See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego w ramach projektu „Cyfryzacja Gminy Lipowa”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego wraz z instalacją, konfiguracją, integracją, wdrożeniem, szkoleniami oraz świadczeniem gwarancji i serwisu, w ramach projektu „Cyfryzacja Gminy Lipowa”. 2. Zamówienie podzielone zostało na cztery następujące części: 1) Część zamówienia nr 1 – „Zakup sprzętu informatycznego”; 2) Część zamówienia nr 2 – „Aktualizacja i utrzymanie systemów ochrony”; 3) Część zamówienia nr 3 – „Rozbudowa systemów informatycznych Urzędu Gminy i Zakładu Gospodarki Komunalnej (ZGK)”; 4) Część zamówienia nr 4 – „Rozwiązania dla oświaty”. 3. W ramach części zamówienia nr 1 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć 15 szt. zestawów komputerowych. 4. W ramach części zamówienia nr 2 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć 1 szt. aktualizacji zapory sieciowej, 1 szt. aktualizacji zabezpieczeń ochrony antywirusowej i 1 szt. aktualizacji skanera podatności. 5. W ramach części zamówienia nr 3 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć system obsługi procesów ZGK i dokonać modernizacji systemu zarządzania gminą, rozbudowy e-usług publicznych, udostępniania danych ISP, wdrożenia rozwiązań i szkolenia pracowników. 6. W ramach części zamówienia nr 4 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć system wspierający obsługę szkół i przedszkoli i dokonać wdrożenia rozwiązań i szkolenia pracowników. 7. Wszystkie dostarczane rozwiązania muszą być fabrycznie nowe, nieużywane i pochodzące z legalnego kanału dystrybucji zapewniającego pełne wsparcie producenta na terenie UE. Nie dopuszcza się urządzeń ani licencji typu refurbished. 8. Dostawa wraz z transportem, rozładunkiem, instalacją i uruchomieniem odbywa się na koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawca zapewni skonsolidowany transport, grupując przesyłki. 9. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzują: 1) dla części zamówienia nr 1 i 2 – załącznik nr 8a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (sprzęt informatyczny + aktualizacja systemów ochrony), zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9a do SWZ – Projekt umowy; 2) dla części zamówienia nr 3 i 4 – załącznik nr 8b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (rozbudowa SI Urzędu/ZGK + system oświatowy), zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9b do SWZ – Projekt umowy; 6 Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Wszędzie tam, gdzie w treści OPZ (Załącznik nr 8a lub 8b do SWZ) zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń, oprogramowania lub materiałów, należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie równoważne do przedstawionych w OPZ. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów wraz z udokumentowaniem równoważności (atesty, deklaracje zgodności, karty katalogowe, próbka oprogramowania w zakresie wskazanym w OPZ). Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interne Kennung: RIR.271.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze, 30231300 Bildschirme, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 48731000 Dateisicherheitssoftwarepaket, 48761000 Antivirensoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72310000 Datenverarbeitung, 72312100 Datenaufbereitung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup sprzętu informatycznego
Beschreibung: 1. W ramach części zamówienia nr 1 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć 15 szt. zestawów komputerowych. 2. Wszystkie dostarczane rozwiązania muszą być fabrycznie nowe, nieużywane i pochodzące z legalnego kanału dystrybucji zapewniającego pełne wsparcie producenta na terenie UE. Nie dopuszcza się urządzeń ani licencji typu refurbished. 3. Dostawa wraz z transportem, rozładunkiem, instalacją i uruchomieniem odbywa się na koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawca zapewni skonsolidowany transport, grupując przesyłki. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzują dla części zamówienia nr 1 – załącznik nr 8a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (sprzęt informatyczny + aktualizacja systemów ochrony), zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9a do SWZ – Projekt umowy; 5. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Wszędzie tam, gdzie w treści OPZ (Załącznik nr 8a lub 8b do SWZ) zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń, oprogramowania lub materiałów, należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie równoważne do przedstawionych w OPZ. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów wraz z udokumentowaniem równoważności (atesty, deklaracje zgodności, karty katalogowe, próbka oprogramowania w zakresie wskazanym w OPZ). Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 1
Haupteinstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze, 30231300 Bildschirme
Los: LOT-0002
Titel: Aktualizacja i utrzymanie systemów ochrony
