2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizace malé vodní elektrárny PMDP, a.s.
Beschreibung: Předmětem plnění Veřejné zakázky jsou dodávky a služby (zejména provedení měření a zkoušek v souvislosti s plněním veřejné zakázky) spočívající v modernizaci stávající malé vodní elektrárny s dodávkou nového oběžného kola vertikální Kaplanovy turbíny s vhodnějším profilem pro lepší využití spádu a průtoku. Součástí modernizace bude dodávka nového vertikálního synchronního bezkartáčového generátoru, včetně budící soupravy. Dodávka nových jemných česlí a čistícího stroje, provozních stavidel včetně pohonů. Součástí dodávky bude dodávka nového mostového jeřábu ve dvounosníkovém provedení o nosnosti 5t. Povinností vybraného dodavatele bude provést průběžně všechny potřebné a dohodnuté zkoušky, které prokáží správnost a jakost předmětu plnění této veřejné zakázky, zejména pak zkoušky, které nelze opakovat po ukončení plnění. Specifikace jednotlivých zkoušek vyplývá z přílohy č. 1 zadávací dokumentace – Obecná technická specifikace MVE. Povinností vybraného dodavatele bude rovněž zpracování projektové dokumentace skutečného provedení stavby a další požadované dokumentace, která je uvedena v přílohách této zadávací dokumentace. Povinností vybraného dodavatele bude provést požadovanou modernizaci MVE definovanou vyhláškou č. 68/2022 Sb., o modernizaci podporované výrobny elektřiny a postupech při úpravách zařízení výrobny elektřiny, a to tak, aby byly splněny garantované parametry a MVE byla schopna provozu.
Interne Kennung: VZ/7/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42112210 Wasserräder
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51133000 Installation von Turbinen, 45315200 Turbinenarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na Veřejnou zakázku spočívající v prodloužení doby plnění vybraného dodavatele o dobu, po kterou trvá překážka, bránící vybranému dodavateli v řádném plnění smlouvy. Tato překážka může spočívat zejména: (i) na straně třetích osob, kdy je plnění dodavatele na jednání těchto osob závislé a je jimi podmíněno, přičemž vybraný dodavatel jednající s náležitou péčí nemohl vzniku překážky na straně třetích osob zabránit; (ii) ve vzniku mimořádných nepředvídatelných a neodvratitelných okolností, ohledně kterých nebylo možno rozumně očekávat, že by s nimi strany počítaly v době uzavření smlouvy, a kterými jsou zejména živelné pohromy, katastrofy, epidemie či závažné společenské události (vis maior); v podmínkách, které objektivně zabraňují realizaci plnění v původních termínech; v okolnosti/okolnostech, které zadavatel ani vybraný dodavatel nemohli rozumně předpokládat a které objektivně nezávisí na jejich vůli. Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na Veřejnou zakázku spočívající v navýšení nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě zvýšení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty dle zák. č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů.