2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług przy zimowym utrzymaniu dróg wojewódzkich w sezonie 2024/2025, 2025/2026, 2026/2027 na terenie województwa podkarpackiego – RDW Łańcut – 8 zadań – II postepowanie – zad. IV.3
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: Świadczenie usług przy zimowym utrzymaniu dróg na terenie województwa podkarpackiego na terenie: • RDW Łańcut Opis Przedmiotu Zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Rozdział IV stanowiący Załącznik do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 661295-2024
Interne Kennung: PZDW/WZP/243/WD/122/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług przy zimowym utrzymaniu dróg wojewódzkich w sezonie 2024/2025, 2025/2026, 2026/2027 na terenie województwa podkarpackiego – RDW Łańcut – 8 zadań - ZADANIE NR IV.3
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 ust.1 Pzp przewiduje możliwość skorzystania z dodatkowych usług w ramach „prawa opcji”. 1. W ramach „prawa opcji” mogą zostać zlecone następujące dodatkowe usługi: Dla zadania 1, 2, 3, 4, 5, Praca przy odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości w roku 2024, 2025, 2026, 2027 Dla zadania 7 Praca przy odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości w roku 2024, 2025, 2026, 2027 Dyżur w roku 2024, 2025, 2026, 2027 Dla zadania 6, 8 Praca przy odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości w roku 2024, 2025 Maksymalna wartość opcji: Została określona w Formularzach cenowych na poszczególne zadania 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z „prawa opcji” w przypadku, gdy zakup dodatkowych usług będzie leżał w interesie Zamawiającego np. wynikał z jego bieżących potrzeb. 3. „Prawo opcji” jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. „Prawo opcji” stwarza po stronie zamawiającego zobowiązanie do realizacji zamówienia jedynie w zakresie zadeklarowanym, natomiast uprawnieniem zamawiającego jest żądanie realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, z kolei obowiązkiem wykonawcy jest realizacja zamówienia w całości, to jest w zakresie zadeklarowanym i poszerzonym. Wykonawcy nie przysługuje natomiast prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeśli zamawiający nie skorzysta ze swego uprawnienia do opcji w toku realizacji umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu „prawa opcji” albo skorzystania z „prawa opcji” w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu „prawa opcji”, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu „prawa opcji” albo skorzystania z „prawa opcji” w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu „prawa opcji”. W szczególności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego realizacji „prawa opcji” ani wnosić roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. 4. W ramach „prawa opcji” dodatkowe usługi uzależnione będą wyłącznie od potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z „prawa opcji” w szczególności, gdy nie uzyska środków finansowych na ten cel. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z „prawa opcji” obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym „prawem opcji” na warunkach określonych w OPZ. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania zamówienia objętego „Prawem opcji” na podstawie zapisów zawartych w umowie podstawowej. Uruchomienie „prawa opcji” nie będzie wymagało zmiany umowy. 6. W ramach „prawa opcji” dodatkowe usługi zrealizowane będą po cenach jednostkowych określonych w formularzu cenowym. 7. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z „prawa opcji” – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu „prawa opcji”. 8. W celu uruchomienia „prawa opcji” Zamawiający na co najmniej 7 dni roboczych przed terminem wykonania złoży Wykonawcy (pisemnie bądź mailem) oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z „prawa opcji” w określonym zakresie. Oświadczenie będzie stanowiło załącznik do umowy. Nie jest wymagana zgoda Wykonawcy na wykonanie „prawa opcji”. 9. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach „prawa opcji” kilkakrotnie albo jednokrotnie. 10. W ramach „prawa opcji” Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych „prawem opcji’, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia.