2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt udbud vedr. levering af renovationsydelser til Professionshøjskolen UCN
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af renovationsydelser omhandlende indsamling af Ordregivers erhvervs-affald og husholdningslignende affald (dagrenovation) samt transport af det indsamlede affald til enten genanvendelse eller til bortskaffelse ved forbrænding eller deponi i overensstemmelse med Affaldsbekendtgørelsen. Udbuddet består ligeledes af leje, opstilling, vedligeholdelse og afhentning af indsamlingsmateriel anvendt til opgavens udførelse, samt den efterfølgende afhentning heraf ved kontraktudløb. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet for en nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og ydelser, herunder de krav produkterne og ydelser som Tilbudsgiver skal opfylde.
Interne Kennung: Offentligt udbud vedr. levering af renovationsydelser til Professionshøjskolen UCN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000