 6. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówień, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej formularzem JEDZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Formularz JEDZ w formie elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej espd.uzp.gov.pl. Instrukcja wypełnienia formularza JEDZ dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych. 7.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanego sprzętu z wymaganiami i parametrami techniczno – użytkowymi określonymi w opisie przedmiotu zamówienia tj.: Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia poprzez wypełnienie załącznika nr 1 do SWZ (zawierające parametry techniczno-użytkowe sprzętu) . Jako wypełnienie załącznika nr 1 należy rozumieć opatrzenie dokumentu kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 8. Do oferty należy dołączyć dowód wniesienia wadium. 9. w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby należy dołączyć do oferty zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby załącznik nr 7 do SWZ. 10. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie , z którego wynika, które dostawy wykonaja poszczególni wykonawcy załącznik nr 8 do SWZ. 11. Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia o których mowa w art. 95 ustawy Pzp
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35111000 Brandbekämpfungsausrüstung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung„Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych, usuwania skutków zjawisk katastrofalnych i poważnych awarii chemiczno-ekologicznych na terenie Gminy Drzewica”. Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Menge1 Stück