430665-2026 - Wettbewerb
Polen – Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen – Sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody (...) wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody (...) wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów.
BeschreibungI. 1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Cisy w Wyskitnej, Jaworzyna na Chełmie, Kozie Żebro, Markowiec-Gródek, Kleszczowskie Wąwozy, Cieszynianka, Kozie Kąty wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: Część I: sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Cisy w Wyskitnej, Jaworzyna na Chełmie wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów. Część II: sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Kozie Żebro, Markowiec-Gródek wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów. Część III: sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Kleszczowskie Wąwozy, Cieszynianka, Kozie Kąty wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów. I.2 Opis przedmiotu zamówienia_ w Załączniku nr 9 do SWZ. II. Ofertę w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. III. 1. Dokumenty składane przez wykonawcę wraz z ofertą: 1) wypełniony Formularz Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ).Jeżeli Wykonawca chce otrzymać dodatkowe punkty w drugim kryterium oceny ofert- wypełniony wykaz dodatkowego doświadczenia eksperta (Załącznik nr 1A do SWZ); ; 2) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy – jeżeli ofertę lub załączone do niej oświadczenia lub dokumenty podpisuje pełnomocnik. 3) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. 4) JEDZ (zgodny z instrukcją z Załącznika Nr 2 do SWZ), odpowiedni na dzień składania ofert, celem tymczasowego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 5) JEDZ dotyczący innych podmiotów, na których zasoby powołuje się Wykonawca, celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych SWZ, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby; 6) oświadczenie Wykonawcy, aktualne na dzień składania ofert, celem potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 2025/2033 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodny ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 7) oświadczenie innego podmiotu, na którego zasoby powołuje się Wykonawca, składane celem potwierdzenia, aktualnego na dzień składania ofert, że podmiot ten nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) rozporządzenie 2025/2033 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ; 8) w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby: dowód potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami innych podmiotów, który stanowi w szczególności zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 9) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy); V. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp , na podstawie :art. 108 ust.1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz na podstawie: art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanego w art. 1 pkt 23) Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporzadzenia UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wraz z rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie ( dalej: rozporządzenie 2025/2033), oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego... dalej SWZ
Interne KennungOP.082.36.2025.BZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Cisy w Wyskitnej, Jaworzyna na Chełmie wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Cisy w Wyskitnej, Jaworzyna na Chełmie wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów. 3. Dokumentacje należy sporządzić zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 9 do SWZ) oraz zgodnie z zakresem przewidzianym w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. poz. 794), oraz zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2026 r. poz. 13 i 426). 3. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności takich jak: zebranie danych literaturowych, prace kameralne, uzupełnianie szablonu dokumentacji pzo, jeżeli polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( t.j. Dz. U. z 2025 r.poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026 r. poz. 25.). Powyższe nie dotyczy sytuacji, kiedy Wykonawca samodzielnie realizuje zamówienie lub za pośrednictwem osoby zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej ( np. osoby samodzielnie organizujące sobie czas i zakres prac eksperckich jako czynności doraźne, których efektem ma być osiągnięcie określonego rezultatu ) innej niż stosunek pracy. 4 Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 5. Dla Części I zamówienia przewidziano Prawo opcji- zasady i warunki określono w SWZ. 6. Zamówienie należy wykonać w terminie do ( wykonanie prac terenowych i opracowania dokumentacji) : dla Części I zamówienie podzielone jest na dwa etapy etapy. Wykonawca będzie realizował zamówienie od dnia zawarcia umowy, uwzględniając terminy przedłożenia dokumentacji i raportów, udziałów w wizjach terenowych oraz wykona poszczególne zakresy, zgodnie z podziałem na Etapy poniżej: a) Etap I – do wykonania do 26.10.2026 r. ( zakres prac i kompletna dokumentacja cząstkowa z pierwszego etapu opisana w Załączniku nr 9- OPZ); b) Etap II – do wykonania do 25.10 2027 r., (zakres prac i kompletna dokumentacja końcowa z drugiego etapu zadania opisana w Załączniku nr 9- OPZ). Wskazanie w treści ogłoszenia terminu wykonania z data rozpoczęcia i data zakończenia, wynika z ograniczeń formularza ogłoszeń. Wykonawca bedzie realizował zamówienia od daty zawarcia umowy.
