431626-2025 - Ergebnis
Dänemark – Schneeräumung – Vintervedligeholdelse Allerød Kommune 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVintervedligeholdelse Allerød Kommune 2025
BeschreibungAllerød Kommune udbyder i 2025 kontrakt om vintervedligeholdelse for årene 2025-2031.Aftalen omfatter 4 delaftaler og dækker både glatførebekæmpelse, snerydning og kombination af de to på Kommunens veje,stier og offentlige arealer.Aftalen er som udgangspunkt 4-årig og indeholder mulighed for forlængelse i et eller to år.
Vorherige Bekanntmachung264857-2025
Interne Kennung255310211
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensAllerød Kommune udbyder i 2025 kontrakt om vintervedligeholdelse for årene 2025-2031.Aftalen omfatter 4 delaftaler og dækker både glatførebekæmpelse, snerydning og kombination af de to på Kommunens veje,stier og offentlige arealer.Aftalen er som udgangspunkt 4-årig og indeholder mulighed for forlængelse i et eller to år.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0000