2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce”, nr projektu FEPW.02.03-IW.01- 0003/24 realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 – mechaniczne odkrzaczanie łąk górskich w Nadleśnictwie Lutowiska w 2026 roku.
Beschreibung: 3.3 SWZ Przedmiotem zamówienia są usługi związane mechanicznym odkrzaczaniem łąk górskich na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Lutowiska. Zamówienie obejmuje: 1) mechaniczne odkrzaczanie łąk górskich frezarką kruszącą zawieszaną na ciągniku rolniczym o mocy powyżej 100 kW wraz z frezowaniem pniaków oraz rozdrobnieniem biomasy. 2) Potencjalne lokalizacje miejsc odkrzaczania: - Leśnictwo Hulskie: 90A p – 12 ha, - Leśnictwo Tworylczyk: 103 d – 5 ha, 104 c – 1,5 ha. Razem około: 18,5 ha 3) Miejsca odkrzaczania charakteryzują się silnym zachwaszczeniem i zakrzewieniem, a miejscami zadrzewieniem. Ponadto Zamawiający informuje, iż są to tereny trudnodostępne, górzyste, miejscami o nachyleniu powyżej 23%. Po wykonaniu prac objętych zamówieniem powierzchnie te muszą zostać doprowadzone do stanu umożliwiającego mechaniczne koszenie oraz prowadzenie uprawy poletek łowieckich. 4) Określony w niniejszym dokumencie zakres prac ma charakter orientacyjny. Wielkość i zakres prac może się zmienić w stosunku do przedstawionego w niniejszym opisie. Za zmniejszony rozmiar prac Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie. Przewiduje się możliwość zmiany lokalizacji wykonywanych prac. 5) Zamawiający zastrzega, że ilość i zakres prac może ulec zmniejszeniu, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiającego. Minimalny gwarantowany poziom realizacji umowy wynosi 70% kwoty wynagrodzenia brutto, określonej zgodnie z postanowieniem § 3 ust. 1 umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3.4. SWZ Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia na podstawie pisemnych zleceń przekazywanych przez przedstawicieli Zamawiającego. 2) Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pracach związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia z dróg, linii podziału powierzchniowego, rowów, itp. obiektów. 3) Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia wszystkich maszyn, ciągników i urządzeń pracujących na powierzchniach Nadleśnictwa Lutowiska w zestawy (sorbenty, maty sorpcyjne, itp.) o chłonności umożliwiającej pochłonięcie rozlanego paliwa lub oleju oraz innych płynów technologicznych używanych w maszynach, ciągnikach i innych urządzeniach oraz użycia tych środków w sytuacjach wymagających zastosowania (awarie, naprawy, tankowania itp.)– w celu zapobieżenia skażeniu środowiska. 4) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. 7.1. SWZ W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dot. sytuacji ekonomicznej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie uwzględniana wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy), na podstawie jednej lub większej ilości umów, polegające na wykonywaniu prac obejmujących prace z zakresu gospodarki rolno-łąkowej, w tym koszenie łąk lub pastwisk sprzętem mechanicznym, na kwotę co najmniej 35 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie dysponowania potencjałem technicznym zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej: - ciągnikiem rolniczym dwunapędowym o mocy min. 100 kW – 1 szt. - 1 szt. - frezarka krusząca wyposażona w: • napęd dwustronny, • płozy do pracy na zwiększonej głębokości, głębokość pracy przy płozach standardowych max. 50 mm, przy płozach specjalnych do prac wgłębnych max. 150 mm, • ramę sterowaną hydraulicznie do pochylania drzew, • zęby z końcówkami widłowymi, z możliwością rozdrabniania drzew do 30 cm średnicy na wysokości 1,3 m, • obroty WOM – obr/min. - 1000, • zapotrzebowanie mocy 100-190 kM, • Szerokość robocza frezarki min. 2000 mm. c) Warunek ten w zakresie personelu zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej: - 1 osoba, która zostanie skierowana do wykonywania zamówienia, zdolna do obsługi niezbędnych maszyn i narzędzi i która posiada prawo jazdy kategorii T lub dokument wydany w innym państwie i uznawany w Rzeczypospolitej Polskiej uprawniający do kierowania ciągnikami rolniczymi, pojazdami wolnobieżnymi lub zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).
Vorherige Bekanntmachung: 141427-2026
Interne Kennung: ZG.270.1.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.3 SWZ Przedmiotem zamówienia są usługi związane mechanicznym odkrzaczaniem łąk górskich na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Lutowiska. Zamówienie obejmuje: 1) mechaniczne odkrzaczanie łąk górskich frezarką kruszącą zawieszaną na ciągniku rolniczym o mocy powyżej 100 kW wraz z frezowaniem pniaków oraz rozdrobnieniem biomasy. 2) Potencjalne lokalizacje miejsc odkrzaczania: - Leśnictwo Hulskie: 90A p – 12 ha, - Leśnictwo Tworylczyk: 103 d – 5 ha, 104 c – 1,5 ha. Razem około: 18,5 ha 3) Miejsca odkrzaczania charakteryzują się silnym zachwaszczeniem i zakrzewieniem, a miejscami zadrzewieniem. Ponadto Zamawiający informuje, iż są to tereny trudnodostępne, górzyste, miejscami o nachyleniu powyżej 23%. Po wykonaniu prac objętych zamówieniem powierzchnie te muszą zostać doprowadzone do stanu umożliwiającego mechaniczne koszenie oraz prowadzenie uprawy poletek łowieckich. 4) Określony w niniejszym dokumencie zakres prac ma charakter orientacyjny. Wielkość i zakres prac może się zmienić w stosunku do przedstawionego w niniejszym opisie. Za zmniejszony rozmiar prac Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie. Przewiduje się możliwość zmiany lokalizacji wykonywanych prac. 5) Zamawiający zastrzega, że ilość i zakres prac może ulec zmniejszeniu, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiającego. Minimalny gwarantowany poziom realizacji umowy wynosi 70% kwoty wynagrodzenia brutto, określonej zgodnie z postanowieniem § 3 ust. 1 umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3.4. SWZ Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia na podstawie pisemnych zleceń przekazywanych przez przedstawicieli Zamawiającego. 2) Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pracach związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia z dróg, linii podziału powierzchniowego, rowów, itp. obiektów. 3) Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia wszystkich maszyn, ciągników i urządzeń pracujących na powierzchniach Nadleśnictwa Lutowiska w zestawy (sorbenty, maty sorpcyjne, itp.) o chłonności umożliwiającej pochłonięcie rozlanego paliwa lub oleju oraz innych płynów technologicznych używanych w maszynach, ciągnikach i innych urządzeniach oraz użycia tych środków w sytuacjach wymagających zastosowania (awarie, naprawy, tankowania itp.)– w celu zapobieżenia skażeniu środowiska. 4) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w ramach zamówienia nie przewiduje zastosowania Prawa Opcji na podstawie przepisu art. 441 ust. 1 PZP. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP.