See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRZETWARZANIE ODPADÓW O KODACH: 20 01 08 - ODPADY KUCHENNE ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI, 20 02 01 - ODPADY ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI W PROCESIE R3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Przetwarzanie odpadów o kodach: 20 01 08 odpady kuchenne ulegające biodegradacji i 20 02 01 odpady ulegające biodegradacji w procesie R3. Szacunkowa ilość odpadów do przetworzenia: 4500 [Mg]. Zamawiający zastrzega, że tak określona ilość odpadów jest ilością orientacyjną i dostarczenie odpadów w ilości mniejszej, niż 4500 [Mg] nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że Zamawiający jest zobowiązany do przekazania Wykonawcy w celu przetwarzania co najmniej 500 [Mg] odpadów, a za nieprzekazanie tej minimalnej ilości Zamawiający ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą na zasadach ogólnych przewidzianych prawem powszechnie obowiązującym. Minimalny próg odpadów, które Zamawiający przekaże Wykonawcy w celu przetworzenia, to 500 Mg. Dostawa odpadów do Wykonawcy odbywać się będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Odpady będą bezpośrednio dostarczane w workach ze zbiórki lub punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i ważone na legalizowanej wadze instalacji przetwarzającej odpad. Odpady 20 02 01 oraz 20 01 08 przekazywane do Instalacji przetwarzającej w porcesie R3 bez uprzedniego doczyszczenia zostaną rozworkowane przez Wykonawcę. Transport odpadów do miejsca odbioru odpadów 20 02 01 oraz 20 01 08 następować będzie transportem zorganizowanym przez Zamawiającego i na jego koszt. Zamawiający określa maksymalną odległość podlegającą punktacji w postępowaniu od Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) Nowy Sącz ul. Tarnowska 120 do miejsca odbioru odpadów (mierzoną drogami publicznymi przejezdnymi dla samochodów ciężarowych, nie drogami wewnętrznymi i polnymi itp., nie mierzymy też w linii prostej) do 100 km. W formularzu ofertowym (zał. nr 1 do SWZ) należy wskazać wyłącznie jedno miejsce odbioru odpadów 20 02 01 oraz 20 01 08. W przypadku wskazania przez Wykonawcę więcej niż jednego miejsca odbioru odpadów, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5) Prawo zamówień publicznych – jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Dodatkowe wymagania Zamawiającego: 1. Dostarczenie odpadów będzie się odbywało od poniedziałku do piątku w godzinach między 7.00 a 15.00. 2. Zamawiający informuje, że złożenie oferty nie musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej lub sprawdzeniem dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego, a jakie będą udostępniane podmiotom zgłaszającym chęć udziału w postępowaniu. W celu umówienia wizji lokalnej lub zapoznania się z dokumentacją znajdującą się na miejscu u Zamawiającego należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami. 3. Realizację przedmiotu zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a w szczególności z: a) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029, z 2024 r. poz. 1834, 1911, 1914, z 2025 r. poz. 1812, z 2026 r. poz. 174), b) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647, 1080, 1812, 1863, z 2026 r. poz. 202), c) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733). 4. Wykonawca wykaże, że dysponuje tytułem prawnym do instalacji przetwarzania, na której odbierane odpady od Zamawiającego zostaną poddane procesowi przetwarzania zgodnie z obowiązującymi wymaganiami w tym zakresie. 5. Wykonawca wykaże, że posiada: - ważną decyzje na przetwarzanie odpadów o kodach: 20 01 08 i 20 02 01 w procesie R3, w ilości co najmniej 4 500 Mg, - pozwolenie wydane przez Ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozu albo środka wspomagającego uprawę roślin oraz oświadczy, że wytworzony z całego strumienia przyjętych do przetwarzania odpadów zielonych produkt, materiał pofermentacyjny lub inny materiał lub substancje, które nie są odpadami, a wprowadził do obrotu jako nawóz organiczny lub/i środek poprawiający właściwości gleby (oświadczenie własne Wykonawcy oraz zezwolenie bez załączników). 6. Wykonawca musi posiadać polisę lub inny dokument aktualnego ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości min. 1.000.000,00 (słownie: jeden milion złotych) i jest obowiązany przedkładać aktualny w przypadku wygaśnięcia czasu obowiązywania, tak aby zachować ciągłość ubezpieczenia bez konieczności wzywania do uzupełnienia tego dokumentu przez Zamawiającego. 7. Rozliczenie za przetwarzanie odpadów za dany miesiąc odbywać się będzie po wykonaniu usługi (w terminie do 5 dni roboczych po zakończonym miesiącu), raz w miesiącu na podstawie kwitów wagowych Zamawiającego zgodnych z wagami zamieszczonymi w systemie BDO. Po zakończeniu realizacji zadania, Wykonawca w terminie do 5 dnich roboczych przedstawi Zamawiającemu informację potwierdzającą uzyskanie 100% poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu w procesie R3. 8. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 90500000-2 usługi związane z odpadami 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podzielenie na części groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia a także potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia na ograniczonym terenie. 10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 11. Zamawiający przewiduje udzielania/e zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług zostanie udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel. Zakres tego zamówienia wynosi 20% zamówienia podstawowego, tj. obejmuje przetwarza
Vorherige Bekanntmachung: 302495-2026
Interne Kennung: NV/V/P_Z/5/2026/1746
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001