Beschreibung: 1. W ramach części zamówienia nr 2 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć 1 szt. aktualizacji zapory sieciowej, 1 szt. aktualizacji zabezpieczeń ochrony antywirusowej i 1 szt. aktualizacji skanera podatności. 2. Wszystkie dostarczane rozwiązania muszą być fabrycznie nowe, nieużywane i pochodzące z legalnego kanału dystrybucji zapewniającego pełne wsparcie producenta na terenie UE. Nie dopuszcza się urządzeń ani licencji typu refurbished. 3. Dostawa wraz z transportem, rozładunkiem, instalacją i uruchomieniem odbywa się na koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawca zapewni skonsolidowany transport, grupując przesyłki. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzują dla części zamówienia nr 2 – załącznik nr 8a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (sprzęt informatyczny + aktualizacja systemów ochrony), zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9a do SWZ – Projekt umowy. 5. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Wszędzie tam, gdzie w treści OPZ (Załącznik nr 8a lub 8b do SWZ) zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń, oprogramowania lub materiałów, należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie równoważne do przedstawionych w OPZ. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów wraz z udokumentowaniem równoważności (atesty, deklaracje zgodności, karty katalogowe, próbka oprogramowania w zakresie wskazanym w OPZ). Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 2
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48731000 Dateisicherheitssoftwarepaket, 48761000 Antivirensoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Rozbudowa systemów informatycznych Urzędu Gminy i Zakładu Gospodarki Komunalnej (ZGK)
Beschreibung: 1. W ramach części zamówienia nr 3 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć system obsługi procesów ZGK i dokonać modernizacji systemu zarządzania gminą, rozbudowy e-usług publicznych, udostępniania danych ISP, wdrożenia rozwiązań i szkolenia pracowników. 2. Wszystkie dostarczane rozwiązania muszą być fabrycznie nowe, nieużywane i pochodzące z legalnego kanału dystrybucji zapewniającego pełne wsparcie producenta na terenie UE. Nie dopuszcza się urządzeń ani licencji typu refurbished. 3. Dostawa wraz z transportem, rozładunkiem, instalacją i uruchomieniem odbywa się na koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawca zapewni skonsolidowany transport, grupując przesyłki. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzują dla części zamówienia nr 3 – załącznik nr 8b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (rozbudowa SI Urzędu/ZGK + system oświatowy), zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9b do SWZ – Projekt umowy. 5. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Wszędzie tam, gdzie w treści OPZ (Załącznik nr 8a lub 8b do SWZ) zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń, oprogramowania lub materiałów, należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie równoważne do przedstawionych w OPZ. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów wraz z udokumentowaniem równoważności (atesty, deklaracje zgodności, karty katalogowe, próbka oprogramowania w zakresie wskazanym w OPZ). Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72310000 Datenverarbeitung, 72312100 Datenaufbereitung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern
Los: LOT-0004
Titel: Rozwiązania dla oświaty
Beschreibung: 1. W ramach części zamówienia nr 4 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć system wspierający obsługę szkół i przedszkoli i dokonać wdrożenia rozwiązań i szkolenia pracowników. 2. Wszystkie dostarczane rozwiązania muszą być fabrycznie nowe, nieużywane i pochodzące z legalnego kanału dystrybucji zapewniającego pełne wsparcie producenta na terenie UE. Nie dopuszcza się urządzeń ani licencji typu refurbished. 3. Dostawa wraz z transportem, rozładunkiem, instalacją i uruchomieniem odbywa się na koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawca zapewni skonsolidowany transport, grupując przesyłki. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzują dla części zamówienia nr 4 – załącznik nr 8b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (rozbudowa SI Urzędu/ZGK + system oświatowy), zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9b do SWZ – Projekt umowy. 5. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Wszędzie tam, gdzie w treści OPZ (Załącznik nr 8a lub 8b do SWZ) zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń, oprogramowania lub materiałów, należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie równoważne do przedstawionych w OPZ. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów wraz z udokumentowaniem równoważności (atesty, deklaracje zgodności, karty katalogowe, próbka oprogramowania w zakresie wskazanym w OPZ). Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern