2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na terenie Gminy Lanckorona z nieruchomości zamieszkałych i z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) 1. Przedmiot zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Lanckorona, pochodzących: 1) z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, 2) z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). 1.2. Zamówienie realizowane będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczegól-ności: 1) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1469 ze zm.), 2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), 3) rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906), 4) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412); 5) rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz wszystkich spraw formalno-prawnych związanych z odbieraniem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwienia odpadów komunalnych. 6) uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 3/19 z dnia 22.01.2019 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa małopolskiego wraz z załącznikami, 7) przepisami wykonawczymi, 8) obowiązującymi w czasie trwania umowy uchwałami Rady Gminy Lanckorona, w tym regulaminem utrzymania czystości i porządku oraz szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, 9) Usługa ma być wykonana zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, Wszelkie zmiany przepisów należy stosować na bieżąco. 2. Zakres usługi 2.1. Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, w podziale na frakcje: odpady zmieszane (niesegregowane) - 20 03 01, 15 01 06. 1) odpady zbierane selektywnie: a) papier i tektura i opakowania z papieru i tektury - 20 01 01, 15 01 01, b) szkło i opakowania ze szkła - 20 01 02, 15 01 07, c) metale i opakowania z metali - 20 01 40, 15 01 04, d) tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych - 20 01 39, 15 01 02 e) bioodpady odpady zielone - 20 02 01 f) opakowania wielomateriałowe - 15 01 05, 2) odpady wielkogabarytowe - 20 03 07, 3) popiół - 20 01 99 4) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 20 01 35, 20 01 36, 2.2. Odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK, w tym: 1) odpady zbierane selektywnie: a) papier i tektura i opakowania z papieru i tektury - 20 01 01, 15 01 01, b) szkło i opakowania ze szkła - 20 01 02, 15 01 07, c) metale i tworzywo sztuczne, opakowania wielomateriałowe - 20 01 40, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 02, d) tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych - 20 01 39, 15 01 02 e) bioodpady, odpady zielone, odpady stanowiących części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów, parków i cmentarzy, stanowiących odpady komunalne - 20 02 01 f) opakowania wielomateriałowe - 15 01 05, g) odzież i tekstylia – 20 01 11 2) odpady niebezpieczne pochodzące z gospodarstw domowych (np. farby, rozpuszczalniki), 3) odpady budowlane i rozbiórkowe, 4) zużyte baterie i akumulatory, 5) przeterminowane leki, 6) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 7) zużyte opony - 16 01 03, 8) odpady budowlane i rozbiórkowe. 2.3. Zagospodarowanie odpadów: Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odpadów do instalacji przetwarzania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, tj. do recyklingu, odzysku lub unieszkodliwienia, w sposób zgodny z przepisami prawa. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji Komunalnej, położonej najbliżej miejsca ich powstania, stosując zasadę bliskości, o której mowa w ustawie o odpadach. 2.4. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów innych niż odpady komunalne. 3. Częstotliwość odbioru: 1) Zmieszane odpady komunalne – dwa razy w miesiącu; 2) Frakcje selektywne – dwa razy w miesiącu; 3) Bioodpady – dwa razy w miesiącu; 4) Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt – zgodnie z harmonogramem, jeden raz w roku; 5) PSZOK – odbioru i transportu odpadów z PSZOK z częstotliwością wg zgłoszeń Obsługującego, zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie postępowania z odpadami komunalnymi, aby zapewnić możliwość ciągłego przyjmowania odpadów od mieszkańców. 4. Wymagania techniczne i organizacyjne 1) Wykonawca musi dysponować odpowiednim taborem pojazdów i pojemnikami dostosowanymi do rodzaju odbieranych odpadów; 2) Pojazdy muszą być oznakowane i wyposażone w system GPS; 3) Pojazdy muszą spełniać normy emisji spalin oraz być przystosowane do pracy z pojemnikami występującymi na terenie gminy; 4) Wykonawca prowadzi ewidencję odpadów zgodnie z przepisami (BDO); 5) Prowadzenie dokumentacji, raportowanie ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów; przekazywanie zestawień miesięcznych lub kwartalnych. 6) Worki zapewnia właściciel nieruchomości. Kolorystyka dotycząca worków na odpady: a) papier i tektura i opakowania z papieru i tektury - worki koloru niebieskiego, a) metale i tworzywo sztuczne, opakowania wielomateriałowe - worki koloru żółtego, b) szkło i opakowania ze szkła - worki koloru zielonego, c) bioodpady - Worki koloru brązowego, d) zmieszane odpady komunalne - worki koloru czarnego, e) odzież i tekstylia – worki koloru białego. 5. Obowiązki wykonawcy 5.1. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłową gospodarkę odpadami
Interne Kennung: IR.271.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001