2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie, w procesie odzysku, odpadu o kodzie 19 05 03 – kompost nieodpowiadający wymaganiom”
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny odbiór i zagospodarowanie, w procesie odzysku, odpadu o kodzie 19 05 03 – kompost nieodpowiadający wymaganiom, wytworzony w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” Sp. z o. o. w miejscowości Stary Las 9, gmina Starogard Gdański, woj. pomorskie. 2. Kompost wytworzony został w procesie biologicznego przetwarzania odpadów zielonych i innych selektywnie zebranych odpadów biodegradowalnych, frakcja poniżej 20 mm. 3. Odpad nie posiada właściwości i składników, które mogą powodować, że jest niebezpieczny. 4. Ilość odpadu do odbioru i zagospodarowania w części stanowiącej zamówienie podstawowe (gwarantowane) wynosi 10 000 Mg. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w ilości 10 000 Mg (zwiększenie ilości odpadu, w stosunku do zamówienia podstawowego, do odbioru i zagospodarowania o max. 10 000 Mg). 6. Odpad o kodzie 19 05 03 – kompost nieodpowiadający wymaganiom, wytworzony w procesie kompostowania odpadów musi zostać zagospodarowany w procesie odzysku, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) z wyłączeniem procesów R1, R2, R13. 7. Odbiór odpadu odbywać się będzie z terenu Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las”, Stary Las 9. 8. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadu na bieżąco, w sposób ciągły. 9. Odbiór następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt.
Vorherige Bekanntmachung: 223598-2025
Interne Kennung: ZP-PN.02.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2. Prawo opcji obejmuje zakres rzeczowy wskazany w Opisie przedmiotu zamówienia i zakłada zwiększenie ilości usługi odbioru i zagospodarowania odpadu w stosunku do zamówienia podstawowego, o maksymalnie 10 000 Mg. 3. Cena realizacji prawa opcji będzie liczona w ten sam sposób jak dla zamówienia podstawowego, w sposób wskazany w umowie. 4. Usługa objęta prawem opcji będzie realizowana na warunkach i zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego, określonych w SWZ oraz umowie. 5. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określono w pkt 3. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 6. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji zależeć będzie od faktycznych potrzeb oraz po wykonaniu zamówienia podstawowego w 100%. 7. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w trakcie obowiązywania umowy, na podstawie pisemnego oświadczenia określającego ilość usługi, przy czym oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone i realizowane najpóźniej do dnia zakończenia obowiązywania umowy. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji wygasa.