LosLOT-0002
TitelCzęść II: sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Kozie Żebro, Markowiec-Gródek wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Kozie Żebro, Markowiec-Gródek wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów. 2. Dokumentacje należy sporządzić zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 9 do SWZ) oraz zgodnie z zakresem przewidzianym w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. poz. 794), oraz zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2026 r. poz. 13 i 426). 3. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności takich jak: zebranie danych literaturowych, prace kameralne, uzupełnianie szablonu dokumentacji pzo, jeżeli polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( t.j. Dz. U. z 2025 r.poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026 r. poz. 25.). Powyższe nie dotyczy sytuacji, kiedy Wykonawca samodzielnie realizuje zamówienie lub za pośrednictwem osoby zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej ( np. osoby samodzielnie organizujące sobie czas i zakres prac eksperckich jako czynności doraźne, których efektem ma być osiągnięcie określonego rezultatu ) innej niż stosunek pracy. 4. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 5. Zamówienie należy wykonać w terminie do ( wykonanie prac terenowych i opracowania dokumentacji) : dla Części II zamówienie podzielone jest na dwa etapy etapy. Wykonawca będzie realizował zamówienie od dnia zawarcia umowy, uwzględniając terminy przedłożenia dokumentacji i raportów, udziałów w wizjach terenowych oraz wykona poszczególne zakresy, zgodnie z podziałem na Etapy poniżej: a) Etap I – do wykonania do 26.10.2026 r. ( zakres prac i kompletna dokumentacja cząstkowa z pierwszego etapu opisana w Załączniku nr 9- OPZ); b) Etap II – do wykonania do 25.10 2027 r., (zakres prac i kompletna dokumentacja końcowa z drugiego etapu zadania opisana w Załączniku nr 9- OPZ). Wskazanie w treści ogłoszenia terminu wykonania z data rozpoczęcia i data zakończenia, wynika z ograniczeń formularza ogłoszeń. Wykonawca będzie realizował zamówienia od daty zawarcia umowy.
LosLOT-0003
TitelCzęść III: sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Kleszczowskie Wąwozy, Cieszynianka, Kozie Kąty wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji na potrzeby opracowania projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody Kleszczowskie Wąwozy, Cieszynianka, Kozie Kąty wraz z przygotowaniem projektów planów ochrony dla tych rezerwatów. 3. Dokumentacje należy sporządzić zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 9 do SWZ) oraz zgodnie z zakresem przewidzianym w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. poz. 794), oraz zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2026 r. poz. 13 i 426). 4. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności takich jak: zebranie danych literaturowych, prace kameralne, uzupełnianie szablonu dokumentacji pzo, jeżeli polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ( t.j. Dz. U. z 2025 r.poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026 r. poz. 25.). Powyższe nie dotyczy sytuacji, kiedy Wykonawca samodzielnie realizuje zamówienie lub za pośrednictwem osoby zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej ( np. osoby samodzielnie organizujące sobie czas i zakres prac eksperckich jako czynności doraźne, których efektem ma być osiągnięcie określonego rezultatu ) innej niż stosunek pracy. 5. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 6. Zamówienie należy wykonać w terminie do ( wykonanie prac terenowych i opracowania dokumentacji) : dla Części IIIzamówienie podzielone jest na dwa etapy etapy. Wykonawca będzie realizował zamówienie od dnia zawarcia umowy, uwzględniając terminy przedłożenia dokumentacji i raportów, udziałów w wizjach terenowych oraz wykona poszczególne zakresy, zgodnie z podziałem na Etapy poniżej: a) Etap I – do wykonania do 26.10.2026 r. ( zakres prac i kompletna dokumentacja cząstkowa z pierwszego etapu opisana w Załączniku nr 9- OPZ); b) Etap II – do wykonania do 25.10 2027 r., (zakres prac i kompletna dokumentacja końcowa z drugiego etapu zadania opisana w Załączniku nr 9- OPZ). Wskazanie w treści ogłoszenia terminu wykonania z data rozpoczęcia i data zakończenia, wynika z ograniczeń formularza ogłoszeń. Wykonawca bedzie realizował zamówienia od daty zawarcia umowy.