2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie dróg wojewódzkich w Dzierżoniowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na utrzymaniu czystości i porządku na drogach w ramach zadania „Utrzymanie dróg wojewódzkich w Dzierżoniowie”. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w projekcie umowy oraz projekcie SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 218515-2025
Interne Kennung: ZI-1.271.27.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie,w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5.W zakresie„części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ,Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa,w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w art. 5k rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w SWZ. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, zgodnie z zapisami w SWZ. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z SWZ. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11.Zapisy dotyczące RODO zostały zawarte w SWZ. 12. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 13. Wykonawca jest związany ofertą przez okres wskazany w SWZ. 14. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia z art. 109 ust. 1ustawy Pzp. 15.Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Ze względu na ograniczenie w ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający odsyła do zapisów SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi polegającej na utrzymaniu czystości i porządku na drogach w ramach zadania „Utrzymanie dróg wojewódzkich w Dzierżoniowie”. 1.2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 1.1 obejmuje: 1) całoroczne utrzymanie obejmuje następujące czynności: a) mechaniczne i ręczne utrzymanie w czystości dróg (wraz z elementami do nich przyległymi, tj. chodnikami, parkingami, zatokami przystankowymi, poboczami, rowami, ciągami pieszych, ścieżkami rowerowymi, pasami zieleni), b) grabienie / zbieranie i wywożenie w ciągu 48 godzin liści, c) usuwanie złomów i wywrotów drzew w ciągu ilości godzin zadeklarowanych w ofercie, d) bieżące usuwanie nadłamanych wiszących konarów i gałęzi z drzew i krzewów, e) usuwanie odrostów korzeniowych, podkrzesywanie koron drzew do wysokości ok. 3,0 m nad ziemią, f) bieżące usuwanie aktów wandalizmu (m.in. usuwanie graffiti, rozbitych szkieł), g) w sytuacjach nagłych usuwanie nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych na drogach w ciągu ilości godzin zadeklarowanych w ofercie, h) oczyszczanie i udrażnianie wlotów wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej polegające na usuwaniu liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń, i) codzienny przegląd dróg objętych umową oraz bieżące zgłaszanie Zamawiającemu (mailowo i telefonicznie) zagrożeń oraz zniszczeń urządzeń, ławek, koszy i innych elementów małej architektury, j) usuwanie zagrożeń lub zabezpieczanie miejsc, w których stwierdzono zagrożenie w ciągu ilości godzin zadeklarowanych w ofercie poprzez ich wygrodzenie / otaśmowanie oraz powiadomienie Zamawiającego (m.in. uszkodzone obiekty małej architektury), 2) letnie utrzymanie ( zakres prac wykonywany od dnia zawarcia umowy do 31 października 2025 r. i w kwietniu 2026 r.), obejmuje następujące czynności: a) cykliczne koszenie trawy, przy czym ilość i terminy koszeń należy dostosować do wymogu, by wysokość porostu nie przekraczała 25 cm wraz z zabezpieczeniem pni drzew, krzewów innych nasadzeń przed uszkodzeniem podczas koszenia, b) usuwanie pokosu z jezdni, chodników, placów, ścieżek rowerowych i ciągów komunikacyjnych - niezwłocznie jednak nie później niż do godziny 17:00 w dniu, w którym wykonywano prace; c) odsłanianie krawężników (obrzeży trawnikowych) oraz odchwaszczanie chodników i ciągów pieszych i rowerowych, d) bieżące przycinanie i formowanie żywopłotów na terenach objętych umową, 3) zimowe utrzymanie (zakres prac wykonywany w okresie od 15 października 2025 r. do 15 kwietnia 2026 r.), obejmuje następujące czynności: a) utrzymanie stałej gotowości do zimowego utrzymania, poprzez ciągłe śledzenie prognozy pogody, stałą całodobową gotowość personelu i sprzętu specjalistycznego do prowadzenia akcji zimowej, zapewnienie materiału do zimowego utrzymania, b) mechaniczne i ręczne utrzymanie w ciągłej przejezdności dróg wraz z elementami do nich przyległymi, to jest chodnikami, ciągami komunikacyjnymi, zatokami autobusowymi, parkingami i miejscami postojowymi, poprzez: odśnieżanie w dniach występowania opadów, zwalczanie występującej śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy przy zastosowaniu środków zgodnych z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach, c) wyposażenie sprzętu używanego do realizacji umowy w urządzenia GPS, wraz z udostępnieniem Zamawiającemu całodobowego dostępu (monitoringu) do pracy sprzętu przez okres trwania umowy, d) Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia zalegającego piasku i innych materiałów uszorstniających z obszarów objętych umową w ciągu ilości dni zadeklarowanych w ofercie , licząc od dnia kolejnego po zakończeniu akcji zimowego utrzymania. e) Zamawiający może wstrzymać prace po otrzymaniu powiadomienia od Wykonawcy jeśli uzna za niekonieczne rozpoczęcie prac związanych z zimowym utrzymaniem, o których mowa w § 2 ust. 2 pkt 3 lit. b projektu umowy (załącznik nr 12 do SWZ). 1.3. Tereny objęte zamówieniem oraz zakresy i częstotliwości wykonywania prac zostały zawarte w załączniku nr 1 do projektu umowy (załącznik nr 12 do SWZ). 1.4. Przedmiot niniejszego zamówienia Wykonawca będzie realizował przy użyciu sprzętu i urządzeń wyszczególnionych w załączniku – wykaz sprzętu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego (załącznik nr 15 do SWZ). 1.5. Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i na nim ciążą wszystkie obowiązki określone w w/w ustawie. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z usunięciem odpadów z miejsca wytworzenia, wykorzystaniem odpadów i ich unieszkodliwieniem. Wykonywanie obowiązków w zakresie gospodarki odpadami w ramach niniejszej umowy należy do Wykonawcy. 1.6. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do: 1) wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością, terminowo, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz obowiązującymi normami, zasadami bhp oraz przepisami a w szczególności w zakresie ochrony środowiska; 2) zawarcia i przedłożenia Zamawiającemu, nie później niż w dniu zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia, umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż 250.000,00 zł rocznie; 3) w razie gdy umowa, o której mowa w pkt 2) zawarta jest na okres krótszy niż umowa w sprawie niniejszego zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu nowej umowy, nie później niż w ostatnim dniu obowiązywania poprzedniej umowy. 4) uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu realizacji usług w ciągu 3 dni od dnia zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia oraz wszelkich zmian w tym harmonogramie; 5) przedkładania powiadomień o przystąpieniu do realizacji zimowego utrzymania w dniach śnieżnych oraz powiadomień o zakończeniu realizacji zimowego utrzymania. (..) Szczegółowy opis znajduje się w SWZ.